PDA

Επιστροφή στο Forum : Nova 3Play Internet, Τηλεφωνία και Τηλεόραση μόνο με 29,90€/μήνα



Σελίδες : [1] 2 3 4

jimmys
11-05-14, 23:11
γεια σας
είμαι στην χολ και έχω το ευέλικτο 300 (Απεριόριστο Internet με ταχύτητα έως 24 Mbps
Δυνατότητα απόκτησης vdsl internet με ταχύτητα έως 50 Mbps
Σταθερή τηλεφωνία που σας παρέχει κάθε μήνα:
300’ προς σταθερά και κινητά Ελλάδος)
- θέλω να μεταφερθώ στην forthnet Nova 3Play (Internet, Τηλεφωνία και Τηλεόραση μόνο με 29,90€/μήνα

)αξιζι τον κοπο απο θεμα internet διλαδι ι ταχυτητες ειναi καλες ? στην xoλ πιανο 14mbps
τι μου διαφεωγι στιν προσφορα
ευχαριστω!:respekt:

MitsosDaBest13
12-05-14, 01:24
Εξαρτάται τι εννοείς "σου διαφεύγει". Είσαι σίγουρος πως έχει λήξει η 12μηνη (ή 24μηνη) δέσμευσή σου στη HOL? Αλλιώς θα πληρώσεις για πλάκα κάνα 70άρι Ευρώ ή 120 (για 24μηνο), δε θυμάμαι πόσα είναι ακριβώς, για να σπάσεις το συμβόλαιο.

Επίσης στη Forthnet θα έχεις Απεριόριστα Σταθερά, αλλά καθόλου δωρεάν χρόνο προς κινητά (πρέπει να δώσεις 5€ έξτρα γι' αυτό). Για την ταχύτητα δεν ξέρω, λογικά τα ίδια θα πιάνεις, ίσως και λίγο παραπάνω, λόγω του SNR 6 που έχει η Forthnet. Γενικά όμως σε εξυπηρέτηση υστερεί η Forthnet σε σχέση με τη HOL, απ' ό,τι έχω διαβάσει από πελάτες της. Οπότε αν πας στη Forthnet, να εύχεσαι να μην έχεις προβλήματα... :p

xatzari
12-05-14, 10:51
και πρόβλημα να προκύψει υπάρχει και το forthnet support εδώ στο adsl που το λύνουν γρήγορα το πρόβλημα και δεν χρειάζεται να παίρνει τηλέφωνα

Ionlab
12-05-14, 13:28
+35 ευρώ η μεταφορά γραμμής που χρεώνεται
+50 ο δέκτης (εκτός και αν περιλαμβάνεται στην τιμή)

MitsosDaBest13
12-05-14, 14:00
@Ionlab

Όχι. Τα Τέλη ενεργοποίησης σε αυτό το Triple Play της Forthnet είναι δωρεάν, όπως και ο εξοπλισμός - εγκατάσταση. To θέμα είναι πως μάλλον είναι δεσμευμένος στη HOL, γιατί το Ευέλικτο 300' είναι σχετικά καινούργιο πακέτο (οπότε αποκλείεται να το έχει πάνω από 1 χρόνο) και θα πληρώσει τη διακοπή.

Alkis7
12-05-14, 15:18
Τα Τέλη ενεργοποίησης σε αυτό το Triple Play της Forthnet είναι 35 ευρω. Πριν 1 εβδομαδα εκανα αιτηση σημερα μου βαλανε την νοβα(αλλαξανε το πιατο τους σε 80cm) εδωσα το πενηνταρικο και τα 35 θα ερθουν με το λογαριαμο
συνολο 65 ευρω στον ΠΡΩΤΟ λογαριασμο
παραθετω τον τιμοκαταλογο αν επιτρεπεται
http://www.forthnet.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf

