PDA

Επιστροφή στο Forum : ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΘΟΡΥΒΟΣ



pc_tuning
24-07-14, 12:16
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΕΧΩ 1,5 ΧΡΟΝΟ HOL DOUBLEPLAY ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΜΕΝΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΤΟ ΣΤΑΝΤΑΡ ΠΟΥ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 5.5 MBPS
ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟ SNR ΚΑΙ ΑΠΟ 11,5 ΤΟ ΠΗΓΑ ΣΤΑ 5,6 ΚΑΙ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ ΣΤΑ 10,7 ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝΕ ΤΟ SNR ΑΠΟ 11 ΣΤΑ 9?
ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ 4 ΓΙΝΕΤΑΙ?


142253

superalex405
25-07-14, 10:38
Αν κατεβάσεις το snr και άλλο πιθανόν να έχεις αποσυνδέσεις. Αν σου κατεβάσουν το snr στα 9 δεν θα κερδίσεις ταχύτητα αν χρησιμοποιείς το πρόγραμμα. Αν τώρα δεν έχεις προβλήματα με αποσυνδέσεις και είσαι ικανοποιημένος με την ταχύτητά σου τότε άστο όπως είναι. Και επιπλέον σύμφωνα με το calculator (http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php) του site δεν απέχεις πολύ από την μέγιστη θεωρητική ταχύτητα.

giannisXXX
25-07-14, 20:13
Μπες καλύτερα με Telnet και δώσε τιμές, τώρα αν στο 6αρι δεν έχεις αποσυνδέσεις ζητά τους να σε βάλουν 6αρι, άμα έχεις και στο 9αρι δεν έχεις αποσυνδέσεις ζητά τους να σε βάλουν 9αρι άπλα είναι τα πράματα.

k_77
01-08-14, 23:40
Ποιο πρόγραμμα είναι αυτό που κατεβάζει το SNR. Από ότι γνωρίζω το SNR το ρυθμίζει ο πάροχος από το DSLAM εκτός και αν σου δίνει αυτή την επιλογή μέσα από το site όπως κάνουν κάποιες άλλες εταιρείες.

Επίσης, δεν θα συνιστούσα να κατεβάσεις το SNR καθώς αυτό μπορεί να σου δημιουργήσει αποσυνδέσεις που είναι τάξεις μεγέθους πιο ενοχλητικό από μια χαμηλή ταχύτητα. Και αν χρησιμοποιείς το internet για σοβαρές δουλειές, νομίζω ότι η αξιοπιστία μετράει περισσότερο!

pc_tuning
02-08-14, 09:29
ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΨΑΞΕ ΤΟ DMT

k_77
02-08-14, 13:49
Σε αυτή την περίπτωση καλά έκανες!

Ευχαριστώ!!!

MitsosDaBest13
02-08-14, 21:59
Στα 10,7 Mbps που κλειδώνει με τέτοια απόσταση μια χαρά είσαι. Δοκίμασε όλες τις πρίζες τηλεφώνου στο σπίτι να δεις μήπως καμία άλλη είναι πιο γρήγορη. Αν κατεβάσεις κι άλλο το SNR, πιθανόν με τέτοια απόσταση να έχεις αποσυνδέσεις, όπως είπε και ο Alex.

@ ADSLgr.com All rights reserved.