PDA

Επιστροφή στο Forum : Τελικα υπαρχει ο τελειος provider?



supacoopa
07-03-07, 14:10
Εδω και μερικες μερες που εχω βρει το φορουμ, διαβαζω εκατονταδες post οπου σχεδον ολοι εχουν να αναφερουν παραπονα για ολους τους πιθανους και απιθανους providers. Αλλος αποσυνδεεται χωρις λογο καθε τρεις και λιγο, αλλος δεν πιανει ουτε PSTN ταχυτητες, αλλος πληρωνει παραπανω απ'οσα νομιζε οτι θα πληρωνε, κανεις δεν βγαζει ακρη με τεχνικη υποστηριξη...

Τελικα υπαρχει ο τελειος provider ADSL στην Ελλαδα? Η απαντηση νομιζω ειναι αρνητικη...

Ρωταω τοσο απο θεωρητικης πλευρας, οσο και απο πρακτικης καθως πρεπει συντομα να επιλεξω "πακετο" για συνδρομη DSL και δεν με καλυπτει ιδιοκτητο δικτυο καμιας εταιριας πλην του OTE.
Προσπαθωντας να βρω ποιος απ'ολους τους provider που δινουν "πακετα" (OnDSL, Conn-X, DSLcube, Tellas Box, HOL HiBox, Forthnet In-A-Box κλπ κλπ κλπ) ειναι "καλυτερος", κατεληξα στο συμπερασμα οτι ολοι εχουν (πανω-κατω) τα ιδια χάλια...

hemlock
07-03-07, 14:23
Βασικα δεν ειναι πανω-κατω τα ιδια χαλια...Εξαρταται κυριως απο την περιοχη που μενεις.Εγω ειναι απολυτα ευχαριστημενος.

yiapap
07-03-07, 14:27
<το πιο σύντομο μήνυμά μου>
Όχι
</το πιο σύντομο μήνυμά μου>

manoulamou
07-03-07, 14:51
Για να σας λυθει εν μερει η απορια μπειτε το προφιλ του koubaros (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=34585)
και καντε κλικ στην <<Αναζήτηση όλων των θεμάτων του μέλους: koubaros>>
Δειτε τις δημοσκοπησεις και ... :rolleyes::mad: :(

Dr.CHaNaS
07-03-07, 15:26
Αμε υπαρχει .. οπως και ο Αι Βασιλης, η εξυπνη ξανθια κλπ κλπ :)

ownagE_
07-03-07, 15:26
<το πιο σύντομο μήνυμά μου>
Όχι
</το πιο σύντομο μήνυμά μου>

+1000000000000000000000000 :p

apavlidis2
07-03-07, 15:58
Για να σας λυθει εν μερει η απορια μπειτε το προφιλ του koubaros (http://www.adslgr.com/forum/member.php?u=34585)
και καντε κλικ στην <<Αναζήτηση όλων των θεμάτων του μέλους: koubaros>>
Δειτε τις δημοσκοπησεις και ... :rolleyes::mad: :(

(πρέπει να βάλω τουλάχιστον 6 χαρακτήρες) +1

epp82
07-03-07, 17:22
Και εγώ μπορώ να πω ότι μέχρι στιγμής είμαι ευχαριστημένος από τον ΟΤΕ και ΟΤΕΝΕΤ εδώ στην Κω. Λίγα downtime, χαμηλά ping και γενικά σταθερή λειτουργία με ότι έχω ασχοληθεί.

BlindG
07-03-07, 17:55
ΝΑΙ!
απλάδεντοξέρειούτεοίδιοσοπότεδεντοξέρουμεούτεεμείς

cyberp
07-03-07, 18:22
Τέλειος σίγουρα δεν υπάρχει, αλλά μην νομίζεις ότι είναι και όλα μαύρα...
Μην ξεχνάς ότι στο φορουμ συνήθως γράφουν για να αναφέρουν προβλήματα..
Και εγω είχα τρομάξει στη αρχή όταν διάβαζα για να αποφασίσω ISP, αλλά τελικά τους 17 μήνες που έχω DSL τα προβλήματα που είχα ήταν ελάχιστα (χαμηλής ταχύτητας σε κάποιες φάσεις).

lewton
07-03-07, 19:12
Όχι.
Nein.
No.
Non.

(συμπληρώστε κι άλλες γλώσσες)

mrsaccess
07-03-07, 19:22
Ο μόνος τρόπος για να έχεις τον τέλειο isp είναι να αγοράσεις ένα δικό σου isp.
Μετά ότι πρόβλημα έχεις με τη γραμμή σου (αν έχεις ποτέ) ένα τηλέφωνο και οι τεχνικοί θα σκίζονται. :)

Garry
07-03-07, 19:24
NΕ=Ναι, που στα βουλγάρικα σημαίνει ΟΧΙ LOL

manoulamou
07-03-07, 20:00
Πως να υπαρχει κατι ανυπαρκτο: ποιος ειναι ο ορισμος του <<τελειου>>;
Καλυτερος σε καποια σημεια εναντι αλλων, ναι μπορει!
Καποιος που να καλυπτει τις περισσοτερες αναγκες μας ισως!




нет nej 否 nein n&#227;o 不 :) כלל לא رمز عنصر النو כלל לא

epp82
07-03-07, 21:09
нет nej 否 nein n&#227;o 不 :) כלל לא رمز عنصر النو כלל לא
Όλο αυτό είναι το όχι στα αραβικά; Τι τυχεροί που είμαστε Έλληνες !

manoulamou
07-03-07, 21:12
Όλο αυτό είναι το όχι στα αραβικά; Τι τυχεροί που είμαστε Έλληνες !

ΟΧΙ ειναι λιγο μικροτερο ;) εχει ολιγην και απο Εβραϊκη...

pan.nl
08-03-07, 01:49
Όχι.
Nein.
No.
Non.

(συμπληρώστε κι άλλες γλώσσες)

Nee

Παιχνιδάκι γνώσεων κατάντησε :p. Πάντως παιδιά δε νομίζω πως δεν υπάρχει πουθενά ο "τέλειος" provider. Όλο και κάποιο downtime θα παρατηρείται (το ποσοστό downtime μιας υπηρεσίας άλλωστε την καθιστά καλή/πολύ καλή/κακή), όλο και κάποιο προσωρινό τεχνικό πρόβλημα κλπ κλπ. Βασικότερο κριτήριο θεωρώ τη σχέση απόδοσης/τιμής.

ph4nt0m
11-03-07, 02:56
Όπως δεν υπάρχει τέλεια γυναίκα χωρίς να κάνει κάτι να σου σπάει τα νεύρα έτσι δεν υπάρχει και τέλειος provider...:rofl: :nono: :down:

@ ADSLgr.com All rights reserved.