PDA

Επιστροφή στο Forum : Επωφελουμαι της προσφορας?



kostass_
12-03-07, 18:23
Ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες εδω αλλα μου τα ειπανε λιγο περιεργα στην forthnet σημερα.
εχω μια συνδεση connx που ληγει στο τελος μαρτιου.
Η προσφορα του adsl in a box της forthnet (117 ευρω για 6 μηνες στα 4) ληγει στις 15/03.
αν αγορασω το πακετο σημερα δηλαδη η αγορα ειναι εντος της προθεσμιας (15/03) μπορω να κανω την αιτηση πριν ληξει το connx για να επωφεληθω απο τα 4?
Και αν δεν μπορω και κανω την αιτηση την επομενη της ληξης του connx η προσφορα ισχυει για μενα η οχι?
Δεν βρισκω ακρη με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω!
:wall:

deniSun
12-03-07, 18:36
Αν κάνεις αίτηση τώρα η forthnet θα πάει να δει την γραμμή σου, θα βρει ενεργοποιημένη σύνδεση και θα σου την γυρίσει πίσω.
Αλλά απ΄ότι γνωρίζω (τουλάχιστον αυτό συμβαίνει στην vivodi και πιστεύω και στις άλλες εταιρείες) μπορείς να αγοράσεις τώρα το πακέτο και όταν το ενεργοποιήσεις θα φανεί από το serial του πακέτου πότε το αγόρασες.
Άρα δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα με το θέμα της προθεσμίας.
Τουλάχιστον εγώ στην vivodi σε ανάλογη περίπτωση δεν είχα κανένα πρόβλημα.

takola
13-03-07, 00:04
Γιατι δεν πααιρνεις στη Forthnet να ρωτησεις?
Μαλλον φοβασαι τι κουφο θα ακουσεις :lol:

kuti
13-03-07, 11:23
Απο την στιγμη που εχεις την αποδειξει αγορας μην ανησυχεις.

Το λεωε εμπειρικα και εννοειται οτι θα καλεσεις την φορθνετ να την ρωτησεις διοτι αυτη ειναι αυτη που θα σου δωσει την απαντηση και οχι εμεις.

Στην προσφορα του ιουνιου πχ ειχα παρει boxaki για φιλο που ελλειπε διακοπες και οταν ηρθε κατα τον αυγουστο εκανε την αιτηση και με βαση την αποδειξει μπηκε κανονικα στην τοτε προσφορα........;)

gvouke
14-03-07, 13:51
Ειχα ρωτησει και πριν καποιες μερες εδω αλλα μου τα ειπανε λιγο περιεργα στην forthnet σημερα.
εχω μια συνδεση connx που ληγει στο τελος μαρτιου.
Η προσφορα του adsl in a box της forthnet (117 ευρω για 6 μηνες στα 4) ληγει στις 15/03.
αν αγορασω το πακετο σημερα δηλαδη η αγορα ειναι εντος της προθεσμιας (15/03) μπορω να κανω την αιτηση πριν ληξει το connx για να επωφεληθω απο τα 4?
Και αν δεν μπορω και κανω την αιτηση την επομενη της ληξης του connx η προσφορα ισχυει για μενα η οχι?
Δεν βρισκω ακρη με τιποτα και δεν ξερω τι να κανω!
:wall:


Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα με οτενετ έχω. Λήγει στο τέλος του μήνα. Έχω κάνει αίτηση διακοπής. Μπορώ να αγοράσω το adsl in a box της forthnet και να κάνω την αίτηση όταν καθαρίσει η γραμμή μου από την οτενέτ???

Εχω μπερδευτεί.
Σας ευχαριστώ...:respekt:

@ ADSLgr.com All rights reserved.