PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν υπάρχει φορητότητα από Vivodi - Vivodi!!!!!



andrew_sh
09-03-07, 14:21
Ρε παιδιά δώστε καμιά συμβουλή γιατί έχω τρελαθεί.
Είμαι συνδρομητής Vivodi DSLNet - DSLPhone εδώ και 2-3 χρόνια.
Όταν έφυγα από ΟΤΕ αναγκάστηκα να αλλάξω το νουμερό μου και να αποκτήσω (δύο) της μορφής 211750χχχ. Λέω " δε πάει στο διαολο, απροκειμένου να φύγουμε απο τον οτε...".
Τώρα θέλω να βάλω CableTV γιατι νιώθω μα**κας να πληρώνω 40ευρω τον μήνα αντί 33 που θέλει το cabletv και σου δίνει τα κερατά του απο υπηρεσίες.
ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΜΟΥ!
ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΤΕ - VIVODI, ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟ VIVODI - VIVODI!!
To cabletv έχει 2 αριθμούς 211211χχχ ενώ το dslphone 211750.
Ρε παιδιά, για γέλια δεν είναι αυτό?
Έχω σκεφτεί και το ενδεχόμενο να κάνω καινούργια αίτηση στον οτε με τον παλιό μου αριθμό (ειναι ακόμα διαθέσιμος) πανω σε αυτόν να βάλω cabletv και να κόψω την full llu που έχω τώρα, ωστε τουλάχιστον να έχω τον παλιο αριθμό του οτε. τρεχα γύρευε.
Το σίγουρο είναι πως δεν αλλάζω τον αριθμό για 2η φορά. Δεν είμαι μόνος μου στο σπίτι.
Συμβουλές?

Malkav
09-03-07, 14:29
Εμένα μου είπαν ότι μπορώ να κρατήσω τα νούμερα μου (21175χχχ) απλώς ότι το αίτημα μου θα το επεξεργάζονταν μετά τις 15-03.
Με πήραν οι ίδιοι και με ρώτησαν.

no_logo
09-03-07, 14:30
Λέω " δε πάει στο διαολο, προκειμένου να φύγουμε απο τον οτε...".



αλλαξέ τα νούμερα δεν πάει στο διάολο προκειμένου να μείνεις στην vivodi :p

πέρα από την πλάκα κάνε ένα search στο φόρουμ, έχω την εντύπωση πως υπάρχει φορητότητα αριθμού όταν αλλάζεις υπηρεσία στην vivo. Τουλάχιστον έτσι έχει αναφερθεί από άλλους χρήστες με dsl phone/internet που πήγαν σε cable

kathanasiou
09-03-07, 14:33
Μολις τηλεφώνησα και μου είπαν οτι κρατάω τα 2 υπάρχον νούμερα που έιχα στο DSL Phone (21175xxxxx)...

Ελπίζω να μην χρειαστέι να αλλάξω αριθμο πάλι...οχι τίποτα άλλο, αλλα θα έρθει κόλπος στούς δικούς μου... :p

andrew_sh
09-03-07, 15:57
Μολις τηλεφώνησα και μου είπαν οτι κρατάω τα 2 υπάρχον νούμερα που έιχα στο DSL Phone (21175xxxxx)...

Ελπίζω να μην χρειαστέι να αλλάξω αριθμο πάλι...οχι τίποτα άλλο, αλλα θα έρθει κόλπος στούς δικούς μου... :p
Παιδιά μακάρι να έχετε δίκιο αλλά δεν νομίζω.
Τους έχω πάρει τηλέφωνο και έχω μιλήσει με γνωστή μου που εργάζεται μέσα.
Δεν γίνεται.
Δεν είναι συμβατές οι υπηρεσίες που δίνει ο callmanager της cisco με το vood που θέλει το cabletv.
Πάρτε τους πάλι τηλέφωνο και επιμείνετε γιατί και εμένα ο πρώτος μου είπε οτι γίνετε, και όταν τους ξαναπήρα μου το αλλάξανε.
Edit: Αυτή τη στιγμή τους έχω στο τηλ. και μου λένε για 3η φορά πως δεν μπορώ να κρατήσω τον αριθμό

No-Name
09-03-07, 16:01
Καλά ρε παιδιά γίνεται φορητότητα από τον ΟΤΕ με πρόθεμα 210 και δεν γίνεται από ήδη υπάρχοντες πελάτες με αριθμό 211???

Δεν νομίζω ότι πρέπει να γίνει αλλαγή αριθμού....ή τέλος πάντων δεν είναι λογικό.

andrew_sh
09-03-07, 16:18
Μίλησα με υπεύθυνους για βγει άκρη.
Τελικά γίνετε, οπότε συγνώμη για την αναστάτωση. Απλά αν δεν μου είχατε πει εσείς οτι γίνεται δεν θα τους είχα ξανακαλέσει και θα είχα μείνει με την εντύπωση πως δεν γίνεται.
Τελικά για να πάρεις υπεύθυνη απάντηση απο το cs τους πρέπει να μιλήσεις με υπεύθυνο.:down:

lewton
09-03-07, 18:10
Πάλι καλά να λες που βρέθηκε και υπεύθυνος. ;)

Antonis21
11-03-07, 00:25
Μίλησα με υπεύθυνους για βγει άκρη.
Τελικά γίνετε, οπότε συγνώμη για την αναστάτωση. Απλά αν δεν μου είχατε πει εσείς οτι γίνεται δεν θα τους είχα ξανακαλέσει και θα είχα μείνει με την εντύπωση πως δεν γίνεται.
Τελικά για να πάρεις υπεύθυνη απάντηση απο το cs τους πρέπει να μιλήσεις με υπεύθυνο.:down:

Φιλε μου συγνωμη αλλα ειπες οτι εχεις γνωστη σου που δουλευει στην vivodi σωστα..
Απο εκει ξεκινησε το λαθος...
Μπορεις κανονικοτατα να κρατησεις και τους δυο αριθμους σου 21175...

