PDA

Επιστροφή στο Forum : ote double play economy



JethroTull
16-07-14, 21:03
Ο γονείς μου έχουν adsl double play economy (2Mbps) αορίστου χρόνου.
Βλέπω πλέον ότι στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ ότι ξεκινάνε τα πακέτα από τα 4Mbps. Δεν πρόκειται να γίνει αναβάθμιση στους παλιούς συνδρομητές;

Αυτό το ζήτημα είναι που με εκνευρίζει στις εταιρείες τηλεφωνίας (κινητής+σταθερής). Αντί να επιβραβεύουν τον πελάτη που είναι 20+ χρόνια, επιβραβεύουν αυτόν που αλλάζει εταιρεία κάθε χρόνο.

tsad92
16-07-14, 21:24
Ομοιοπαθής και εγώ.Δυστηχώς οι παλιοί συνδρομητές παραμένουν στην 2άρα.Μόνο αν ανανεώσεις το συμβόλαιο πας σε 4άρα η παραπάνω αν θες.Με το αορίστου τι εννοείς;'Οτι έχει λήξει το συμβόλαιο;

JethroTull
16-07-14, 21:59
ναι, όταν λήγει το συμβόλαιο συνεχίζεις αυτόματα με αορίστου χρόνου.

tsad92
16-07-14, 22:04
Τότε αν θες,ανανεώνεις και παίρνεις 4άρα.

zarkadi
22-07-14, 11:03
Ο γονείς μου έχουν adsl double play economy (2Mbps) αορίστου χρόνου.
Βλέπω πλέον ότι στην ιστοσελίδα του ΟΤΕ ότι ξεκινάνε τα πακέτα από τα 4Mbps. Δεν πρόκειται να γίνει αναβάθμιση στους παλιούς συνδρομητές;

Αυτό το ζήτημα είναι που με εκνευρίζει στις εταιρείες τηλεφωνίας (κινητής+σταθερής). Αντί να επιβραβεύουν τον πελάτη που είναι 20+ χρόνια, επιβραβεύουν αυτόν που αλλάζει εταιρεία κάθε χρόνο.

Τους παλιούς τους έχουν σίγουρους και όλες οι εταιρείες θέλουν τους καινούργιους πελάτες . Βέβαια αν το προσπαθήσεις αρκετά μπορεί και να καταφέρεις κάτι καλό , αλλά όχι πάντα

Manara
26-07-14, 22:20
Ο μόνος τρόπος είναι να ανανεώσεις το συμβόλαιο της σύνδεσης του πατρικού σου, όπου αμέσως σου προτείνουν την 4άρα σύνδεση.

Εμένα καλέσανε από τις πωλήσεις του ΟΤΕ στο πατρικό μου, όπου έτυχε και βρισκόμουν εκεί, όταν έληγε το προηγούμενο συμβόλαιο και τελικά μετά από μπόλικα παζάρια μου έκαναν καλύτερη προσφορά από το πακέτο που είχα και στην ομιλία και στα κινητά και στο Internet (από 2Mbps στα 4Mbps).
Εναλλακτικά μπορείς να αποτανθείς και σε κάποιο κατάστημα "ΓΕΡΜΑΝΟΣ", ειδικά εάν έχεις σε κάποιο από τα καταστήματα κανέναν γνωστό. Αν και αυτό θα έπρεπε να το κάνεις πριν το συμβόλαιο γίνει "επ' αόριστο" για να κερδίσεις κάτι.

@ ADSLgr.com All rights reserved.