PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκαμπανεβάσματα ping εν ώρα gaming?



YoloDude1
30-05-14, 20:04
Γεια σας μολις εγγραφτηκα στο φόρουμ!Ηθελα να ρωτήσω αν μπορειτε να μου πειτε ποιο ειναι το πρόβλημα στην υποθεση μου
:/ Λοιπον, εδω και 4-5 μέρες εχω εγκαταστησει τα windows 8 (δεν ξέρω αν έχει σημασία απλα το αναφέρω)και σχεδόν σε κάθε game στο League of legends που μπαινω έχω ψηλά pings και πεφτει αλλα κάθε 10 δευτερα κάνει σκαμπανεβάσματα.Δεν μπορω να ευχαριστηθώ το παιχνιδι έτσι...Εχω το 24 mbits συμβόλαιο και http://www.speedtest.net/my-result/3532955132 Δεν ξέρω τι να κάνω μηπως μπορει κάποιος να με βοηθήσει?Και ξέχασα ειμαι σε λαπτοπ χρησιμοποιω ασύρματα το ίντερνετ και το modem ειναι 5 μετρα μακρια απ'το λαπτοπ και αναμεσα ειναι 2 τοιχοι.Αλλα δεν ειχα προβλημα εδω και 1 χρονο.Help?:respekt:

MitsosDaBest13
31-05-14, 01:50
Αν μπορείς ανέβασε τα στατιστικά της γραμμής σου από το μενού του ρούτερ.

Δοκίμασε αν γίνεται να παίξεις ενσύρματα, να δεις αν θα έχει και πάλι υψηλό Ping.

YoloDude1
31-05-14, 13:26
Πως ανεβαζω τα στατιστικα?

MitsosDaBest13
31-05-14, 18:32
Απλά πας σ' έναν browser και γράφεις τη διεύθυνση 192.168.1.1 ή 192.168.2.1 (μάλλον η δεύτερη θα λειτουργεί στα ρούτερ της HOL), κάνεις Log In με Username/Password το admin/admin και κάνε Copy-Paste από το μενού την ταχύτητα που έχει κλειδώσει το ρούτερ, το Noise Margin, το Attenuation κ.λ.π. και μετά πόσταρέ τα εδώ να τα δούμε.

dimangelid
03-06-14, 01:48
Δεν σημαινει οτι επειδη ενα χρονο επαιζες ασυρματα χωρις προβλημα, θα συνεχισεις ετσι! Υπαρχουν πολλοι παραγοντες που μπορουν να δημιουργησουν προβληματα σε μια ασυρματη συνδεση. Ο κυριοτερος ειναι παρεμβολες απο γειτονικα δικτυα, πομπους ραδιοφωνου, ασυρματες συσκευες για μεταδοση εικονας σε αλλους χωρους. Το πρωτο που πρεπει να κανεις για εμενα, να δοκιμασεις να παιξεις συνδεοντας τον υπολογιστη σου με καλωδιο. Μπορει να σου λυσει ολα σου τα προβληματα :)

@ ADSLgr.com All rights reserved.