Deus
12-05-14, 16:09
πριν ένα μηνα και κάτι έβαλα triple play με 29.90 δεν πλήρωσα τίποτα για εξοπλισμό και εγκατάσταση nova. Στον λογαριασμό που έρθε είχε μονο τέλη ενεργοποίησης νέας τηλεφωνικής γραμμής 69.90 + 29.90 ο πρώτος μηνας, για ενεργοποίηση υπάρχουσας τηλεφωνικής γραμμής τα τέλη ενεργοποίησης είναι 34.90 αυτή η προσφορα ισχύει ακόμα
πριν 2 εβδομάδες αναβάθμισα σε vdsl και το μηνιαίο πάγιο τώρα είναι 39.90
29,90 triple play +10 vdsl

πριν μήνες σε άλλη προσφορα triple play που δεν ισχύει τώρα ήταν για λίγο νομίζω μονο 7 μέρες στο άλλο σπίτι για ήδη υπάρχουσα τηλεφωνική γραμμή που ήταν στην cyta πλήρωσα τέλη ενεργοποίησης 34.90 για τον αποκωδικοποιητή εδωσα 49 τα οποια τα πλήρωσα στον τεχνικό που εκανε την εγκατασταση nova αλλα μέσα στα 29.90 πάγιο έχει και 720 δωρεάν λεπτά για κινητά

αν θυμάμαι καλα κατα καιρους είχε παίξει και 29.90 με +49 αποκωδικοποιητής χωρίς κινητά

MitsosDaBest13
12-05-14, 22:28
Όντως, το κοίταξα στο site της Forthnet και απ' ό,τι φαίνεται τα δωρεάν Τέλη Ενεργοποίησης ήταν για περιορισμένο διάστημα. Τώρα δεν αναφέρει τίποτα γι' αυτό. Ωστόσο η εγκατάσταση και ο εξοπλισμός παραμένουν δωρεάν.

terry39
13-05-14, 08:49
Όντως η εγκατάσταση και ο εξοπλισμός στη δικιά μου περίπτωση είναι δωρεάν
Η κοπέλα που μου έκανε τη προσφορά μου είπε ότι η 4νετ είναι η μόνη εταιρία που "σπάει" το 35€ρο των τελών σε 3 λογαριασμούς (δεν ξέρω αν ισχύει αυτό) θα φανεί όταν λάβω τον 1ο λογαριασμό

2 γρήγορες ερωτήσεις
α)αξίζει το +10€ για vdsl
β)αξίζει το zte router που μου έστειλαν ή να βάλω ένα αγορασμένο από πέρυσι μέσω amazon TP-Link TD-W54KIT (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004QM8JJW/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1)

MitsosDaBest13
13-05-14, 09:06
@terry39 Δώσε τα στατιστικά της γραμμής σου από το μενού του ρούτερ, να σου πούμε αν αξίζει το VDSL. Πιο σημαντικό είναι το Attenuation.

mertolin
13-05-14, 11:01
Όντως η εγκατάσταση και ο εξοπλισμός στη δικιά μου περίπτωση είναι δωρεάν
Η κοπέλα που μου έκανε τη προσφορά μου είπε ότι η 4νετ είναι η μόνη εταιρία που "σπάει" το 35€ρο των τελών σε 3 λογαριασμούς (δεν ξέρω αν ισχύει αυτό) θα φανεί όταν λάβω τον 1ο λογαριασμό

2 γρήγορες ερωτήσεις
α)αξίζει το +10€ για vdsl
β)αξίζει το zte router που μου έστειλαν δεν χρειάζεται να ή να βάλω ένα αγορασμένο από πέρυσι μέσω amazon TP-Link TD-W54KIT (http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004QM8JJW/ref=oh_details_o00_s00_i00?ie=UTF8&psc=1)
μια χαρά είναι το και ρούτερ της forthnet . μπορείς να ξεκινήσεις και με αυτό

terry39
13-05-14, 17:31
@terry39 Δώσε τα στατιστικά της γραμμής σου από το μενού του ρούτερ, να σου πούμε αν αξίζει το VDSL. Πιο σημαντικό είναι το Attenuation.
139292139293

Αυτά βοηθάνε ; Από wind είναι.
Τα 8.000 που πιάνω παλιά ήταν 12.000~ , δεν ξέρω αν φταίει που φεύγω για την 4νετ

