PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΜΙΚΡΟΦΩΝΟ ΣΤΟ PC



sol_need
27-06-14, 17:14
Καλημέρα σας,

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για τον υπολογιστή που να μιλάω από το μικρόφωνο που έχω σνδέσει στον υπολογιστή και να ακούγεται από τα ηχεία του υπολογιστή;

WAntilles
27-06-14, 17:30
Audacity.

Αν και δεν είμαι σίγουρος αν χρειάζεσαι πρόγραμμα.

Απλά να πας στο μείκτη.

sol_need
27-06-14, 17:46
Δεν θέλω πρόγραμμα για ηχογράφηση! Θέλω για να ακούγονται την ίδια στιγμή αυτά που λεω.

XPHSTOS29
27-06-14, 18:35
Αν υπαρχει στερεοφωνικη μιξη στις επιλογες της καρτας ηχου τοτε μπορεις να το κανεις σχετικα ευκολα...
Αν δεν υπαρχει μπορεις να βρεις ενα προγραμμα για εικονικη καρτα ηχου που συνδιαζει εισοδους και εξοδους για να βγαλει το ιδιο αποτελεσμα.

NoMoreDos
27-06-14, 19:41
Αν υπαρχει στερεοφωνικη μιξη στις επιλογες της καρτας ηχου τοτε μπορεις να το κανεις σχετικα ευκολα...
Αν δεν υπαρχει μπορεις να βρεις ενα προγραμμα για εικονικη καρτα ηχου που συνδιαζει εισοδους και εξοδους για να βγαλει το ιδιο αποτελεσμα.

Κατά κανόνα περνάς τους «σωστούς» driver και αποκτάς μίξη,κυρίως σε laptop συμβαίνει αυτό.

XPHSTOS29
27-06-14, 21:06
που ειναι οι σωστοι και τους ψαχνω τοσο καιρο... δωσε κανενα λινκ!!!

NoMoreDos
27-06-14, 23:15
Μιας και οι περισσότεροι είναι realtek σε πάρα πολλά laptop τα driver της σελίδας του κατασκευαστή δεν το έχουν αλλά αν κατεβάσεις τους driver από την realtek ενεργοποιείτε,δεν είναι και νόμος αλλά αξίζει την προσπάθεια.

XPHSTOS29
27-06-14, 23:26
Το κλειδωνουν απο το ΒΙΟΣ πλεον και δεν ...

masterfaster
05-07-14, 19:39
Windows 7 :

δεξι κλικ πανω στο εικονιδιο του ηχου (με σχημα το ηχειο και χρωμα λευκο) --> Recording Devices --> click on Microphone και μετα click on set default --> click on Properties --> go to Listen --> τσεκαρε το Listen to this device και click on apply --> μετα πας στο Levels για να ρυθμισεις την ενταση του μικροφωνου --> μετα click στο ok και εισαι ετοιμος

@ ADSLgr.com All rights reserved.