PDA

Επιστροφή στο Forum : 6 μήνες απο συνδέσεις και συνεχίζουμε....



gspirop
18-05-14, 23:36
Καλησπέρα,

Έχω μεταφερθεί στη Forthnet απο το Νοέμβριο 2013 με υπηρεσία vdsl 3play. Απο τον πρώτο μήνα έχω αλλάξει 3 ρουτερ , δούλεψε κάπως καλα περίπου ένα μήνα και απο τον Ιανουάριο του 2014 έχω πολυ συχνές αποσυνδεσεις , οι οποίες παρα τις προσπάθειες των τεχνικών παραμένουν ακόμα και σήμερα. Μιλάμε για 15 αποσυνδεσεις ημερησιως τουλάχιστον. Πολλές απο αυτές ´εχουν διάρκεια πάνω απο 2 ώρες. Ειδικά στις πολύωρες διακοπες η υπηρεσία δεν επανέρχεται Μονή της. Θα πρέπει να βγάλω την πρίζα, γιατι στο συγκεκριμένη ρουτερ δεν δίνεται η δυνατότητα για restart απο το user interface. Πολλές φορές δεν έχω και πρόσβαση στο user interface. Να σας πω σε αυτο το σημείο οτι το σπίτι μου απο τον ΟΤΕ απέχει 140 μέτρα καλωδίωσης. Η ταχύτητα όποτε έχω Ίντερνετ ειναι κλειδωμενο στις 50000/5000. Εχει γίνει συνδυαςτικό ραντεβού με τεχνικό ΟΤΕ, εχει αλλαχτεί απερχόμενο, εχει έρθει τεχνικός πέντε φορές, εχει αλλαχτεί κάρτα στον ΟΤΕ και συνεχίζουν οι αποσυνδεσεις.
Ολο αυτο το διάστημα εγω φυσικά πληρώνω κανονικά τις συνδρομές μου για να κάνουν τα μαθήματα τους οι τεχνικοί. Αν εγω δεν πληρώσω φυσικά θα μου κόψουν την υπηρεσία ( που έτσι κι αλλιώς δεν παρέχεται).

Θελω να με ενημερώσετε αν υπάρχει πιθανότητα να δουλέψει η υπηρεσία ή οχι.

Στη διάθεση σας για λεπτομέρειες.

Forthnet.Nova.Rep1
19-05-14, 08:23
Καλημέρα gspirop.

Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία.

Στείλε μας σε προσωπικό μήνυμα κάποιο από τα στοιχεία της σύνδεσής σου για να ελέγξουμε το πρόβλημα που αναφέρεις, καθώς και ένα κινητό επικοινωνίας για να φροντίσουμε να σε καλέσει αρμόδιος συνάδελφος.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.