PDA

Επιστροφή στο Forum : Καθυστέρηση γραμμής από Tellas



dihonoia
12-03-07, 21:36
Τι εννοώ; Δεν ξέρω αν πρέπει να γράψω την ιστορία που θέλω να σας πώ εδώ στο TELLAS section or στο OTE section...lol....
Λοιπόν ακούστε,(sorry...διαβάστε), τι γίνετε και βγάλτε μου ένα συμπέρασμα,γιατι εγώ δεν μπορώ!!!!
Είναι λίγο μεγάλη η ιστορία, αλλα αξίζει!
Πρίν απο περίπου 1,5 μήνες έκανα και εγώ ο καημένος αίτηση στην TELLAS για το γνώστο ZISTO. Είπα να φύγω απο VIVO αλλά και απο ΟΤΕ. Έκανα αιτηση και για φορητότηα και έκανα τον σταυρό μου να πάνε ολα καλά....Κάθε τέλος της εβδομάδας τους έπαιρνα τηλ να δω πως πάμε και με διαβεβαιώσανε πώς έχουν στείλει την αίτηση στον ΟΤΕ και περιμένουν απάντηση. Πέρασε 1 μήνας και ακόμα τίποτα...τότε σκέφτηκα να πάρω το 134 να δω τι παίζει. Αυτοί μου είπαν πως δεν εχουν λάβει κανένα αίτημα απολύτως!!!!
Παίρνω αμέσως TELLAS τηλ έτοιμος για τσαμπουκά. (Δεν είμαι τέτοιος τύπος, αλλά δεν ανέχομαι να με εξαπατάνε!!! Μου είπαν οτι την είχαν στείλει την αίτηση...) Η απάντηση τους ήταν οτι πρώτα τους ενημερώνει ο ΟΤΕ για το αν έχουν διαθέσιμη πόρτα και μετά στέλνουν τις αιτήσεις!!! ROTFFL!!! Τι μας λεει τώρα....LOL...
¨Επειτα απο πιέσεις μίλισα με μια προισταμένη η οποία μου εξήγησε πραγματικά τι είχε συμβεί στην περίπτωσή μου. ¨Ευτυχώς που βρέθηκε κάποιος να μου πει!!! LOL!!! Μου είπε οτι η αίτηση μου είχε αποριφθει απο την ίδια την TELLAS ως έχει δικαίωμα μιας και το αναφέρει και το συμβόλαιο, γιατί είχα προηγουμενο υπολοιπο προ αυτους. Ειμουν πριν κατι χρονια πελατης τους, αλλα πηγα VIVO και δε εχω καμια οφειλη προς την TELLAS. Εχω ακομα την αποδειξη και την δηλωση που τους εβαλα να μου γραψουν οτι δεν εχω ΚΑΜΙΑ χρηματικη οφειλη προς την TELLAS!!! Το αστειο ειναι οτι οταν την ρωτησα ποσο ειναι το υποτιθεμενο ποσο που τους οφειλω, ειχε το θρασος να μου απαντησει 10 ΛΕΠΤΑ!!! Μαλιστα κυριες και κυριοι, η αιτηση μου αποριφυικε για μια υποτιθεμενη οφειλη των 10 λεπτων... Έστω οτι οντως το χρωσταω αυτο το ηλιθιο ποσο στην εταιρια,γιατι με διαβεβαιωνανε τοσο καιρο οτι ολα πανε μια χαρα και οτι η αιτηση μου εχει αποσταλει κτλ.? Επρεπε να περασει 1 ολοκληρος μηνας για να μου πουν οτι την αποριψανε.Μα τι λεω, αφου ΕΓΩ τους πηρα LOL. Βλεποντας τον θυμο μου, μου ζητησε να περιμενω μισο λεπτο στο ακουστικο, επιστρεφει και τι μοθ λεει...Οτι το επαναεξετασε το θεμα μου με τον ανωτερο της και αποφασισανε τελικα να κανουν δεκτη την αιτηση μου!!!! ΕΛΕΟΣ!!! Μου ζητησανε συγνωμη και οτι θα βαλουν την αιτηση μου σε προτεραιοτητα. Μου εδωσε και ενα τηλ να παιρνω για να μην περιμενω στο cc με τισ ωρες για να μιλισω. Ο χαζος δεχτηκα... LOL...
Αλλες 2 εβδομαδες περάσανε και το γνωστό παραμύθι "ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΡΤΑ ΚΥΡΙΕ". Και οτι αναμενουν παραδωση στο κεντρο μου (ΚΟΛΩΝΟΣ) σε περιπου 2 εβδομαδες. Εκλεισα το τηλ, και αμεσως πηρα το 134 και ζητησα να αγορασω CONN-X 1024. Οποιος με ενεργοποιουσε πρωτος υα με κερδιζε ως πελατη! Την αιτηση την εκανα την περασμενη πεμπτη κατα τις 7:30 μμ και παρασκευη οταν γυριζω απο την δουλεισ,βλεπω το 9108 να εχει συνχρονιστει και μαλιστα σε ταχυτητα μεγαλυτερη απο αυτη που ζητησα (2048)!!! Απιστευτο, ενεγοποιηθηκα μεσα σε λιγες ωρες!!! Α ρε ΟΤΕ, το μεγαλειο σου, or μαλλον το νταβατζιλικι σου...στου παροχους δεν δινει πορτες αλλα οταν αφορα εσενα ΣΚΙΖΕΣΕ!!!!
Αν νομιζετε οτι εδω τελειωνει η ιστορια και με HAPPY END,κανετε λαθος....

