PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλό Snr αλλά δεν συγχρονίζει πάνω από 14500 kbps



panos314
17-06-14, 17:21
Λοιπόν παιδιά ακούστε το δράμα μου έχω forthnet 2 χρόνια είχα τέλεια ταχύτητα επειδή τυχαίνει να είμαι κοντά στο Dslam 800 μέτρα περίπου μια μέρα το ρουτερ πού είχα χάλασε Thomson και από τότε εδώ και 2 μήνες περίπου είναι χάλια η γραμμή εκεί που κλειδωνα 21640 άλλαξα πρίζα έφερα ηλεκτρολόγο άλλαξα καλώδια τηλεφώνου καινούργια splitter ρουτερ τα πάντα τα ίδια το πρωί κλειδώνει με 21000kbps στις 3 το μεσημέρι πάντα αποσύνδεση και κλείδωμα στα 14000kbps και μετά βραδάκι ανεβαίνει το Sn noise margin στο από 6 στα 16 18 μόλις κανω. Επανεκκίνηση το ρουτερ πάει στα 21000kbps αυτό μόνο. Πρωί και βραδάκι μεσημέρι μένει 14000kbps και επανεκκίνηση να κάνεις έτσι μένει 14000kbps αυτό το κάνει με οποίο ρουτερ και αν δοκίμασα. Τι να κάνω δεν ξέρω

Forthnet.Nova.Rep1
17-06-14, 17:49
Καλησπέρα panos314,

Αρχικά τα συμπτώματα που περιγράφεις μας παραπέμπουν σε κάποιο φαινόμενο επαγωγής στην γραμμή σου. Το καλύτερο δυνατό είναι σε ώρες που αντιμετωπίζεις το πρόβλημα εάν είναι εφικτό να συνδεθεί το router σου στην εισαγωγή του κτηρίου για να δεις αν εκεί έχεις κανονικά συγχρονισμό. Στείλε μας ένα pm με ένα τηλέφωνο επικοινωνίας και τον αριθμό της σύνδεσης σου να δούμε και εμείς τι συμβαίνει. Καλό επίσης θα είναι να μείνει το ΖΤΕ πάνω στην γραμμή για 24 ώρες και αν τυχόν χρειαστεί να καταγράψεις τις ώρες που το έχεις κάνει εσύ reboot.

Παναγιώτης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.