PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ (ARCADE)



supermario
11-08-04, 18:46
Καλησπερα σε ολους. Ξερεις κανεις κανενα μαγαζι που κατασκευαζει (ή κατασκεύαζε) ηλεκτρονικα παιχνιδια; Θελω αν ρωτησω ποσο κοστιζει να αγορασω ενα "κουτι" (ξερετε αυτα που εριχνες το δεκαρικο-εικοσαρικο-πενηνταρικο μεσα και επαιζες. Εκτος αν ειναι κανεις ξυλουργος (τι λεω ο ανθρωπος, τι να κανει ο ξυλουργος εδω μεσα... :roll: ) και μπορει να μου πει περιπου ποσο θα κοστισει για να το φτιαξει αν του παω τα σχεδια.
Ευχαριστω

opimis
11-08-04, 19:42
...Εκτος αν ειναι κανεις ξυλουργος (τι λεω ο ανθρωπος, τι να κανει ο ξυλουργος εδω μεσα... :roll: ) ...

Γιατί δεν θα μπορούσε να είναι κάποιος ξυλουργός; Εκτός από μένα που είμαι έμπορος καύσιμων, υπάρχει και μέλος του adslgr που είναι ανθοπώλης …

Δηλαδή όποιου το επάγγελμα δεν έχει σχέση με τους υπολογιστές κτλ , δεν μπορεί να ασχολείται με την τεχνολογία; :?

supermario
11-08-04, 20:54
...Εκτος αν ειναι κανεις ξυλουργος (τι λεω ο ανθρωπος, τι να κανει ο ξυλουργος εδω μεσα... :roll: ) ...

Γιατί δεν θα μπορούσε να είναι κάποιος ξυλουργός; Εκτός από μένα που είμαι έμπορος καύσιμων, υπάρχει και μέλος του adslgr που είναι ανθοπώλης …

Δηλαδή όποιου το επάγγελμα δεν έχει σχέση με τους υπολογιστές κτλ , δεν μπορεί να ασχολείται με την τεχνολογία; :?
Χμμ, με παρεξηγησες φιλε μου. Ουτε εμενα το επαγγελμα μου εχει σχεση με υπολογιστες αλλα ασχολουμαι με μαζι τους (με τους υπολογιστες). Απλα θεωρησα οτι θα ειναι δυσκολο καποιος ξυλουργος να μπαινει στο site. Προς θεου μην παρεξηγηθει κανενας ξυλουργος, ετσι;; :oops: Απ' οτι φαινεται ομως εκανα λαθος, και καλα εκανες και μου το υπεδειξες. :wink:
Η ερωτηση μου ομως παραμενει....(σχετικα με τα arcade cabinets..)
Αναμενω απαντηση.
Thanks

Tony_Ts
11-08-04, 23:41
Πριν από 3 εβδομάδες είχα δει ένα cabinet πεταμένο στα Λεγραινά λίγο πίσω από την παραλία. Δεν ξέρω αν θα είναι ακόμα εκεί. Τα Λεγραινά είναι 10km περίπου πριν το Σούνιο. Με το που βλέπεις μια ταμπέλα που λέει Λεγραινά μετά από 1km περίπου έχει μια αλάνα δεξιά. Σταματάς εκεί και βαδίζεις παραλιακά προς τα δεξιά.

Δυστυχώς δεν το πρόσεξα πάρα πολύ για να δω σε τι κατάσταση είναι :(

supermario
12-08-04, 12:07
Πριν από 3 εβδομάδες είχα δει ένα cabinet πεταμένο στα Λεγραινά λίγο πίσω από την παραλία.

Ευχαριστω για την πληροφορια αλλα προτιμω να φτιαξω ενα απο την αρχη ή να παρω καποιο μεταχειρισμενο, αλλα οχι πεταμενο στο δρομο. Αν ειναι καποιο σε καμμια αποθηκη, ναι θα μ' ενδιεφερε.Αλλα πεταμενο χυμα δεν μ' ενδιαφερει. Παντως ευχαριστω

Gothic
12-08-04, 13:38
Τηλεόραση, PC και MAME; Το έχω και εγω άχτι να το κάνω, έχω δει κάτι φοβερές κατασκευές και μου έτρεχαν τα σάλια... :shock: :shock:

supermario
12-08-04, 14:08
Τηλεόραση, PC και MAME; Το έχω και εγω άχτι να το κάνω, έχω δει κάτι φοβερές κατασκευές και μου έτρεχαν τα σάλια... :shock: :shock:
Οχι τηλεοραση. Κανονικη "καμπινα" arcade, με pc μεσα (δεν χρειαζεται τιποτα τρομερα specifications) και εννοειται MAME με οτι arcade roms εχω μαζεψει μεχρι σημερα. Διαβασα ενα αρθρο σ' ενα αγγλικο περιοδικο και εχω μπει στην πριζα. Ειναι βεβαια ακριβουτσικο. Το "ορθιο" (κλασικο ηλεκτρονικο) κοστιζει γυρω στις 900 λιρες αγγλιας και το "καθιστο" (σ' αυτο που παιζαμε το ποδοσφαιρακι) γυρω στις 1100 λιρες.
Γι' αυτο ψαχνω να δω ποσο θα μου στοιχισει να το φτιαξω στην Ελλαδα.

krge
13-08-04, 13:51
@ supermario
Ρίξε μια ματιά εδώ Arcade Cabinets (http://www.cybertechdesign.net/mameroom//home.htm)

Εγώ πάντως χτύπησα τα σχέδια για το Virtual Jukebox.. και περιμένω πώς και πώς για να μου έρθουν και να ξεκινήσω το "χτίσιμο" :lol: :lol: :lol:

supermario
13-08-04, 15:46
@ supermario
Ρίξε μια ματιά εδώ Arcade Cabinets (http://www.cybertechdesign.net/mameroom//home.htm)

Εγώ πάντως χτύπησα τα σχέδια για το Virtual Jukebox.. και περιμένω πώς και πώς για να μου έρθουν και να ξεκινήσω το "χτίσιμο" :lol: :lol: :lol:
Το εχω δει το site φιλε μου αλλα επειδη ειναι οι τιμες περιπου εκει που εχω γραψει και σε προηγουμενο post , ψαχνω μπας και εδω (Ελλαδα) το φτιαξω φτηνοτερα. Αλλιως εννοειται οτι το παραγγελνω απ' εξω

Gothic
13-08-04, 17:37
Κοίτα σε αγγελίες μπας και βρείς καμπίνες. Απο τότε που τους έκλεισε ο υπερασπιστής των ηθών Μάκης με τα "φρουτάκια" που τους πήρε όλους η μπάλα, έχω δει αρκετές αγγελίες στην ΧΕ. Χώρια που είχα πετύχει κάποτε καμπίνα δίπλα σε σκουπιδοτενεκέ με οθόνη και joysticks αλλα δεν έχω χώρο στο σπίτι... :cry:

@ ADSLgr.com All rights reserved.