WE ARE NOW ENTERING.........THE TWILIGHT ZONE!!!!!

Παιρνω αμεσως το 134 να μου δωσουν username, password και μου λενε πως δεν γινετε,γιατι δεν με εχουν ενεργοποιησει ακομα! Αφου τους επεισα οτι οντως εχω γραμμη, αλλα 2048, μου δινουν το user,pass και με προτρεπουν να παρω στο 1242 και να τους αναφερω την το γεγονος οτι με εχουν ενεργοποιησει σε λαθος ταχυτητα. Το σηκωνει το τηλ ενας κυριος και αφου τους ειπα τι συμβαινει μου ειπαν κατηγορηματικα οτι δεν με εχουν ενεργοποιησει! Μαται τους εξηγω οτι την ωρα που μιλαμε στο τηλ εγω σερφαρω. Με βαλανε να κανω καποια speed test απο εναν FTP SERVER της ΟΤΕ για να τους πεισω. Αλλα ειναι τοσο μ...κες που παρολο που με εβλεπαν στον SERVER τους επεμεναν στο γεγονος οτι δεν με εχουν ενεργοποιησει!!!

Παρεπιμπτωντος, η γραμμη μου πεταει φωτια μεχρι τωρα....φτου-φτου μην το ματιασω. Ειμαι capped στα 1024 λογο connx αλλα η ταχυτητα ποτε μα ποτε δεν πεφτει κατω απο 110-120! Εβαλα λιγο WOW και το LATENCY μεσα στην stormwind kai ironforge παιζανε συνεχεια μεταξυ 90-100!!!

Αμέσως μετα πηρα την TELLAS τηλ να δω μη τυχον και με ειχαν ενεργοποιησει αυτοι και ειμουν ακομα σε μεταβατικο σταδιο και δεν εχω κλειδωσει ακομα στα 4096. Η απαντηση απο αυτους? The same...Δεν σας εχουμε ενεργοποιησει εμεις κυριε!

Where the hell am I? Where is it coming from?Has my trusty USR entered another state of time and dimension?

Στο κατω κατω, δεν με ενδιαφερει. Εγω DSL εχω τωρα.....το θεμα ειναι ποσα θα πληρωνω...αν θα πληρωνω τιποτα και που, γιατι μην ξεχνατε οτι ΔΕΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!

sotisdiv
12-03-07, 21:53
Τώρα μου έδωσες ιδέα.Λες να κάνω κι εγω μαζικές αιτήσεις και όποιος με ενεργοποιήσει πρώτος κερδίζει?Οι υπόλοιποι ακύρωση!!Πολύ καλό.Απο εμένα τα συγχαρητήρια.:oneup:

Ειδικά αυτό με την λανθασμένη ταχύτητα είναι all the money.