MitsosDaBest13
14-05-14, 04:01
@terry39

Δε νομίζω πως με αυτά τα στατιστικά θα δουλεύει το VDSL από Αστικό Κέντρο (όπως δίνει η Forthnet). Αν θέλεις, όταν ενεργοποιηθείς πάρε τους ένα τηλέφωνο για να σιγουρευτείς.

terry39
14-05-14, 23:24
Σήμερα πέρασα σε 4νετ και έβαλα το TD-W8901G (http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TD-W8901G)
Ανεβάζω 2 φωτογραφίες για να μου πείτε αν είναι να αλλάξω κάτι ή όχι
139402139403

ευχαριστώ

MitsosDaBest13
15-05-14, 02:41
@terry39

Δεν είναι και άσχημα, αλλά αν θες ανέβασε και στατιστικά βάζοντας το ρούτερ που σου έδωσε η Forthnet.

Πάντως VDSL το ξεχνάς, ειδικά από Forthnet που δίνει μόνο από Αστικό Κέντρο. Αν υπάρχει VDSL ΚΑΦΑΟ στην περιοχή σου, οι μόνες εταιρίες που δίνουν από εκεί είναι ΟΤΕ, Wind, HOL και θα πιάνεις σχεδόν όλη την ταχύτητα.

PcLawyer
02-06-14, 21:32
Μου έκαναν μια προσφορά (από συνεργάτη Forthnet) που δεν την έχει το site, 40 ευρώ το 3play, με Novasports 1 και Novacinema 1. Αλλά τελικά την άλλαξα και πήρα με 50 ευρώ όλα τα Novasports, Novacinema 1, HD , Multiview, χωρίς τέλη ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό, πληρώνω μόνο τον δεύτερο δέκτη για το Multiview 50 ευρώ.
Πως σας φαίνεται?
Επίσης, επειδή είμαι σε ΟΤΕ-TV τώρα , ξέρετε αν θα μου κάνουν αντιπροσφορά από ΟΤΕ? Ακόμα δεν έχω υπογράψει σύμβαση με Forthnet, περιμένω courier

FuS
02-06-14, 22:18
Κανείς από εδώ μέσα δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι ο οτέ θα σου κάνει αντιπροσφορά.
(ο καθένας θα σου πει τι συνέβη στον ίδιο ή σε κοντινά του άτομα κάτι που δεν αποτέλει ούτε κριτήριο ούτε στατιστικό δείγμα)
Συνήθως γίνεται αλλά υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις που δεν γίνεται. Οπότε δεν γλυτώνεις το ρίσκο.

MitsosDaBest13
02-06-14, 22:30
Μου έκαναν μια προσφορά (από συνεργάτη Forthnet) που δεν την έχει το site, 40 ευρώ το 3play, με Novasports 1 και Novacinema 1. Αλλά τελικά την άλλαξα και πήρα με 50 ευρώ όλα τα Novasports, Novacinema 1, HD , Multiview, χωρίς τέλη ενεργοποίησης, με δωρεάν εξοπλισμό, πληρώνω μόνο τον δεύτερο δέκτη για το Multiview 50 ευρώ.
Πως σας φαίνεται?
Επίσης, επειδή είμαι σε ΟΤΕ-TV τώρα , ξέρετε αν θα μου κάνουν αντιπροσφορά από ΟΤΕ? Ακόμα δεν έχω υπογράψει σύμβαση με Forthnet, περιμένω courier

Αν πληρώνεις κανονική τιμή τον OTE TV κι έχεις ήδη OTE Double Play, ίσως σου δώσουν την TV με 11€ έξτρα απ' ό,τι κάνει το Double Play. Εμένα για να μείνω μου είχαν κάνει προσφορά 240' προς σταθερά + 30' προς κινητά + ΟΤΕ ΤV Full Pack με 36€ το μήνα, αλλά τελικά πήγα στη HOL. Το τι προσφορά θα σου κάνουν εσένα δε μπορώ να ξέρω... :p

mpizolakias
03-06-14, 11:20
Κανείς από εδώ μέσα δεν μπορεί να σου εγγυηθεί ότι ο οτέ θα σου κάνει αντιπροσφορά.
(ο καθένας θα σου πει τι συνέβη στον ίδιο ή σε κοντινά του άτομα κάτι που δεν αποτέλει ούτε κριτήριο ούτε στατιστικό δείγμα)
Συνήθως γίνεται αλλά υπάρχουν και αρκετές περιπτώσεις που δεν γίνεται. Οπότε δεν γλυτώνεις το ρίσκο.

