PDA

Επιστροφή στο Forum : Φουσκωμένος λογαριασμός ΟΤΕ



oust_alex
07-08-14, 10:48
Καλημέρα σε όλους στο φόρουμ!!!
Ελαβα το λογαριασμο του ΟΤΕ σημερα το πρωι και εχω παραξενευτει. Η χρεωση που εχω για "PSTN-Ψηφιακη" ειναι παραπανω κατα 17 ευρω χωρις λογο!!!
Δευτερον εχω χρεωσεις "Πολυμεσικης πληροφορησης τριτων" 15 ευρω που εγω δεν χρησιμοποιω τετοιες υπηρεσιες!!!
Μπορει καποιος να πει μια γνωμη? Ευχαριστω.

sweet dreams
07-08-14, 11:33
Kαλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στο 13888.

deniSun
07-08-14, 17:08
Καλημέρα σε όλους στο φόρουμ!!!
Ελαβα το λογαριασμο του ΟΤΕ σημερα το πρωι και εχω παραξενευτει. Η χρεωση που εχω για "PSTN-Ψηφιακη" ειναι παραπανω κατα 17 ευρω χωρις λογο!!!
Δευτερον εχω χρεωσεις "Πολυμεσικης πληροφορησης τριτων" 15 ευρω που εγω δεν χρησιμοποιω τετοιες υπηρεσιες!!!
Μπορει καποιος να πει μια γνωμη? Ευχαριστω.

Εκτός από τα 15ε που λες...
μήπως είχε κάνει ανανέωση συμβολαίου πριν από 6 μήνες;
Σε αυτή την περίπτωση η προσφορά της μειωμένης τιμής ήταν μόνο για 6 μήνες και μετά σε γύριζαν στο κανονικό πακέτο ~5ε πάνω.

dimitris.taxideytis
07-08-14, 18:54
Εκτος απο σενα ποιος αλλος εχει προσβαση στο τηλεφωνο;
Τωρα τελευταια αυξηθηκαν δραματικα τα τηλεκουιζ.
Ηλικιωμενοι και παιδια την πατανε συνηθως...
Επισης,ΥΠΠ μπορουν να χρεωθουν και μεσω ιντερνετ (αστρολογικα σαιτ, αναζητησεις κτλπ) με χρηση dialer που θεωρητικα πρεπει να συμφωνησεις για την εγκατασταση του...

Ζητα αναλυτικη λιστα απο τον ΟΤΕ και κανε αμφισβητηση κλησεων.
Επισης εχεις δικαιωμα να κανεις φραγη προς αυτες τις υπηρεσιες ΑΤΕΛΩΣ!!!

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Faq_YPP.html

goku
07-08-14, 19:48
Εκτος απο σενα ποιος αλλος εχει προσβαση στο τηλεφωνο;
Τωρα τελευταια αυξηθηκαν δραματικα τα τηλεκουιζ.
Ηλικιωμενοι και παιδια την πατανε συνηθως...
Επισης,ΥΠΠ μπορουν να χρεωθουν και μεσω ιντερνετ (αστρολογικα σαιτ, αναζητησεις κτλπ) με χρηση dialer που θεωρητικα πρεπει να συμφωνησεις για την εγκατασταση του...

Ζητα αναλυτικη λιστα απο τον ΟΤΕ και κανε αμφισβητηση κλησεων.
Επισης εχεις δικαιωμα να κανεις φραγη προς αυτες τις υπηρεσιες ΑΤΕΛΩΣ!!!

http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/FAQS/Faq_YPP.html
Dialer; χρόνια έχω να ακούσω αυτή την λέξη. Πάνε οι εποχές dialup, στο adsl αποκλείεται να έγινε κάτι τέτοιο. Μόνο αν κάλεσε ο ίδιος από την συσκευή του.

Koala_
08-08-14, 09:32
Επισης,ΥΠΠ μπορουν να χρεωθουν και μεσω ιντερνετ (αστρολογικα σαιτ, αναζητησεις κτλπ) με χρηση dialer που θεωρητικα πρεπει να συμφωνησεις για την εγκατασταση του...

κλαίω πρωί πρωί... :rofl:

oust_alex
09-08-14, 17:45
Παίδες...δεν υπάρχει περίπτωση dialer...μην τα λετε αυτα, εχω να τα δω πανω απο 10 χρονια αυτα τα πραγματα.
Εκανα μια διεθνη κληση δυο μερες πριν εκδοθει ο λογαριασμος προς Ασια. Χρησιμοποιησα την Viva! Phone αριθμος 14801 και μαλλον γι'αυτο ειχα 26 λεπτα κλησεων προς ΥΠΠ...ετσι εξηγειται. Οποτε τιποτα δεν ειναι παραλογο! Παντως τα 5-ψηφια χρεωνουν πολυ ειναι γεγονος!

SPIROS1979
09-08-14, 20:44
καλησπερα , επισης τα πενταψια που ειναι διαγωνισμοι με λεξεις αυτα χρεωνουν παρα πολυ ...

Koala_
11-08-14, 20:59
Μήπως έχεις κανένα voip ata;

oust_alex
29-08-14, 13:55
Βρηκα τι εφταιξε τελικα. Εκανα δυο τηλεφωνα προς μεση ανατολη μεσω vivafon 14801 και με συνδεσαν εκεινοι...
Μακρια απο πενταψηφια...

@ ADSLgr.com All rights reserved.