Dimitris
12-03-07, 23:34
Καλά έκανες γιατί στην Tellas έχουν καταντήσει "μαυρομάτηδες" :mad:

nnn
13-03-07, 00:58
Πάντως Ip από Otenet έχεις.

dikos
13-03-07, 10:03
Εδώ στην Tellas απέρριψαν αίτηση των γονέων μου για Zisto γιατί είχαν είχαν Tellas Polis 300! Φυσικά δεν τους ενημέρωσε κανείς μέσα σε 2,5 μήνες που περίμεναν. Χειρότεροι από δημόσιο έχουν καταντήσει. Νομίζω ότι 10 λεπτά που τους χρωστάς πρέπει να τα πληρώσεις.Ζήτα τους διακανονισμό :p

Koala_
13-03-07, 11:30
Το ποιο ακραίο είναι να έχουν ενεργοποιήσει την δικιά σου γραμμή κατά λάθος και κανενας άλλος φουκαράς να πληρώνει χωρίς να έχει ενεργοποιήσει την γραμμή του!:rofl:

dihonoia
13-03-07, 22:53
σε περιπτωση που η γραμμη που μου ενεργοποιησανε ειναι της TELLAS αλλα εγω εχω ενεργοποιησει το providing του conn-x, τελικα θα πληρωνω και στους δυο???

ermis333
15-03-07, 08:09
Εδώ στην Tellas απέρριψαν αίτηση των γονέων μου για Zisto γιατί είχαν είχαν Tellas Polis 300! Φυσικά δεν τους ενημέρωσε κανείς μέσα σε 2,5 μήνες που περίμεναν. Χειρότεροι από δημόσιο έχουν καταντήσει. Νομίζω ότι 10 λεπτά που τους χρωστάς πρέπει να τα πληρώσεις.Ζήτα τους διακανονισμό :p

Kάτι τέτοιο είναι πολύ ηλίθιο να έχει γίνει και δεν στέκει, τις αιτήσεις τις απορρίπτει ο ΟΤΕ μόνο αν υπάρχει ενεργή ADSL γραμμή κανένα πακέτο προεπιλογής δεν μπορεί να αποτελέσει εμπόδιο στη μετάβαση σε LLU. Αυτός που το είπε αυτό στους γονείς σου ήταν και πολύ άσχετος.

stratus
15-03-07, 09:25
To σιγουρο ειναι οτι οι ανθρωποι στην ΤΕΛΛΑΣ δεν παιζονται.Μενω Μαρουσι και ειχα κανει αιτηση τον Νοεμβριο αφου μου ειπαν οτι θα εχου διαθεσιμοτητα αρχες του 2007.Μεχρι μεσα Φεβρουαριου δεν υπηρχε διαθεσιμοτητα και στις φωνες μου να με βαλουν τουλαχιστον στο ΑΡΥΣ μου ελεγαν οτι να κανω υπομονη διοτι ειναι θεμα ημερων να με καλυψουν.Μεχρι σημερα βεβαια ακομα δεν υπαρχει καλυψη στην περιοχη μου.Εδω δεν ειχαν καταφερει μεχρι τα μεσα Φεβρουαριου να μου ενεργοποιησουν την προεπιλογη στο τηλ μου και εγω ζηταγαν να με βαλουν στο ΑΡΥΣ :rofl:

ZX1234R
15-03-07, 09:52
Νομίζω πως ο καθένας μας έχει και την δική του ιστορία να διηγηθεί και πως όλοι μας έχουμε τύχει διαφορετικής μεταχείρισης. Αν δεν ήμουν ήρεμος άνθρωπος θα είχα πάρει μία τσάντα βόμβες και θα ξεκινούσα να καίω ένα ένα τα γραφεία των εναλλακτικών........αλλά είμαι ήρεμος άνθρωπος.......πολύ ήρεμος.........:angryr: :angryr: :angryr: :angryr:

pankostas
15-03-07, 16:42
Ρε????????
Που πετατε τις μολοτωφ ρε???????????????????
Διαβαστε λιγο adslgr.com και θα καταλαβατε.
Οντως παιδια απο εξυπηρετηση στο τηλεφωνο ΧΑΛΙΑ ΜΑΥΡΑ εχουν!!!

djangel75
20-03-07, 07:22
Γεια σε ολους..Αν και εχω Tellas στα 768 μετα λυπης μου βλεπω οτι Η Tellas ειναι εφιαλτικη!! Απο αρχες Οκτωμβρη εκανα αιτηση για Σβηστο..Πριν 10 μερες ηρθε το Σβηστο στην περιοχη μου (Ν.Σμυρνη) και περιμενα ο αμοιρος να ενδιαφερθει καποιος απο την εταιρια και να μου κλεισει ραντεβου για την παραδοση του εξοπλισμου..Ματαια ομως..Πριν 10 λεπτα τους πηρα και μου απαντησε μια κλωσσα εντελως αδιαφορα οτι θα περιμενω για ενα μηνα ακομα διοτι τηρειται σειρα προτεραιοτητας!!!! Την διαολοστειλα κανονικα,την απειλησα οτι θα κανω μηνυση κατα παντος υπευθυνου και το αποτελεσμα ηταν να με καλεσουν μετα απο 20 λεπτα περιπου (ενας τζιτζιφιογκος που δηλωνε υπευθυνος) και να μου πουν οτι θα δουν το θεμα μου θερμα..:rofl: :p Τρεχα γυρευε..

