PDA

Επιστροφή στο Forum : HOL 12μηνο πρόγραμμα υπάρχει ή μας δουλεύουν;



tarantules9
10-07-14, 11:36
Θέλω να φύγω από το 12 μηνο πρόγραμμα που είχα στη Wind , και επέλεξα να κάνω μια online αίτηση στην HOL.
Επέλεξα κανονικά στα πεδία το 12μηνο πρόγραμμα , και μου έρχεται απαντητικό email με συννημένη την αίτηση και συμπληρωμένα τα προσωπικά μου στοιχεία σε pdf.
Στο πεδίο όμως Επιλογή προγράματος αναφέρει ξεκάθαρα 24μηνη δέμευση.Τους στέλνω email να κάνουν τη διόρθωση και μου απαντάνε οτι δεν μπορούν να παρέμβουν επειδή η φόρμα είναι αυτοματοποιημένη αλλά το πρόγραμμα που θα έχω θα είναι 12μηνο και μπορώ να φύγω χώρις χρηματική ρήτρα μετά το πέρας του 12μήνου.
Δηλαδή θα με βάλουν καλά καλά να υπογράψω κάτι εξόφθαλμα διαφορετικό από αυτό που θέλω, και μετά να τρέχω στα δικαστήρια να αποδείξω οτι δεν είναι αυτό που μου είχαν υποσχεθεί αλλά κάτι άλλο.
Ρε πάνε καλά οι τύποι;

MitsosDaBest13
10-07-14, 20:50
Αν δεν έχεις στείλει ακόμα την αίτηση, σβήσε με blanco την επιλογή στο κουτάκι για 24 μήνες και επίλεξε αυτό με τους 12. Αν όμως έχεις στείλει την αίτηση, δεν ξέρω αν θα κρατήσουν αυτό που σου λένε... Η HOL θα δικαιωθεί αν έχεις επιλέξει τους 24 μήνες, σε περίπτωση που θες να σπάσεις το συμβόλαιο νωρίτερα και θα σε χρεώσει Τέλη Διακοπής. Εκτός αν έχουν... καλή καρδιά και σε αφήσουν. :p :rofl:

tarantules9
11-07-14, 00:17
Έχω απαντητικό email τους που το αναφέρουν οτι αφορά 12μηνο οπότε το κρατάω ως αποδεικτικό.
Επίσης περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο για αντιπρόταση να παραμείνω στη wind οπότε έχω περιθώριο υπαναχώρησης.Νομίζω 14 μέρες είναι;

Kombatant
12-07-14, 19:27
Επειδή έκανα και εγώ πρόσφατα, από ότι κατάλαβα είναι ετήσιο το συμβόλαιο, απλά λέει ότι αν αποφασίσεις να το κρατήσεις και μετά το χρόνο, θα σου κρατήσουν τις ίδιες τιμές και για το δεύτερο.

tarantules9
14-07-14, 10:43
Στη σύμβαση που υπογράφεις το αναφέρει ξεκάθαρα οτι είναι για 24μηνη δέσμευση και επίσης αναφέρει οτι η τιμή είναι διαφορετική μετά τους 12 μήνες.
Στην περίπτωσή μου έγραφε 20 ευρώ το μήνα τους 12 πρώτους μήνες και 25 ευρώ τους υπόλοιπους.
Εντωμεταξύ ακόμα περιμένω αντιπροσφορά από wind...

Kombatant
14-07-14, 17:55
Στη σύμβαση που υπογράφεις το αναφέρει ξεκάθαρα οτι είναι για 24μηνη δέσμευση και επίσης αναφέρει οτι η τιμή είναι διαφορετική μετά τους 12 μήνες.
Στην περίπτωσή μου έγραφε 20 ευρώ το μήνα τους 12 πρώτους μήνες και 25 ευρώ τους υπόλοιπους.
Εντωμεταξύ ακόμα περιμένω αντιπροσφορά από wind...
141936
Αυτό είναι το κομμάτι του συμβολαίου που έστειλα. Όπως βλέπεις, λέει ξεκάθαρα ότι είναι 22 ευρώ για 24 μήνες, και για διακοπή έχεις πέναλτυ αν κάνεις στους πρώτους 12.

mobile_34
14-07-14, 20:20
141936
Αυτό είναι το κομμάτι του συμβολαίου που έστειλα. Όπως βλέπεις, λέει ξεκάθαρα ότι είναι 22 ευρώ για 24 μήνες, και για διακοπή έχεις πέναλτυ αν κάνεις στους πρώτους 12.

Το ίδιο συμβόλαιο μου έστειλαν από μόνοι τους τη δεύτερη φορά, από όταν βγήκε το πρώτο συμβόλαιο αυτοματοποιημένο από το site και τους έστειλα αίτηση ακύρωσης.

Επίσης έχω και απαντητικό email τους για το 12 μήνο.

Εκτιμώμενη ενεργοποίηση στις 18/7/2014. Η wind με έχει γραμμένο κανονικότατα και να φανταστείτε οτι έχω κάνει και αίτηση να γίνει το κινητό μου απο συμβόλαιο κάρτα που το είχα και συνδυαστικά.:hmm::hmm:

Ζήτησα άλλο modem απο το ΖΤΕ αλλά αυτό μου έστειλαν.....

tarantules9
15-07-14, 19:12
141936
Αυτό είναι το κομμάτι του συμβολαίου που έστειλα. Όπως βλέπεις, λέει ξεκάθαρα ότι είναι 22 ευρώ για 24 μήνες, και για διακοπή έχεις πέναλτυ αν κάνεις στους πρώτους 12.

Ε το ίδιο πράγμα λέμε.Κι εγώ αυτό δεν λέω;
Τους ζήτησα εφόσον θέλω 12μηνο να το γράφει καθαρά οτι είναι για 12 μήνες στα 20 ευρώ.
Τέλος πάντων τελικά με πήραν τηλέφωνο από τη wind και μου κάνανε αντιπροσφορά στα 17 ευρώ απεριόριστα αστικά-υπεραστικά , 24mbps internet και επιπλέον 5 ώρες σε κινητά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.