δεν είναι σίγουρο ότι ποτέ ότι ο οτε θα σου κάνει αντιπροσφορά . το ρίσκο όταν θες να φύγεις πάντα υπάρχει .

Nikiforos
03-06-14, 12:30
εμενα μου εκανε αντιπροσφορα ο ΟΤΕ αφου ΠΡΩΤΑ ειχα υπογραψει forthnet και αφου ηδη μου ειχαν βαλει nova, τους ειπα χαιρετισματα.....οταν ζητουσα για να μη φυγω με εγραφαν δεν πειραζει, περαστικα τους....:whistle:

ddelo
03-06-14, 21:42
Εγώ πάντως είμαι 5 μήνες τώρα στη 4thnet (2-play) και δεν έχω κανένα παράπονο, ούτε από την εξυπηρέτηση (όταν είχα ένα προβλημα με το τηλέφωνο την πρωτη μερα, το έλυσαν άμεσα) αλλά και την υπηρεσία. Πολύ σταθερή. Έκανα μόνος μου reset μετα από 52 ημέρες, ενω με το 6 SNR είμαι 2,5 Μbps ψηλότερα από την hol.
Το ZTE που δίνει είναι πολύ καλό και αξιόπιστο μηχανάκι. Καλο wifi, πολύ καλύτερο απο το Thomson TG585v8.

Τα κινητά με 3 λεπτά το λεπτό είναι παμφθηνα και μπορουν να γίνουν 720 λεπτα με 5 ευρώ.

Σε δυο μήνες θα κάνω και αίτηση για 3-play, αφού λήγει ένα προπληρωμένο ετήσιο Novasports Pack που εχω.

Nikiforos
03-06-14, 22:22
Θα συμφωνήσω και εγώ! μονο 1 εβδομαδα που ειχα τεχνικο προβλημα στην γραμμη (βραχυκυκλωμα) που φυσικα τελικα ελυσε ο ΟΤΕ καθως δεν ηταν στο Α/Κ της 4net. Για το ΖΤΕ εχει καλυτερο wifi απο το 108 που εδινε παλια η wind (αυτο με το τζαμακι απο πανω) αλλά και απο το W300 του ΟΤΕ και ας μην εχει εξωτερικη κεραια!!! ολα πανε καλα και σε εμενα 100% αξιοπιστη και εβαλα και κινητα με 5 ευρω τον μηνα τα 720λεπτα.

palmer
03-06-14, 23:13
Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.

MitsosDaBest13
03-06-14, 23:36
Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.


Καλά έκανες. Ο ΟΤΕ συνήθως κάνει προσφορά μόνο αν δει φορητότητα, διαφορετικά δεν τους νοιάζει. Εγώ όμως έφυγα για άλλο λόγο. Εκτός του ότι είχα πολλά προβλήματα με τη γραμμή, έδινα 86€ το δίμηνο για το ίδιο Double Play μ' εσένα, αλλά σε PSTN. Μόλις έκανα αίτηση στη HOL με πήραν από τον ΟΤΕ και μου είπαν πολλά ψέματα για να μείνω, γιατί νόμιζαν πως μιλούσαν με άσχετο και γιατί δε μπορούσαν με τίποτα ν' ανταγωνιστούν το Double Play της HOL με 20€ (Ευέλικτο 300'). Μου έκαναν την προσφορά που αναφέρω πιο πάνω με 36€, αλλά για τα ψέματα που μου είπαν ήμουν ανένδοτος κι έφυγα. Ξαφνικά όταν μπήκε η HOL οι αποσυνδέσεις που είχα κάποτε με τον ΟΤΕ σταμάτησαν!! Ποτέ ξανά ΟΤΕ για κανένα λόγο!!

