PDA

Επιστροφή στο Forum : Wall mount splitter/filter



No-Name
12-03-07, 02:29
Να ρωτήσω ξέρετε που μπορώ να βρώ εντός του Ελλαδικού χώρου φίλτρα/σπλιτερς τα οποία μπορούν να τοποθετηθουν στο τοίχο σαν τις τηλεφωνικές πρίζες?

nnn
12-03-07, 02:38
Αν απλά τα κολλήσεις στον τοίχο δεν κάνεις δουλειά ?

No-Name
12-03-07, 02:41
Αν απλά τα κολλήσεις στον τοίχο δεν κάνεις δουλειά ?

Απλά ξέρεις τι γίνεται τα κανονικά σπλίτερ έχουν έναν όγκο και με εμποδίζει για την συγκεκριμένη γωνία που το θέλω.ενώ ένα σπλίτερ που "κάθεται" στο τοίχο είναι πολύ πιο λεπτό.

αλλά αν δεν βρεθεί κάτι μάλλον θα το φάει το πάτωμα και θα τελειώνω:p

nnn
12-03-07, 02:42
Βάλτο στο πάτωμα να μάθει να προεξέχει :p

No-Name
12-03-07, 02:46
Επειδή μέσα στην βδομάδα που έρχεται η γραμμή της ΟΝ έχω να ξηλώσω το μισό σπίτι από πρίζες(μάλλον)επειδή είχα isdn και τώρα θα γυρίσω σε pstn λέω να κάνω και μια καλή αγορά pstn splitter.Έχετε να μου προτείνετε κάποιο?
Αγόρασα 5 φίλτρα αλλά μου την σπάνε εφανισιακά δεν ξέρω είναι κάπως να κρέμονται πίσω απο κάθε τηλέφωνο....:hmm:

(είμαι υπερβολικά ψήρας με τα δικτυακά μου καλούδια στο σπίτι)

No-Name
13-03-07, 22:33
Αγόρασα ένα crypto σπλιτερ το οποίο μου φαίνεται πιο κομψό από το προηγούμενο τούβλο.
Αλήθεια τα crypto είναι καλα?Θέλω ειλικρίνια δεν με νοιάζει να κλάψω τα 8 Ευρώ;)

ariadgr
13-03-07, 23:14
Αλήθεια τα crypto είναι καλα?Θέλω ειλικρίνια δεν με νοιάζει να κλάψω τα 8 Ευρώ;)

Γενικά τα προϊόντα και η υποστήριξη της Crypto δεν φημίζονται για την ποιότητά τους...

nnn
13-03-07, 23:17
2 φιλτράκια που μου έστειλε η 4νετ(Crypto) είναι μια χαρά πάντως.

No-Name
13-03-07, 23:33
nnn αυτά χρησιμοποιείς μόνιμα?

nnn
13-03-07, 23:41
Τους τελευταίους 2 μήνες ναι.
Πριν είχα Isdn γραμμή με Intracom splitter για 3 1/2 χρόνια.

petrogazz
14-03-07, 10:15
Πάντως μπορείς να φτιάξεις και μόνο σου φίλτρο εύκολα και απλά, και να το κάνεις όπως το θές. Googlαρέ το!

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι θάβουν την crypto, δε είναι και ότι καλύτερο αλλά για τα λεφτά που δίνεις είναι μια χαρά

RyDeR
14-03-07, 15:16
Πάντως μπορείς να φτιάξεις και μόνο σου φίλτρο εύκολα και απλά, και να το κάνεις όπως το θές. Googlαρέ το!



H καλύτερη λύση! ;) Το ενσωματώνεις στην πρίζα κάθε τηλεφώνου του σπιτιού και είσαι κύριος.

Ένα άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις ένα splitter πριν την κεντρική καλωδίωση. Έγραψες οτι είχες ISDN πριν οπότε τα τηλέφωνα πήγαιναν Line --> Splitter --> netMod --> καλωδίωση.. Κάνε το line --> splitter --> τηλέφωνα ;)

No-Name
14-03-07, 15:25
H καλύτερη λύση! ;) Το ενσωματώνεις στην πρίζα κάθε τηλεφώνου του σπιτιού και είσαι κύριος.

Ένα άλλο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις ένα splitter πριν την κεντρική καλωδίωση. Έγραψες οτι είχες ISDN πριν οπότε τα τηλέφωνα πήγαιναν Line --> Splitter --> netMod --> καλωδίωση.. Κάνε το line --> splitter --> τηλέφωνα ;)

Από αυριο τηα έχω llu όπότε δεν παίζει το isdn.;)
Αλλά οκ με καλωδιωση δεν έχω πρόβλημα,θα αγοράσω και ένα zyxel και όποιο δω ότι είναι ποιοτικότερο αυτό και θα αφησω:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.