PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με αυθαίρετη ανανέωση συμβολαίου



vasdim
19-06-14, 17:15
καλησπέρα σας,

Πριν μερικές μέρες δέχθηκα μια προσφορά να πάω σε άλλο πάροχο. Παρόλο που ήξερα ότι ο 1ος χρόνος συμβολαίου έχει λήξη (εναρξη 20/12/12 περίπου) κάνω και ενα τηλέφωνο στη εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσω και μου λένε ότι όντως δεν δεσμεύομαι άλλο. Κάνω το αίτημα στον άλλο πάροχο και με παίρνουν τηλέφωνο και μου λένε ότι "ανανέωσα" το συμβόλαιο μου τον Φλεβάρη. Λέω οτι δεν έχω κάνει κάνει ανανέωση και μου λένε πάλι εντάξει.Παίρνω πάλι και ξαναρωτάω και πάλι μου λένε ότι μπορώ να "φύγω"!!!!!!!!!!!!!
Σήμερα με παίρνουν πάλι τηλέφωνο και μου λένε ότι θα έχω πέναλτι 130 ευρώ γιατί ανανέωσα στης 26/2/14. Κάτι που δεν έκανα!!!!!!!! Εκείνη τη μέρα με παίρνουν από τη Forthnet και μου λένε ότι μου δίνουν δώρο 2 μήνες τα HD κανάλια. Στην αρχή αρνήθηκα αλλά μου λέει η κοπέλα μετά απο ΕΡΩΤΗΣΗ μου ότι "απλά είναι δώρο, λόγω της ενοποίησης των λογαριασμών, και δεν θα έχω καμία άλλη δέσμευση" και δεν είναι ανανέωση.

Ζητάω την συνομιλία να δείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας και ότι αυθαίρετα ανανεώθηκε το συμβόλαιο ώστε να φύγω. Αυτό μου λένε θέλει μέρες.... Παρακαλώ πολύ για την άμεση λύση του θέματος μου. Σας δίνω τον κωδικό συνδρομητή : 16118320

Υ.Γ. Δεν με νοιάζει πλέον ποιος απο τους συναδέλφους σας έχει δίκιο, το δικό μου δίκιο θέλω.

Ευχαριστώ και στην διάθεση σας για οποιαδήποτε χρειαστείτε.

Βασίλης Δημητριάδης

Forthnet.Nova.Rep1
19-06-14, 17:26
Καλησπέρα vasdim,

Θα ελέγξουμε την περίπτωση που αναφέρεις και θα επανέλθουμε με σχετική επικοινωνία να σε ενημερώσουμε.

Παναγιώτης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.