Nikiforos
04-06-14, 00:06
Εγω ειχα ΟΤΕ αρκετα χρονια με γραμμη ISDN και πληρωνα περιπου 90 ευρω το διμηνο μονο για 24 adsl και τηλεφωνο απεριοριστα .Τις προαλες εληξε το συμβολαιο μου και τους πηρα να μου κανουν προσφορα για internet τηλεφωνο και οτε tv ,μου ειπαν ότι ισχυει ότι είναι στο site του οτε ,και δεν υπαρχει καποια προσφορα επηρα και στο εμπορικο τους τμημα.Απεφασισα και εκανα φορητοτητα στην forthnet για 3play .Μετα από 2 ημερες με πηραν από οτε να παραμεινω στην υπηρεσια με προσφορα 35.80 ευρω 24 adsl απεριοριστα αστικα υπεραστικα οτεtv δωρεαν εγκατασταση και εξοπλισμος.Αν και η προσφορα ηταν καλη δεν δεχτηκα για την συμπεριφορα που μου εδειξαν αν και ημουν τοσα χρονια συνδρομητης τους.


Ακριβώς έτσι και σε εμενα! και η προσφορα που δινουν ειναι για 12μηνο μετα ΤΙ??? Forthnet και παλι forthnet....

PcLawyer
04-06-14, 02:06
Αν πληρώνεις κανονική τιμή τον OTE TV κι έχεις ήδη OTE Double Play, ίσως σου δώσουν την TV με 11€ έξτρα απ' ό,τι κάνει το Double Play. Εμένα για να μείνω μου είχαν κάνει προσφορά 240' προς σταθερά + 30' προς κινητά + ΟΤΕ ΤV Full Pack με 36€ το μήνα, αλλά τελικά πήγα στη HOL. Το τι προσφορά θα σου κάνουν εσένα δε μπορώ να ξέρω... :p

Ακριβώς αυτό το πακέτο έχω στον ΟΤΕ που αναφέρεις και πληρώνω 47 € ανά μήνα. Αν μου το δώσουν 36 € θα μείνω , καθώς η Nova δεν έχει κινηματογράφο στο πακέτο που μου έδωσαν. Ευχαριστώ

tkompos
06-06-14, 18:58
Δες και στην Nova όπου με 15€ + 29,90€ (nova 3play) έχεις το cinema (πακέτο) και βλέπεις ότι καινούργια ταινία θέλεις χωρίς επιπλέον χρεώσεις, ενώ στον ΟΤΕ πληρώνεις εκτός της μηνιαίας συνδρομής και για κάθε καινούργια ταινία έχεις εππλέον χρέωση.

haris2121
06-06-14, 21:36
εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο forthnet σε αλλη εταιρεια να μας πει αν σε παιρνουν τηλ να σου κανουν καλυτερη προσφορα προκειμενου να παραμεινεις? εχω double play με δωρεαν κινητα σταθερα και ιντερνετ και ληγει σε κανα 10ημερο και αναρωτιομουν αν θα μπορουσα να πετυχω καλυτερη προσφορα...

Dimeos
06-06-14, 23:48
εχει κανει κανεις αιτηση φορητοτητας απο forthnet σε αλλη εταιρεια να μας πει αν σε παιρνουν τηλ να σου κανουν καλυτερη προσφορα προκειμενου να παραμεινεις? εχω double play με δωρεαν κινητα σταθερα και ιντερνετ και ληγει σε κανα 10ημερο και αναρωτιομουν αν θα μπορουσα να πετυχω καλυτερη προσφορα...
ναι, τηλεφωνούν. τουλάχιστον σε εμένα όταν 2 φορές έκανα αίτηση φορητότητας και τις 2 φορές μου τηλεφώνησαν για καλύτερη προσφορά.

haris2121
07-06-14, 01:20
ναι, τηλεφωνούν. τουλάχιστον σε εμένα όταν 2 φορές έκανα αίτηση φορητότητας και τις 2 φορές μου τηλεφώνησαν για καλύτερη προσφορά.
τι προσφορα σου εκαναν φιλε μου?