Μια διευκρινηση φιλε μου ειπες οτι πηρες τηλεφωνο και σου ειπανε οτι δεν γινετε να κρατησεις τον αριθμο σου..
Σε πια επιλογη στο ειπανε αυτο?
Στην 8 στο cable tv η στην τεχνικη υποστηριξη..?

nlkrio
11-03-07, 11:07
μηπως πληρωνεις για να κρατησεις τα νουμερα σου?

Antonis21
11-03-07, 14:26
Οχι φιλε μου δεν σε χρεωνει κατι για αυτο...

andrew_sh
11-03-07, 16:53
Φιλε μου συγνωμη αλλα ειπες οτι εχεις γνωστη σου που δουλευει στην vivodi σωστα..
Απο εκει ξεκινησε το λαθος...
Μπορεις κανονικοτατα να κρατησεις και τους δυο αριθμους σου 21175...

Μια διευκρινηση φιλε μου ειπες οτι πηρες τηλεφωνο και σου ειπανε οτι δεν γινετε να κρατησεις τον αριθμο σου..
Σε πια επιλογη στο ειπανε αυτο?
Στην 8 στο cable tv η στην τεχνικη υποστηριξη..?

Όπως ακριβώς συνέβησαν τα πράγματα:
1) Παίρνω τηλ. vivodi και τους εξηγώ οτι έχω dslphone με 2χ 211 αριθμούς. Μου λένε ΟΚ no problem.
2) Μου λέει η γνωστή μου πως ΔΕΝ γίνεται, επειδή έχω 211750 και όχι 211211. Δηλαδή θα μπορούσα να έχω dslphone με vood και δεν θα είχα πρόβλημα.
3) Ξανακαλώ vivodi και μου λένε το 1). Τους λέω έχω 211750 και αλλάζει η ιστορία και μου λένε πως δεν γίνεται, δεν είναι συμβατές οι υπηρεσίες κτλ.
4) ξανακαλώ τσαντισμένος, (οτι δεν γίνεται να μην υπάρχει φορητότητα απο ν σε ν) και μου λένε παλι οτι και στο 3 (οτι διαφορετικές υπηρεσίες κτλ)
5) γράφω εδώ στο φόρουμ - απαντάτε οτι γίνεται.
6) παίρνω πάλι vivo - "δεν γίνεται"
με τα πολλά έγινε της που**νας και και η οριστική απαντηση ήταν πως γίνεται.
Όλα αυτά με την επιλογή 8 που απαντάνε άμεσα.
Πάω στοίχημα, πως αν καλέσετε και εσείς τώρα, θα σας πουν το αντίθετο...
Και γενικά δεν θα εκπλαγώ πολύ αν αλλάξει στο τέλος το τηλ. μου. Θα παω βέβαια απο εκει και θα τα σπάσω όλα αλλα τελος παντων...

Djore
11-03-07, 17:48
Στην 8 δεν απαντάνε υπάλληλοι της vivodi ... δρομολογείται σε εξωτερική εταιρεία και γενικά δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται ... ότι είχε πάθει και η τελλάς το έχει πάθει και η βιβο ... μπορεί να απαντάνε αμέσως αλλά ....

ariadgr
11-03-07, 19:13
Στην 8 δεν απαντάνε υπάλληλοι της vivodi ... δρομολογείται σε εξωτερική εταιρεία και γενικά δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται ... ότι είχε πάθει και η τελλάς το έχει πάθει και η βιβο ... μπορεί να απαντάνε αμέσως αλλά ....

> Link (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1045512&postcount=33) :whistle:

Antonis21
11-03-07, 19:52
Η ενημερωση που ειχα απο ατομα μεσα απο την vivodi ητανε οτι οι αριθμοι 21175 δεν θα μπορουσανε να μεινουνε ιδιοι στο cable tv και θα επρεπε να αλλαξουνε σε 21111...
Αυτην την ενημερωση την εδωσε η ιδια η vivodi..
Μετα απο λιγο καιρο αλλαξε η ενημερωση και η vivodi ειπε οτι δεν υπαρχει προβλημα θα μεταφερονται κανονικα οι αριθμοι χωρις κανενα προβλημα..
Νομιζω ειναι θεμα της εταιριας και οχι των παιδιων που δουλευουνε στο νουμερο 8...
Το θεμα ειναι οτι κρατας τους ιδιους τους αριθμους σου φιλε μου τα 21175... χωρις κανενα προβλημα!!

Στην 8 δεν απαντάνε υπάλληλοι της vivodi ... δρομολογείται σε εξωτερική εταιρεία και γενικά δεν έχουν ιδέα τι τους γίνεται ... ότι είχε πάθει και η τελλάς το έχει πάθει και η βιβο ... μπορεί να απαντάνε αμέσως αλλά ....

Δεν εχουνε ιδεα τι τους γινετε..?
Γιατι το λες αυτο?

@ ADSLgr.com All rights reserved.