PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση του 13800



my8os
12-06-14, 18:11
"Η WIND Ελλάς Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει ότι από 25 Ιουνίου 2014, η χρέωση για κλήσεις από κινητό και σταθερό WIND προς 13800 που ήταν δωρεάν, αυξάνεται σε 0,25€ ανά κλήση, ανεξάρτητα από τη διάρκεια της κλήσης. "

:lol: :lol: :lol:

Εδώ παίρνουμε τηλέφωνο για προβλήματα που προκύπτουν από τη WIND, τὠρα θα μας χρεώνει κιόλας...

MitsosDaBest13
12-06-14, 19:44
Η χρέωση θα γίνεται μόνο γι' αυτούς που έχουν σκέτο ίντερνετ? Δηλαδή οι δικοί μου που έχουν WIND Double Play με Απεριόριστα Σταθερά θα χρεώνονται το 13800???

FuS
12-06-14, 21:43
Χμμ, αν δεν έχουν αφήσει εναλλακτικό τηλέφωνο επικοινωνίας όπου καλείς από τηλέφωνο (του ιδίου παρόχου) δωρεάν τότε είναι παράνομο να ειναι χρεώσιμο το νούμερο στην εξυπηρ. πελατών βασει της εεττ.

Δεν το έχω εύκαιρο. Θα το βρω να βάλω και το pdf.

Λοιπόν, επειδή έκανα λάθος,
αν αφορά πωλήσεις τότε δεν επιτρέπεται η χρέωση στην αναμονή (νόμιζα ότι δεν επιτρέπεται γενικώς).
αν αφορά τεχνικό τμήμα, υποχρεούται να είναι χωρίς χρεώση (εκτός αν υπάρχει εναλλακτικό νούμερο)

Περισσότερα εδώ (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQSview/categories_view.jsp?c=28&col=blue&s=173)

(υπάρχει περίπτωση βέβαια να εννοεί οτι θα σε χρεώνει αν προσπεράσεις το ivr και μιλήσεις με υπάλληλο. Αν για την εξυπηρέτηση μέσω του ivr -και μόνο- δεν υπάρξει χρέωση αλλά υπάρξει αν μιλήσεις με υπάλληλο, τότε είναι καθόλα νόμιμοι)

kmpatra
13-06-14, 10:14
Τηλέφωνο για τεχνική εξυπηρέτηση υπάρχει (1212) και είναι δωρεάν γιατί είναι υποχρεωμένοι να έχουν δωρεάν γραμμή τεχνικής υποστήριξης. Επίσης το λογικό είναι να χρεώσουν την σύνδεση με εκπρόσωπο και όχι τις άλλες υπηρεσίες όπως πληροφορίες λογαριασμού κλπ που έχει το 13800. Θεωρώ προφανές ότι θα υπάρχει μήνυμα χωρίς χρέωση πριν την σύνδεση που θα ενημερώνει για την τιμολόγηση. Μένει να δούμε τι ακριβώς θα γίνει στην πράξη.

030366
13-06-14, 17:27
Αν χρεώνει ΚΑΙ την τεχνική υποστήριξη είναι απαράδεκτο.

Dimeos
14-06-14, 00:05
εγώ θεωρώ ότι θα είναι όπως και το 1260 (στο κινητό), όπου αρχικά ήταν δωρεάν. μόλις τηλεφωνείς αμέσως σε ενημερώνει ότι χρεώνεσαι με 0.25. πιστεύω ότι έτσι θα είναι στο 13800, δλδ θα σε χρεώνει αμέσως και δε περιμένει να δει τι επιλογή θα πατήσεις.

@ ADSLgr.com All rights reserved.