Dimeos
07-06-14, 11:36
τι προσφορα σου εκαναν φιλε μου?
τη πρώτη φορά, πέρυσι, ό,τι και η wind....δλδ 20 ευρώ το double play και φυσικά παρέμεινα forthnet
φέτος, δε μπόρεσαν να φτάσουν τη προσφορά της wind, παρόλο που μου έδινε στα 20 ευρώ το double play η wind στα 20 ευρώ + 300 προς κινητά, διότι έχω και κινητό στη wind από το οποίο μου κάνουν έκπτωση 15 ευρώ.....δλδ είναι σαν να παίρνω το double play sta 5 ευρώ.

Nikiforos
09-06-14, 09:23
Και εμενα μου ειχε κανει καλη προσφορα η wind, αλλα δεδομενου οτι εχω τεραστιο προβλημα με το σημα της τοσο δουλεια οσο και σπιτι πηγα σε 4net και ειμαι 100% απολυτα ευχαριστημενος. :)

mpoukomass
02-07-14, 18:32
Για επιβεβαιωση το 3πλαυ αυτο ισχυει μονο για παλιους ετσι?Επισης,αν ληγει το 12 μηνο του υπαρχοντος 2πλαυ οπου απο το 25αρι πας στο 28 μπορω να παω πχ σε forthnet shop να ζητησω ανανεωση 12μηνου παλι με το 25αρι?Φανταζομαι τροπος για χαμηλοτερου παγιο του 25αριου υπαρχει μονο αν κανεις αιτηση φορητοτητας... :whistle:

Nikiforos
02-07-14, 18:34
Για επιβεβαιωση το 3πλαυ αυτο ισχυει μονο για παλιους ετσι?Επισης,αν ληγει το 12 μηνο του υπαρχοντος 2πλαυ οπου απο το 25αρι πας στο 28 μπορω να παω πχ σε forthnet shop να ζητησω ανανεωση 12μηνου παλι με το 25αρι?Φανταζομαι τροπος για χαμηλοτερου παγιο του 25αριου υπαρχει μονο αν κανεις αιτηση φορητοτητας... :whistle:

Αν και με μπερδεψες λιγο, εγω ξερω οτι ισχυει το για παντα, η τιμη ειναι οσο εισαι συνδρομητης ιδια αν δεν αλλαξουν κατι, τουλαχιστον εμενα ετσι μου ειπανε....και οσους φιλους ειχα απο πριν ετσι το εχουν! μαλιστα μερικοι εχουν και ΔΩΡΕΑΝ με τα ιδια χρηματα 720λεπτα στα κινητα επειδη ετσι ηταν τοτε που το εβαλαν!!! δεν αλλαζουν καθε 12μηνο ή 6μηνο οπως καποιοι αλλοι.....ρωτα αν θες στο forthnet support να σου πουν.
http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6208
Όσα χρειάζεσαι και όσα θες
σε απίστευτη τιμή, για πάντα!
ο ελαχιστος χρονος παραμονης στις υπηρεσιες ειναι 12μηνες για να μην εχεις ποινη αν διακοψεις, οι τιμες δεν αλλαζουν μετα μενουν ως ειχαν απο οταν ειχες βαλει http://www.forthnet.gr/media/3play/nova_3play_price-list-2013.pdf?v=201406271600

mpoukomass
02-07-14, 18:37
Ναι,ουσιαστικα η ερωτηση ειναι 2 μερη.Το 3πλαυ ισχυει μονο για παλιους?
Μετα,στο υπαρχον 2πλαυ που ειναι με το 25αρι αν δεις στο σαιτ λεει 25 για 12μηνο και μετα 28 το παγιο.

Nikiforos
02-07-14, 18:39
Τι εννοεις το 3play ειναι για παλιους? μπορεις να το κανεις και εσυ....για 2play δεν γνωριζω....αν θες δωσε λινκ να δω που το λεει αυτο δεν το βρισκω.
αυτο λες http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296 οπως καταλαβαινω εγω ειναι προσφορα μονο για 12μηνες....απο κατω που εχει κινητα με 5 ευρω λεει για παντα ομως...

mpoukomass
02-07-14, 18:46
το 3πλαυ με το 30αρι ισχυει μονο για νεους?λαθος σορρυ.
ναι αυτο εννοω στο σαιτ τους,γιατι ο οτε το λεει ξεκαθαρα στο αντιστοιχο ο,τι μετα απο 6 μηνες αν θυμαμαι καλα 25 πχ.

