PDA

Επιστροφή στο Forum : Qos στο netfaster iad



gregluffy
11-05-14, 18:35
παιδια μπορει καποιος να μου πει πουστο καλο ειναι αυτη η κατηγορια για να ελενξω το bandwidth γτ δεν την εμφανιζει πουθενα το router,μηπως την βγαλανε ,γνωριζει κανεις?

MitsosDaBest13
11-05-14, 19:20
Να δεις σε τι ταχύτητα έχει κλειδώσει το ρούτερ εννοείς? Αφού κάνεις Log In, πήγαινε ADSL > Status.

Sorry, δεν πρόσεξα το Qos! :)

gregluffy
11-05-14, 20:13
οχι θελω να βαλω την mac της αδερφης μου ετσι ωστε να ελενξω με ποσο θα κατεβαζει,πως μπορω να το κανω αυτο γνωριζεις?
ευχαριστω!!!!!!!

iliteo
11-05-14, 20:27
Το QoS απ' ότι ξέρω, είχε αφαιρεθεί από τα τελευταία version firmware.
Αλλά και να το είχε, δεν κάνει γιαυτό που θες. Απλά δίνει προτεραιότητες.
Καλύτερα να στραφείς σε προγράμματα τύπου NetLimiter που κάνουν ακριβώς αυτή τη δουλειά.
Ή βαλε limit στο ίδιο το κατεβαστήρι.

jkoukos
12-05-14, 10:52
Εδώ και 2,5 χρόνια, με αναβάθμιση του firmware, έχει κρυφτεί η επιλογή στο μενού για QoS και Voip, για τους απλούς χρήστες.
Όμως μπαίνοντας (http://www.adslgr.com/forum/threads/555366-Root-password-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-Netfaster2) ως χρήστης root, εμφανίζεται κανονικά.
Το link αναφέρεται στο Netfaster IAD2 αλλά είναι το ίδιο και για το πρώτο Netfaster.

gregluffy
19-05-14, 19:25
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!

gregluffy
30-05-14, 11:47
Το QoS απ' ότι ξέρω, είχε αφαιρεθεί από τα τελευταία version firmware.
Αλλά και να το είχε, δεν κάνει γιαυτό που θες. Απλά δίνει προτεραιότητες.
Καλύτερα να στραφείς σε προγράμματα τύπου NetLimiter που κάνουν ακριβώς αυτή τη δουλειά.
Ή βαλε limit στο ίδιο το κατεβαστήρι.
Οταν λες δινει προτερεοτητες?
εγω πιανω 4 ΜΒς και οταν μπαινει η αδερφη 2,μπορω να το κανω να δινει τα 4 ΜΒς μονο σεμενα?γτ λιγο που μπηκα μεσω στο Qos δεν καταλαβα κ πολλα.
ευχαριστω

@ ADSLgr.com All rights reserved.