ermis333
20-03-07, 07:46
Γεια σε ολους..Αν και εχω Tellas στα 768 μετα λυπης μου βλεπω οτι Η Tellas ειναι εφιαλτικη!! Απο αρχες Οκτωμβρη εκανα αιτηση για Σβηστο..Πριν 10 μερες ηρθε το Σβηστο στην περιοχη μου (Ν.Σμυρνη) και περιμενα ο αμοιρος να ενδιαφερθει καποιος απο την εταιρια και να μου κλεισει ραντεβου για την παραδοση του εξοπλισμου..Ματαια ομως..Πριν 10 λεπτα τους πηρα και μου απαντησε μια κλωσσα εντελως αδιαφορα οτι θα περιμενω για ενα μηνα ακομα διοτι τηρειται σειρα προτεραιοτητας!!!! Την διαολοστειλα κανονικα,την απειλησα οτι θα κανω μηνυση κατα παντος υπευθυνου και το αποτελεσμα ηταν να με καλεσουν μετα απο 20 λεπτα περιπου (ενας τζιτζιφιογκος που δηλωνε υπευθυνος) και να μου πουν οτι θα δουν το θεμα μου θερμα..:rofl: :p Τρεχα γυρευε..

Εξοπλισμός σε πολύ κόσμο έρχεται μετά την ενεργοποίηση των υπηρεσιών και όχι από πρίν.

rdaniel
20-03-07, 08:05
Απο αρχες Οκτωμβρη εκανα αιτηση για Σβηστο..

Νοέμβριο δεν ανακοινώθηκε το Zisto;

euklidis
25-03-07, 15:23
Ναι αλλα τα καλα δεν τα μαθατε... Πηρα χτες στην Τελλας και ρωτησα τη θα γινει με την αιτηση μου, εχει γινει απο τελος δεκεμβρη και ακομα περιμενω. Ο τυπος μου λεει οτι πηραν 17.000 γραμμες απο τον πΟΤΕ και θα εχω συντομα. Του λεω ποσο συντομα; μου λεει σε 15-20 μερες αφοτου παρουμε την γραμμη. Και τοτε σκαει η βομβα. Μεχρι τοτε αν θελετε , μου λεει, Μπορουμε να σας βαλουμε σε ενα προγραμμα με δωρεαν αστικες υπεραστικες κλησεις, με μονο 37 ευρω τον μηνα συν τα παγεια του οτε. Και εκει γινομαι τουρκος εγω... Ρε μαστορα του λεω. με 70 ευρω τον μηνα που θα δινω... μενω στον οτε και βαζω και μια 2λιτρη και τα υπολοιπα σε χρονοκαρτες. Ε ναι μου λεει δεν εχετε αδικο. Το ξερω αρχηγε μου του λεω για αυτο τελειωνετε με αυτο το παραμυθι γιατι δεν το εχω σε πολυ να ακυρωσω την αιτηση και να παω στην forthnet. Αν θελετε να ακυρωσετε την αιτηση θα πρεπει να στειλουμε κλητηρα λεει να υπογραψετε διακοπη. Το οποιο ξερετε τι συμαινει, ετσι φιλοι μου; οτι συμφωνα με το συμβολαιο θα πρεπει να πληρωσω παγεια ενος χρονου. Επειδη θα κανω διακοπη στην υπηρεσια που ΔΕΝ μου προσφερουν. Μετα εφταιγα εγω που αρχησα να βριζω? Ειληκρινα ας τολμησουν να στειλουν κανενα κλητηρα αν κανω διακοπη. Θα πεσει μηνυση με την μια και καταγελεια στο κεντρο προστασιας καταναλωτη. Ναι ο ΟΤΕ δεν εδινε γραμμες. Εμενα τι με νοιαζει ομως; Απο την στιγμη που δεν τις δινεις ρε μαστορα μην μας πουλας το προιον μεχρι να τις παρεις. Και τωρα ειμαι 4 μηνες με isdn στο σπιτι στην Αθηνα και φυσικα δεν μπορω να κανω τιποτα γιατι θα ποιος μου λεει οτι μετα απο 2 βδομαδες δεν θα ερθουν; ελεος δηλαδηηηηηηηηη...

