PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση για υπαναχώρηση



kastorass
23-05-14, 19:25
Καλησπέρα,
Ήμουν συνδρομητής στον ΟΤΕ και αποφάσισα να πάω στη Forthnet. Προχθές μου κάνανε εγκατάσταση της NOVA και χθες μου έκανε μια αντιπροσφορά ο ΟΤΕ και αποφάσισα να παραμείνω στον ΟΤΕ. Αυτό που μου είπαν είναι ότι θα πρέπει να επιστρέψω τον εξοπλισμό + να δώσω 30 ευρώ για την εγκατάσταση του εξοπλισμού απ'τον τεχνικό της nova + άλλα 50 ευρώ. Την πληρωμή του τεχνικού μπορώ να την καταλάβω, αλλά γιατί να δώσω 50 ευρώ απ'τη στιγμή που επιστρέφω τον εξοπλισμό? Στα "ψιλά γράμματα" αναφέρει ότι μπορώ να υπαναχωρήσω εντός 14 ημερών, αλλά δεν αναφέρει κάποια χρεώση. Έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Μπορώ να το κυνηγήσω κάπως για να γλιτώσω τουλάχιστον τα 50 ευρώ? Ίσως να πρέπει να το δω μέσω καταγγελίας στον EETT?


Ευχαριστώ!

Nikiforos
23-05-14, 19:33
Καλησπέρα! Tα 50 ευρω για τι πράγμα είναι? δε νομιζω οτι ισχυει. Ποιος το είπε για τα 50? Αυτο με τον τεχνικο πρεπει να ισχυει. Γιατι δεν κάνεις και μια ερωτηση αυτο που ρωτας στο Forthnet Support? θα σου απαντήσουν γρήγορα.

kastorass
23-05-14, 21:41
Τα 50 σαν ρήτρα για την υπαναχώρηση. Για αυτό πήρα τηλέφωνο την ίδια την forthnet και μου τα είπαν αυτά.

mertolin
26-05-14, 10:32
έγραψες στο forthnet support ?τι σου απάντησαν?

Nikiforos
26-05-14, 12:06
όταν ειναι μέσα σε λίγες μέρες (νομιζω 14) δεν υπαρχει καμια χρεωση και χωρις να ειμαι απολυτως σιγουρος νομιζω οτι και τα 30 ευρω δεν ισχυουν. Ρωτα στο forthnet support, νομιζω και αλλοι οτι το εχουν κάνει και δεν πληρωσαν.

agnwstos.x
26-05-14, 15:56
το κόστος των τεχνικών για την τοποθέτηση είναι λογικό να πρέπει να το πληρώσεις, τώρα τα υπόλοιπα αναλόγως το πότε έκανες την αίτησή σου με την forthnet και τον χρόνο που έχει περάσει. Πάντως έχω να πω πως το support τους έχει βελτιωθεί πάρα πολύ σε σχέση με αρκετά χρόνια πριν. Είναι πολύ τυπικοί και εξυπηρετικοί ειδικά στα καταστήματα forthnet.

periklakis
27-05-14, 11:05
γενικότερα το forthnet support δίνει λύσεις εδω μέσα από ότι βλέπω . τώρα για τα καταστήματα forthnet δεν ξέρω τι γίνεται

BARKOULETOS
27-05-14, 15:56
Ειναι και το κοστος του πιατου μεσα? Η' το ξηλωσες και αυτο? Εκανες εγκατασταση για pvr? Γιατι θα το εξηγουσε αυτο 50 (πιατο και εγκατασταση) και 30 η εξτρα εγκατασταση του pvr, δεν νομιζω να κανει μονο 30 η εγκατασταση και το πιατο μαλλον 50 κανει...

MitsosDaBest13
28-05-14, 00:27
Αν είναι να πληρώσεις τόσα για υπαναχώρηση, καλύτερα μείνε Forthnet. :p

alex24
28-05-14, 01:07
Oτι λεει στο σσυμβολαιο εγω που εφυγα στο τριμηνο πληρωνω μονο την ρητρα και οχι για την εγκατασταση του lnb pvr.

@ ADSLgr.com All rights reserved.