PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL TV ΠΑΚΕΤΟ- ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΠΟΔΕΣΜΕΥΤΩ



zaf_4
13-06-14, 11:21
Η ιστορία αρχίζει με την HOL, επιλέγοντας την διότι είχα και vodafone κινητό άρα με αυτό τον συνδυασμό με συνέφερε. Πριν 2 μήνες τελείωσε η σύνδεση μου έως τότε είχα 2play με 15€ και ξαφνικά με χρέωσαν 19,70€ διότι είχε λήξει η συμφωνία μαζί τους, ανανέωναν ανά μήνα τη σύνδεση απ' ότι κατάλαβα. Θέλωντας να φύγω, μου έκαναν την εξής προσφορά με 20€ να έχω και hol tv. Την είχα βρει ενδιαφέρουσα και έκανα ανανέωση συμβολαίου. Βέβαια δεν μου είχαν πει ότι με 3€ παραπάνω θα είχα τα discovery channels. Τέλοσπάντων, κατέληξα στα 23€/μηνιαίως (μόνο με 24 ταχύτητα και hol tv, χωρίς δωρεάν κλήσεις).
Ήρθε ο τωρινός λογ/σμός με κόστος 28€ και αυτό διότι μου είπαν ότι αφού πλέον δεν έχω vodafone κινητό δεν υπάρχει και η συνδυαστική έκπτωση. Τους είπα ότι δεν με είχαν ενημερώσει, εφόσον είχα ήδη κάνει την ανανέωση μαζί τους, ότι δεν θα ίσχυε η προσφορά εάν ξαφνικά έφευγα απ' την vodafone. Δεν είχα σαφές απαντήσεις, μόνο ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι γι αυτό.
Επειδή ενοχλήθηκα, θέλω να πάω στην Forthnet με 29,90€ και να έχω απεριόριστα σταθερά, υπεραστικά και κινητά με αστική χρέωση στο 3play κλπ. που σαφώς γνωρίζετε.
Η ανανέωση έγινε μέσω τηλ., θεωρώ ότι παραπλανήθηκα και ότι θα έπρεπε να με ενημερώσουν πως θα ίσχυε η προσφορά. Εφόσον αποδεσμευτώ με την HOL, τι πρέπει να κάνω;
Να πληρώσω τα τέλη αποσύνδεσης; 34,90€ και δεν γνωρίζω εάν υπάρξει εξτρά χρέωση; Μπορεί κάποιος να με συμβουλέψει παρακαλώ;:sorry:

Vitruvian78
13-06-14, 12:30
Θα πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήςεις να μιλήςεις με το τμήμα των προςφορών. Θα τους πεις τα πράγματα ως έχουν, όπως μας τα λες εδώ. Πες τους οτι νιώθεις οτι έχεις παραπλανηθεί και δεν έχεις αυτά που πραγματικά θέλεις. Ζήτησε τους να σου κάνουν μια πραγματικά καλή προσφορά, διαφορετικά τους αποχαιρετάς. Κάποιος γνωστός μου τους είπε οτι δεν το ενδιαφέρει το hol tv τελικά και είπε να τους το επιστρέψει και του το έδωσαν δωρεάν για 12 μήνες (εννοώ να μην πληρωνει τα €8 κάθε μήνα). Πιστεύω οτι θα προςπαθήςουν να σε ικανοποιήσουν όςο μπορούν και δεν θα σε αφήσουν να φύγεις έτσι. Βρίσκω το πακέτο της hol πολύ καλύτερο απο το start pack της nova που θα πάρεις μέσω του triple play. Στη hol τα καναλια είναι σχεδόν τα ίδια με αυτα στο start pack της nova, αλλα έχεις το πλεονεκτημα να μπορείς να βλέπεις και καμιά ταινιούλα δωρεάν ή εςτώ να πληρώςεις να δεις κάποια που σε ενδιαφέρει τη στιγμη που θέλεις εςύ να τη δεις....στη nova αν θέλεις να βλέπεις ταινίες θα πρέπει να πληρώςεις +€15 το μήνα. Επιπλέον δεν συγκρίνεται η εξυπηρέτηση της hol με αυτή της forthnet.

vforvendetta85
13-06-14, 22:24
Αν είχε τα eurosport θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι εφάμιλλο με το start pack ή το family pack του Οτέ.
Όσον αφορά το πρόβλημα του φίλου, θα συμφωνήσω με τον vitruvian.Μίλα πρώτα με το τμήμα προσφορών και αφού πάρεις απάντηση να προβείς σε οποιαδήποτε ενέργεια ή μη.

@ ADSLgr.com All rights reserved.