my8os
25-03-07, 15:54
Το ξερω αρχηγε μου του λεω για αυτο τελειωνετε με αυτο το παραμυθι γιατι δεν το εχω σε πολυ να ακυρωσω την αιτηση και να παω στην forthnet. Αν θελετε να ακυρωσετε την αιτηση θα πρεπει να στειλουμε κλητηρα λεει να υπογραψετε διακοπη. Το οποιο ξερετε τι συμαινει, ετσι φιλοι μου; οτι συμφωνα με το συμβολαιο θα πρεπει να πληρωσω παγεια ενος χρονου. Επειδη θα κανω διακοπη στην υπηρεσια που ΔΕΝ μου προσφερουν. Μετα εφταιγα εγω που αρχησα να βριζω? Ειληκρινα ας τολμησουν να στειλουν κανενα κλητηρα αν κανω διακοπη. Θα πεσει μηνυση με την μια και καταγελεια στο κεντρο προστασιας καταναλωτη.

Εφόσον δεν έχεις ενεργοποιηθεί ακόμα μπορείς ανά πάσα στιγμή να ακυρώσεις χωρίς να μπορούν να σε χρεώσουν τίποτα. Απλά πήγαινε από τα γραφεία τους και κάνε την αίτηση ακύρωσης (παίρνοντας και αριθ πρωτοκόλλου) ή τους στέλνεις φαξ. Τα ρήτρα στο συμβόλαιο αφορούν ενεργοποιημένες υπηρεσίες.

Υ.Γ. Υπάρχουν και χειρότερα... :whistle:

tazio nuvolari
25-03-07, 17:48
Kάτι τέτοιο είναι πολύ ηλίθιο να έχει γίνει και δεν στέκει, τις αιτήσεις τις απορρίπτει ο ΟΤΕ μόνο αν υπάρχει ενεργή ADSL γραμμή κανένα πακέτο προεπιλογής δεν μπορεί να αποτελέσει εμπόδιο στη μετάβαση σε LLU. Αυτός που το είπε αυτό στους γονείς σου ήταν και πολύ άσχετος.
συγνώμη αλλά αυτό δεν το κατάλαβα
έχω ενεργό γραμμή ADSL απο ΟΤΕ
θα πρέπει να κάνω διακοπή και να περιμένω το ΖΙΣΤΟ ΤΕΛΛΑΣ
δηλαδή μέχρι να ενεργοποιηθώ θα είμαι χωρις internet;

giwrgosp1
28-03-07, 23:09
συγνώμη αλλά αυτό δεν το κατάλαβα
έχω ενεργό γραμμή ADSL απο ΟΤΕ
θα πρέπει να κάνω διακοπή και να περιμένω το ΖΙΣΤΟ ΤΕΛΛΑΣ
δηλαδή μέχρι να ενεργοποιηθώ θα είμαι χωρις internet;

Δυστυχως ναι...
Εκτος αν θελεις να περιμενεις μεχρι να αλλαξει ο νομος.. και βεβαια να τον δεχτει και ο οτε....

limassol
28-03-07, 23:20
λοιπόν να δώσω μερικές συμβουλές γιατί έχω περάσει και εγώ ταλαιπωρία...Πήγα στα κέντρικά στο μαρούσι και λέω θέλω zisto χωρίς να μέινω χωρίς διαδίκτυο. Έπειτα απο κανένα 10 λέπτο που μου είπαν να περιμένω μου λένε. Κανούμε αίτηση για ζιστο σου δίνουμε αριθμό 211 και μόλις οκ πέρνουμε το 21068 και το βάζουμε πάνω στην τελλας. ΟΚ λέω πέρασαν 2.5 μήνες μπορεί και 3 αλλά στο τέλος και νετ είχα και το 210(βέβαια ποτε ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ 13800) όποιος μπορεί πάει η στο χαλάνδρι ή στο μαρουσι και μιλάμε απευθειας αλλιώς @!#@$@#%^#$^
κάλη τύχη( όποιος θέλει help pm να τον στείλω στον κατάληλο άνθρωπο)

euklidis
29-03-07, 15:32
Δευτερα ηρθε χαρτι απο τον οτε οτι αλλαζω δικτυο... αντε να δουμε... το μπινελικι καμια φορα πιανει προφανως...

tazio nuvolari
01-04-07, 12:53
Δυστυχως ναι...
Εκτος αν θελεις να περιμενεις μεχρι να αλλαξει ο νομος.. και βεβαια να τον δεχτει και ο οτε....

