PDA

Επιστροφή στο Forum : Βλαβη γραμης



kritigr
09-07-14, 20:54
γεια σας πριν κανα δίμηνο έβαλα wind all και 2 ββομάδες τώρα δεν έχω σταθερό ούτε ίντερνετ
στην αρχή έλεγαν ότι έχω βλάβη μέσα στο σπίτι, έστειλαν τεχνικό όπου διαπίστωσε ότι η βλάβη
είναι κάπου στην γραμή του οτε. μετά από 2 μέρες ήρθε ο οτε και μου είπε ότι η βλάβη είναι
της wind στην πόρτα στο κέντρο του οτε και ότι πρέπει να πάει ο τεχνικός της wind να φτιάξει
την πόρτα. από εκεί και μετά το μόνο που μου λένε είναι ότι γίνετε έλεγχος για να βρεθεί η βλάβη
όταν τους πέρνω τηλ + ότι χρεωνομε την κλήση 0,25 κάθε φορά
και κάτι μηνύματα του στυλ εντοπίστηκε πρόβλημα στην γραμή σας και είναι προς εξέλιξη η
επίλυση του. χωρίς να αλαζει κάτι, μπορώ να κάνω κάτι να τους ζορίσω ?
μου φενετε παράξενο 10 μέρες να μην μπορούν να φτιάξουν μια βλάβη εκτός και αν είναι κάτι
πιο περίπλοκο και δεν το λένε
για πείτε ρε παιδιά γιατί έχω βαρεθεί να τους περνω τηλ και να μην πέρνω μια σοβαρή απάντηση.

superalex405
09-07-14, 22:26
Είχα και εγώ παλιά μια βλάβη με την Wind και κάνανε 20 μέρες να την φτιάξουνε. Αυτό συμβαίνει επειδή ο Οτε δεν δεν νοιάζεται άμεσα για την γραμμή σου μιας και δεν είσαι σε αυτόν. Πάντως άμα τρίξεις λίγο τα δόντια στην τεχνική υποστήριξη στην Wind (όχι βρισιές και τέτοια) θα σου το φτιάξουν πιο γρήγορα! Προσωπική εμπειρία! ;)

kritigr
09-07-14, 22:46
δεν ξερω παντος ο οτε σε 2 μερες ηρθε και τσεκαρε την γραμη.

Dimeos
09-07-14, 23:22
δεν ξερω παντος ο οτε σε 2 μερες ηρθε και τσεκαρε την γραμη.

αρχικά , αν στο φτιάξουν, θα απαιτήσεις να μη πληρώσεις για το διάστημα που δεν έχεις τηλ ή διαδίκτυο.
σήμερα που τηλ στο πατέρα μου για να τον ρωτήσουν για ποιο λόγο ακυρώνει τη φορητότητα, και όταν η συζήτηση έφτασε στο 24μηνο και τους είπε ότι αν υπάρξει βλάβη που δε λύνεται άντε να φύγω, του απάντησαν ότι σύμφωνα με το νόμο μπορεί να φύγει αζημίως, αν δε λύνεται το πρόβλημα. δε ξέρω αν ισχύει ή του το είπαν έτσι.

kritigr
09-07-14, 23:42
για το διαστημα της βλαβης δεν πληρωνω, τους ρωτησα γι αυτο.
και εγω 24μηνο εχω κανει. Αυριο θα τους παρω τηλ και θα τους πω αυτο που λες
οτι και καλα λογο βλαβης θελω να φυγω αζημιως, αν και δεν μου φενεται τοσο απλο
εκτος και αν η βλαβη κρατα κανα μηνα.

Slackulator
10-07-14, 00:07
Εμένα πάλι ενεργοποιήθηκε το συμβόλαιο πριν 2 μέρες αλλά δεν έχω VDSL και μετά από δήλωση βλάβης μου είπαν πως έχει κάνει λάθος ο ΟΤΕ και δεν έχει συνδέσει την γραμμή με την καμπίνα.
Έχει τύχει σε άλλον κάτι παρόμοιο;

Dimeos
10-07-14, 00:27
για το διαστημα της βλαβης δεν πληρωνω, τους ρωτησα γι αυτο.
και εγω 24μηνο εχω κανει. Αυριο θα τους παρω τηλ και θα τους πω αυτο που λες
οτι και καλα λογο βλαβης θελω να φυγω αζημιως, αν και δεν μου φενεται τοσο απλο
εκτος και αν η βλαβη κρατα κανα μηνα.

λογικά θα σου πουν όχι, για να μη σε χάσουν από πελάτη. αν μπορείς ψάξε στο διαδίκτυο ή ρώτα και τον ΕΕΤ

@ ADSLgr.com All rights reserved.