PDA

Επιστροφή στο Forum : Πιάτο από Nova & αποχώρηση: Λήψη ελεύθερων καναλιών γίνεται; > Εξοπλισμός;



PuriomPuriom
02-08-14, 18:27
Χαιρετώ την παρέα!
Έφυγα από τη Nova και θέλω να μπορώ να δω τα ΕΛΕΥΘΕΡΑ ελληνικά κανάλια (DIGEA) από το δορυφορικό πιάτο μιας και είναι διαθέσιμο.
Ποιον (τι είδους) δορυροφικό δέκτη πρέπει να αποκτήσω;
Χρειάζεται νέα ρύθμιση του πιάτου ή αρκεί αυτή της Nova;
Ευχαριστώ για κάθε πιθανή βοήθεια.

Ionlab
02-08-14, 18:33
Η DIGEA είναι ΕΠΙΓΕΙΑ ψηφιακή τηλεόραση. Μπορείς μόνο να συνεχίσεις να λαμβάνεις τα ελεύθερα δορυφορικά απο τον Hotbird, όπως έκανες ως τώρα. Δεν χρειάζεσαι επιπλεόν εξοπλισμό. Απλώς πήγαινε στο μπουκέτο που περιέχει όλα τα κανάλια (με τα βελάκια αριστερα δεξια)

sweet dreams
02-08-14, 18:34
Ρίξε μια ματιά εδώ (http://www.adslgr.com/forum/threads/789019-Λήψη-ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ-ελληνικών-καναλιών-στη-Γερμανία-(μέσω-δορυφόρου-ίσως-)), μην σε μπερδέψει η Γερμανία, το ίδιο ισχύει για δέκτη - δορυφόρο.

PuriomPuriom
02-08-14, 18:46
IonLab ευχαριστώ. Εάν κατάλαβα σωστά το σχόλιό σου δεν χρειάζεται τίποτα επιπλέον. Η αλήθεια είναι ότι αφού έληξε η συνδρομή μου απλώς έβγαλα τον αποκωδικοποιητή της Nova βέβαιος ότι δεν θα έπιανε τίποτα.
Sweet dreams, ευχαριστώ επίσης. Σύμφωνα με το ποστ για Γερμανία, το πιάτο της Nova πιάνει οριακά, χρειάζομαι νέο δορυφορικό δέκτη DVB-S2, και επιπλέον να φωνάξω τεχνικό για ρύθμιση στις 3 ή 3,1 μοίρες. Σωστά;
Ζητώ συγγνώμη, αλλά είμαι λίγο άσχετος με το θέμα.
Και πάλι ευχαριστώ

sdikr
02-08-14, 18:48
Τα κανάλια της digea δεν είναι ελευθέρα, οπότε :lock:

@ ADSLgr.com All rights reserved.