σε ειδοποιεί η ΤΕΛΛΑΣ να κάνεις διακοπή ADSL;
(για να εγκριθεί απο ΟΤΕ η πόρτα)
ή δεν το μαθαίνεις ποτέ και περιμένεις...περιμένεις...

rdaniel
01-04-07, 17:16
Δευτερα ηρθε χαρτι απο τον οτε οτι αλλαζω δικτυο... αντε να δουμε... το μπινελικι καμια φορα πιανει προφανως...

Τι λέει το χαρτί; Μιλάει για φορητότητα, για προεπιλογή ή κάτι άλλο; Γιατί δεν νομίζω ο ΟΤΕ να ειδοποιεί ότι πας σε LLU πάροχο. Κάτι άλλο πρέπει να έχει γίνει ... :hmm:

apostolt
01-04-07, 18:29
Για την προεπιλογη ειναι....και μενα μου ηρθε......

Socom
11-04-07, 12:09
Ε ρε φάπες....

Το ωραίο στην περίπτωση μου ήταν ότι είχα ρωτήσει κατ' επανάληψη στην Tellas για το θέμα της ύπαρξης άλλου παρόχου πριν κάνω αίτηση. "Δεν θα υπάρχει πρόβλημα?" "Κανένα απολύτως κύριε. Κάντε την αίτηση από τώρα και σε δύο βδομάδες που θα διακοπεί η συνδεσή σας με τον άλλο πάροχο η αλλαγή θα γίνει αυτόματα και ΤΑΧΥΤΑΤΑ. Ούτε 2 ώρες δεν θα μείνετε χωρίς internet!!!" 30 μαρτίου που θεωρητικά έληγε το broadband pack της HOL που είχα παίρνω στην Tellas και μία κοπέλα επέμενε ότι η σύνδεση μου είχε ενεργοποιηθεί κανονικά και αν έβαζα username και password θα είχα πρόσβαση με το "μεταβάτικο" ZISTO. Δεν γνώριζε όμως λέει τα στοιχεία για να μου τα πεί εκείνη την στιγμή!!!:hmm: Το ίδιο βράδυ ξαναπαίρνω (η HOL είχε διακόψει πλέον) και ανακάλυψα ότι οι 2 ώρες έγιναν ξαφνικά 5 εργάσιμες. Ο λόγος ήταν ότι είχα άλλο πάροχο όπως μου πε ο τυπάς και ότι θα πρεπε να ξανασταλεί η αίτηση στον ΟΤΕ. Κάνω τον κινέζο και λέω ΟΚ. Ξαναπαίρνω την Μεγάλη Πέμπτη για να μου πουν ότι έχει ενημερωθεί το αρμόδιο τμήμα και ότι θα με παρουν τηλέφωνο Δευτέρα Τρίτη να με ενημερώσουν. Όσο πήραν όλους τους υπόλοιπους στο forum άλλο τόσο πήραν κι εμένα.

Μπορώ να τους εμπιστευτώ ότι έχει όντως ξανασταλεί η αίτηση στον ΟΤΕ ή θα περιμένω μάταια μέχρι να γεράσω?

Από πότε αρχίζουν οι χρεώσεις? (Μου παν ότι η υπηρεσία της τηλεφωνίας έχει ενργοποιηθεί κανονικά) Να πάρω να αρχίσω τα καντήλια να ξεθυμάνω κιόλας?

Το πιο ανησυχιτικό κατά την γνώμη μου είναι ότι η γραμμή DSL δεν κόπηκε ποτέ? Μόνο παροχή δεν έχω. Το παίζω αντάρτης, δανείζομαι στοιχεία φίλων και μπαίνω στο internet λες και κάνω κλεφτοπόλεμο.

Θα πρέπει να κοπεί η γραμμή πριν ενεργοποιηθεί η Tellas, η απλά θα με πάρουν ένα πρωι να μου πουν τα στοιχεία να προλάβω να χαρώ κι εγό λίγο internet πριν πάω φαντάρος? Ξέρει κανένας κάποιον συγκεκριμένο άνθρωπο στην Tellas με γνώσεις αλλά και την στοιχειώδη καλή θέληση να εξυπηρετήσει (αν και κανονικά είναι υποχρέωση) να μπορέσω να συννενοηθώ?

Αν ναι, ας μου στείλει ενα pm παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ

@ ADSLgr.com All rights reserved.