PDA

Επιστροφή στο Forum : Σοβαρό πρόβλημα με φορητότητα από ΟΤΕ



geo7
01-08-14, 21:52
Καλησπέρα

Γύρω στις 15/7 έγινε αίτηση από τους γονείς μου για 3play με φορητότητα από ΟΤΕ. Σε λίγες μέρες έγινε η εγκατάσταση του κεραιοσυστήματος και ενεργοποιήθηκε η ΝΟΒΑ. Η πιθανή μέρα ενεργοποίησης του τηλεφώνου που δόθηκε ήταν 23/7.

Από τις 23/7 κόπηκαν οι εισερχόμενες κλήσεις στο τηλέφωνο, φράχθηκαν οι κλήσεις σε κινητά και 5ψήφια και μπορούν να γίνουν μόνο κλήσεις σε σταθερά τηλέφωνα. Σήμερα έχουμε 1 Αυγούστου και το τηλέφωνο συνεχίζει να είναι στον αέρα. Κανείς δεν μπορεί να τους καλέσει στο τηλέφωνο, δεν χτυπάει. Στις επανηλειμμένες ενοχλήσεις μου στο τηλεφωνικό κέντρο της Forthnet η στερεοτυπική απάντηση που παίρνω είναι ότι "υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην μηχανογράφηση" και προσπαθούν να το λύσουν. Χωρίς παραπάνω εξηγήσεις, χωρίς να δίνεται κάποια ημερομηνία που θα λυθεί το πρόβλημα, χωρίς να υπάρχει και κανένα ιδιαίτερο ζόρι να λυθεί άμεσα το πρόβλημα μιας και οι άνθρωποι έχουν μείνει χωρίς τηλέφωνο. Όσες φορές και αν ζήτησα κάποιον υπεύθυνο να μου εξηγήσει για ποιόν λόγο συμβαίνει αυτό το πράγμα και πότε θα λυθεί, η απάντηση που παίρνω από το τηλεφωνικό support είναι ότι κανείς δεν μπορεί να δώσει παραπάνω πληροφορίες.
Σε επικοινωνία με τον ΟΤΕ σήμερα έμαθα ότι έχει παραδοθεί το τηλέφωνο από την πλευρά τους στις 23/7, όπως τους ζητήθηκε από την Forthnet, αλλά η Forthnet δεν έχει κάνει την αποδοχή ακόμα!

Υπάρχει περίπτωση να βρω κάποιον να μου εξηγήσει υπεύθυνα για ποιόν λόγο συμβαίνει αυτό και πότε θα αναλάβουν να αποκαταστήσουν την τηλεφωνική επικοινωνία;

Forthnet.Nova.Rep1
01-08-14, 21:59
Καλησπέρα geo7,

Λυπούμαστε για την ταλαιπωρία που αναφέρεις.

Ενημέρωσε μας με τα στοιχεία της σύνδεσης σου σε προσωπικό μήνυμα, να ελέγξουμε τι έχει συμβεί και να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε.

Δημήτρης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.