Nikiforos
02-07-14, 18:56
Ρωτα στο forthnet support να σου πουν....

jian
03-07-14, 14:21
το 3πλαυ με το 30αρι ισχυει μονο για νεους?λαθος σορρυ.
ναι αυτο εννοω στο σαιτ τους,γιατι ο οτε το λεει ξεκαθαρα στο αντιστοιχο ο,τι μετα απο 6 μηνες αν θυμαμαι καλα 25 πχ.

Για καλύτερη ενημέρωση σου στείλε εδώ https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799

puntix
04-07-14, 01:40
καλησπέρα, σήμερα δέχτηκα ενα τηλεφώνημα για την προσφορά 29.90 , να πώ δεν με ενδιαφέρει η τηλεφωνία σχεδόν καθόλου μιας που έχω το red 1 και ειμαι υπερκαλυμένος , περισσότερο εστιάζω στην ταχύτητα /αναβάθμιση vdsl /support και φυσικά στα κανάλια της nova (είναι hd τα κανάλια η όχι; και φυσικά ποιούς αγώνες έχει το nova?
Επίσεις αυτην την στιγμή είμαι στον Οτε εδώ και πολλά χρόνια συνδρομητής και μπορώ να πώ οτι πληρώνω υπερβολικα χρήματα για το τίποτα και μάλλον θα τους γειώσω με κάιρο απο οτι βλέπω, το πρόβλημα είναι οτι εχω ακόμα 3 μήνες περίπου στον οτε , όμως απο ότι με διαβεβαίωσαν οτι αν εχει γίνει μέσω τηλεφώνου η τελευταία αναβάθμιση συμβολαίου τότε μπορώ να φύγω απο οτε χωρίς κάποιο πέναλντι , στην αρχή λέω με δουλευουν δε μπορεί και ζήτησα να μιλήσω με υπευθυνο και μου είπε οτι όντως ισχύει και μπορώ να πάρω να ρωτήσω και στο eett (τηλεπικοινωνιων) υπάρχει κάποια παγίδα που πρέπει να προσέξω και πως με συμφέρει να το παίξω στον οτέ να ζητήσω προσφορά;

υ.π επίσεις άκουσα στις ειδήσεις οτι ο οτε εκανε προσφορά αγοράς της φορτνετ και οτι εχει εξαγοράσει την wind , υπαρχει περίπτωση να πατώσει η φορτνετ ή να γίνει σαν το δύκτιο της wind και να τραβάμε τα μαλλιά μας;

ποιά είναι η γνωμη σας guys?

Valder
14-07-14, 11:49
Καλημέρα παιδιά.

Ενδιαφέρονται οι γονείς μου για 3play forthnet όπου ήδη έχουν ξεχωριστά ΟΤΕ και συνδρομή Νοβα με multiview κι απ' όλα απ' ότι έχω καταλάβει (ντοκυμαντέρ, σπορ, ταινίες)

Τα αθλητικά δεν τους νοιάζουν τόσο, αρκεί να έχει τα History τα Discovery τα Κυνήγι και Ψάρεμα και τέτοιες ιστορίες, άντε και το πολύ κανα νοβασίνεμα

Το βασικό πακέτο 3play των 29.90€ λοιπόν, τι περιλαμβάνει από κανάλια;

DB7
14-07-14, 12:31
Δες και εδώ τι περιλαμβάνει από κανάλια η nova http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=6208 .

mikroman
14-07-14, 13:16
Καλημέρα παιδιά.

Ενδιαφέρονται οι γονείς μου για 3play forthnet όπου ήδη έχουν ξεχωριστά ΟΤΕ και συνδρομή Νοβα με multiview κι απ' όλα απ' ότι έχω καταλάβει (ντοκυμαντέρ, σπορ, ταινίες)

Τα αθλητικά δεν τους νοιάζουν τόσο, αρκεί να έχει τα History τα Discovery τα Κυνήγι και Ψάρεμα και τέτοιες ιστορίες, άντε και το πολύ κανα νοβασίνεμα

Το βασικό πακέτο 3play των 29.90€ λοιπόν, τι περιλαμβάνει από κανάλια;

