PDA

Επιστροφή στο Forum : Θελω βοήθεια



ipolis64
20-08-04, 00:52
Ρε παιδια μονο θεματα για αθηνα απαντατε.Κανεις δεν μου απαντησε πανω στο θεμα μου.Δειτε σελιδα 44 του forum

NeK
20-08-04, 09:57
Χμμμ....

Θα το αφήσω για σχολιασμό.

yiapap
20-08-04, 10:00
Ρε παιδια μονο θεματα για αθηνα απαντατε.Κανεις δεν μου απαντησε πανω στο θεμα μου.Δειτε σελιδα 44 του forum

Ποια σελίδα 44, ποιού θέματος;

Ποιοι είναι αυτοί οι Αθηναίοι που σε σαμποτάρουνε αρχηγέ μου... Πες μου, ΠΕΣ ΜΟΥ!.

ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ... Δε σας φτάνουν τα μετρά και τα προαστιακά και τα τράμια, και οι καλές οι ντόπες, μας μπλοκάρετε και τις απαντήσεις...

"DSLAM δεν έχει μόνο η Αθήνα"
Παλιοπρωτευουσιάνοι!

:roll: :twisted:

lazar
20-08-04, 10:12
Δειτε σελιδα 44 του forum


Ποιά έκδοση έχεις; Την ελληνική ή την αγγλική;


Φιλικά
Ο Αθηναίος

panos72
20-08-04, 10:14
είστε κακοί :lol:

aesir
20-08-04, 10:17
yiapap, Πέστα πέστα!!! Εγώ δεν έχω ADSL, έχω οπτική ίνα!!! :twisted:

krge
20-08-04, 10:44
Στην σελίδα 44 μου βγάζει οτι είναι το FAQ του site, είσαι σίγουρος???
Κοίτα στην σελίδα 1-4 που είναι τα περιεχόμενα μήπως κάνεις κάνα λάθος, αντί για 34 είπες 44 κλπ.

wintech2003
20-08-04, 10:56
Ειστε κακοι :twisted: :twisted: :twisted:

Μια βολτα στο profil του ανθρώπου να κάνατε ( http://www.adslgr.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=4552 ) και βλέπατε τα μηνύματα του ( http://www.adslgr.com/forum/search.php?search_author=ipolis64 ) θα βλέπατε ότι εννοει την σελίδα 44 του topic Διαθεσιμότητα ( http://www.adslgr.com/forum/post-126263.html&highlight=#126263 )

Βέβαια έπρεπε να βάλει και κανενα link... :)

yiapap
20-08-04, 11:41
Ρε παιδια μονο θεματα για αθηνα απαντατε.Κανεις δεν μου απαντησε πανω στο θεμα μου.Δειτε σελιδα 44 του forum

Και τώρα, ας σοβατευτούμε!
Υπάγομαι στο ίδιο DSLAM με σένα της Α.Τούμπας, την αίτησή μου την ανέλαβε η Sparknet αν δεν κάνω λάθος τον Ιούνιο ή το Μάιο του 2003 και εντός ημερών είχα ADLS (over ISDN). Μάλιστα τότε έμαθα ότι πήρα τη 2η θέση στην κάρτα για τα ISDN.
Επομένως είναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να έκανες αίτηση το 2/2003 και να μην υπάρχει διαθεσιμότητα.

Το ποιό πιθανό είναι ότι "απλά" έχασαν την αίτησή σου αφού εκείνη την εποχή αμφιβάλλω αν είχαν καν ετοιμάσει τις διαδικασίες τους.
Αν έχεις κρατήσει αντίγραφο της αίτησής σου ή τουλάχιστον τον αριθμό πρωτοκόλλου, μπορείς να πας και να κάνεις ΧΟΝΤΡΗ φασαρία, ελπίζοντας ότι θα σου δώσουν την πρώτη πόρτα που θα ελευθερωθεί ή τέλος πάντων την 1η πόρτα μόλις κάνουν τις πολυπόθητες αναβαθμίσεις.

Αλλιώς, δυστυχώς, δεν μπορείς να κάνεις τίποτε.

Μια μόνον (τεχνική) απορία έχω:
Εγώ που είμαι 3-4 χλμ από το κέντρο της Α.Τούμπας έχω απίστευτες απώλειες (θόρυβο) στο σήμα.
Πως ακριβώς θα φθάσει μέχρι το Χορτιάτη που πρέπει να είναι >10χλμ.

Ξέρει κανείς;

ΥΓ. Σελ. 44 -> "το adslgr τώρα και σε e-book. Αχώριστος σύντροφος για τις παραλίες" :lol:

sdikr
20-08-04, 15:16
Αν είναι στο κέντρο της τούμπας τότε μάλλον θα πρέπει να ξεχάσει το adsl, αλλά μήπως είναι στο κέντρο του πανοράματος; Εκεί απο όσο είδα έχει διαθεσημότητα

μια επίσκεψη στο www.oteshop.gr και να δεις αν υπάρχουν γραμμές

lazar
20-08-04, 15:25
Μια βολτα στο profil του ανθρώπου να κάνατε


Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα.

Είδες, δεν έφταιγαν οι Αθηναίοι. Τοπικό ήταν το θέμα και το ανέλαβαν οι αντιπρόσωποι μας στη Θεσ/νίκη.

(άντε να κάνετε και λίγο δουλειά, που όλο γκρινιάζετε για τους Ολυμπιακούς τελευταία)

yiapap
20-08-04, 21:03
Το παιδί είναι στο Χορτιάτη... πολύ μακριά από Τούμπα...Το γιατί/πως
τον υπάγουν εκεί είναι στα πλαίσια της (τεχνικής) μου ερώτησης.

sdikr, επίσκεψη;;;; Για δες πότε έκανε την πρώτη αίτηση!!! Σίγουρα πρέπει να πάει στο site???
lazar, εγώ το σκέφτηκα... αλλά μετά είπα, τόσοι εθελοντές για την ολυμπιάδα... δε θα βρεθεί ούτε ΕΝΑΣ/ΜΙΑ για το παλικάρι...
Ε, δε βρέθηκε...
Πράγμα που αποδεικνύει ότι είστε μόνο για τη γκλαμουριά εθελοντές... Για το πανηγύρια.. ξέρεις... :mrgreen: :mrgreen:

sdikr
20-08-04, 21:40
sdikr, επίσκεψη;;;; Για δες πότε έκανε την πρώτη αίτηση!!! Σίγουρα πρέπει να πάει στο site???

την έκανε μια εποχή που τα πράγματα για την adsl ήταν δύσκολα
Απο όσο έχω διαβάσει στο forum υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που η άιτηση χάθηκε

@ ADSLgr.com All rights reserved.