PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια!!!



george1402
07-08-14, 15:55
Γεια σας μέλη του adslgr.com . Θα ήθελα να μου πείτε τις απόψεις σας σχετικά με μία σύνδεση adsl 24mbps . Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις σε σημείο που δεν μπορώ κάποιες φορές να ανοίξω ούτε ιστοσελίδα από τις αποσυνδέσεις . Έχω δηλώσει δύο φορές βλάβη στον ΟΤΕ αλλά βρίσκουν τη γραμμή τέλεια . Αν κάποιος ξέρει τι μπορεί να συμβαίνει ας επικοινωνήσει :worthy:

Υ.Γ. Σας παρακαλώ απαντήστε όσο ποιο απλά μπορείτε γιατί δεν έχω πάρα πολλές γνώσεις σχετικά με internet .

sweet dreams
07-08-14, 16:25
:welcome:

Μας τρόμαξες με τον τίτλο.... νομίσαμε ότι κάποιος πνίγεται......:)

Το ποιο απλό είναι να βγάλεις όλα ότι έχεις στις τηλεφωνικές πρίζες,

και να βάλεις μόνο το ρούτερ κατευθείαν στην γραμμή, χωρίς το splitter.

Aν έβρισκες και δεύτερο ρούτερ για σύγκριση, ακόμη καλύτερα.

O δύσκολος, αλλά και ποιο σίγουρος τρόπος είναι αυτός. (http://www.adslgr.com/forum/threads/816080-Ερωτηση-συγχρονισμου?p=5400190#post5400190)

babis3g
07-08-14, 16:31
αν χρησιμοποιεις wifi μηπως φταει & αυτο? ειδικα αν εισαι μακρυα απο το μοντεμ? Εκτος αν εχεις το pc / laptop συνδεμενο με καλωδιο
Μπορεις να κανεις copy & paste & τα στατιστικα γραμμης?
Τι μοντεμ ειναι

deniSun
07-08-14, 17:06
Γεια σας μέλη του adslgr.com . Θα ήθελα να μου πείτε τις απόψεις σας σχετικά με μία σύνδεση adsl 24mbps . Το πρόβλημά μου είναι ότι έχω πολύ συχνές αποσυνδέσεις σε σημείο που δεν μπορώ κάποιες φορές να ανοίξω ούτε ιστοσελίδα από τις αποσυνδέσεις . Έχω δηλώσει δύο φορές βλάβη στον ΟΤΕ αλλά βρίσκουν τη γραμμή τέλεια . Αν κάποιος ξέρει τι μπορεί να συμβαίνει ας επικοινωνήσει :worthy:

Υ.Γ. Σας παρακαλώ απαντήστε όσο ποιο απλά μπορείτε γιατί δεν έχω πάρα πολλές γνώσεις σχετικά με internet .

Όταν λες αποσυνδέσεις τι εννοείς;
- Πέφτει ο συγχρονισμός της dsl γραμμής;
- Κάνει logout ο λογαριασμός;
- Είσαι συνδεδεμένος ενσύρματο και χάνεις την επικοινωνία με το ρούτερ;
- Είσαι συνδεδεμένος ασύρματα και χάνεις το ssid;

george1402
20-08-14, 10:06
Αυτό που λες είναι δύσκολο καθώς έχω μόνο μία πρίζα τηλεφώνου στο σπίτι , όσο για το σπλίτερ το έχω αλλάξει και ήδη δύο ρουτερ ένα zte του οτε κι ένα tp-link TD-W8961ND .

Τα δεδομένα έχουν αλλάξει από την ημέρα που έγραψα το ποστ τώρα έχω λίγες αποσυνδέσεις με το zte του οτε και με το tp-link καμία διαφορά από πριν
Ήρθε ένας τεχνικός του οτε και άλλαξε το προφίλ του δικτύου από iptv σε ανοιχτό ή κάτι τέτοιο

- - - Updated - - -

babis3g έχω συνδεθεί και με καλώδιο τα ίδια

- - - Updated - - -

denisun
είμαι συνδεδεμένος ενσύρματο και χάνω την επικοινωνία με το ρούτερ;
είμαι συνδεδεμένος ασύρματα και χάνω το ssid

- - - Updated - - -

babis3g τι εννοείς τα στατιστικά της γραμμής ? pstn και τέτοια ή έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις του ρούτερ status και τέτοια

sweet dreams
20-08-14, 10:38
Αν είναι δύσκολο να μείνεις χωρίς τηλέφωνο για να κάνεις δοκιμή, μπορείς να πάρεις ένα τέτοιο (http://www.cable-shop.gr/35890.html)

αντάπτορα για την πρίζα ώστε να συνδέσεις το ρούτερ κατευθείαν και ένα φίλτρο καλής ποιότητας για το τηλέφωνο.

Αφού συνεχίζονται οι αποσυνδέσεις, σημαίνει ότι εξακολουθεί κάτι να μην πηγαίνει καλά.

Ανέβασε τα στοιχεία της γραμμής σου, αυτά 143043

@ ADSLgr.com All rights reserved.