Περιλαμβάνει ένα απλό σχετικά πακέτο με αρκετά κανάλια ντοκιμαντερ (βλέπε national, discovery κ.α.) καθώς το novalife όπου παίζει κάποιες ταινίες και σειρές. Αυτό μπορεί να σου καλύψει λίγο το novacinema αν δεν το θες. Πάντως στο κομμάτι των ντοκι θα βρουν μια καλή ποικιλία.

georgedimgd
17-07-14, 23:23
Να ξέρετε ότι υπάρχει και μια άλλη εναλλακτική!
Εμείς είχαμε στο σπίτι forthnet 56K από το 1997.
Μετά ISDN και μετά ADSL και ADSL2+.
Με μια διακοπή το 2009 μέχρι το 2011 ξαναγυρίσαμε στη Forthnet. Από τότε που γυρίσαμε βέβαια δε δουλεύει η αναγνώριση αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα.
Άκουσα σε ένα μαγαζί μια μέρα που είχα πάει να ψωνίσω και κάποιος πρότεινε στον άλλον να βάλει πακέτο με 40ευρώ VDSL, novasports, απεριόριστες εθνικές κλήσεις και 12 ώρες κινητά
Πήρα λοιπόν τηλ. και με το επιχείρημα ότι είμαστε χρόνια συνδρομητές ζητάω το ίδιο μας έβαλαν ακριβώς αυτό το πακέτο με 1 χρόνο δέσμευση που ισχύει όπως μου είπαν πολλάκις η τιμή μέχρι το 2035 (εάν δεν αλλάξει τίποτα!!!!!!!!)
Απλά δεν έχουμε VDSL επειδή δεν έχει έρθει στο συγκεκριμένο αριθμό αλλά μου είπαν ότι εάν έρθει το VDSL θα μπορούμε να το βάλουμε με δέσμευση άλλον ένα χρόνο στην ίδια τιμή.
Αυτά.

makfil
18-07-14, 07:00
Για όσους ενδιαφέρονται, τρέχουν από την προηγούμενη εβδομάδα 2 προσφορές της Forthnet που δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.
Η μια αφορά σε σκέτη Νόβα full pack με τον εξοπλισμό στα 25 ευρώ για 18 μήνες (εναλλακτικά, ο pvr 865 με 49 ευρώ αλλά πληρωμή με πιστωτική) και η 2η το 3play αλλά στο full pack + 720' σε κινητά + 400'σε διεθνή με τον εξοπλισμό στα 49,90 ευρώ.

Για να τις πάρει ο ενδιαφερόμενος πρέπει να καλέσει συγκεκριμένο τηλέφωνο του Τμήματος Προσφορών, να αφήσει όνομα + τηλέφωνο και να περιμένει τηλεφώνημά τους.

Προσωπικά, πήρα και τις 2 σε 2 διαφορετικές γραμμές (στη μια είχα διακόψει το full pack από το ΔΕΚ 2013 και στην άλλη είχα το 3play των 29,90 με start pack + 720' που αναβάθμισα με τα αθλητικά στα 54,90)

malawi
18-07-14, 07:05
Εγω πηρα τη δευτερη με 49,90... Στην αναμονη ειμαστε τωρα...

makfil
18-07-14, 07:18
Super προσφορά και ειδικά στην περίπτωσή μου, η ενεργοποίηση έγινε αμέσως μετά την ηχογράφηση.
Φυσικά, δεν πήρα εξοπλισμό αφού τον είχα ήδη.
Αλλά και η άλλη είναι απίστευτη για τα σημερινά δεδομένα και το απόγευμα έρχεται ο τεχνικός με τον pvr 865 (σε άλλη γραμμή και τοποθεσία) για την τοποθέτηση του επιπλέον εξοπλισμού (τον έχω αλλά με τον 865 θα τον αλλάξω)

Archon
18-07-14, 08:03
Και το τηλεφωνο ποιο ειναι?

makfil
18-07-14, 08:21
Έστειλα πμ

malawi
18-07-14, 08:29
2111018818

Παρε, αφησε τα στοιχεια σου και θα σε παρουν...

@ ADSLgr.com All rights reserved.