PDA

Επιστροφή στο Forum : Διαμαρτυρια για τον ΟΤΕ και ενημερωση για αυτο που εγινε.



kaloydis
13-03-07, 01:37
Δεν περνω conn-x γιατι δεν θελω να φενετε στον λογαριασμο, ειναι ακριβο το 1 MBIT εχω παρει το παλιο jetpack 6 μηνες 1MBIT μονο 106 ευρω χωρεις υποχρεωση για μετα. χαρη σε εμενα μπηκε στους ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ.
Και δεν ανεχομε αυτο που εγινε την Κυριακη 7.30 με 8.00 η ωρα πηραν απο τον ΟΤΕ της περιοχης που κανονικα ειναι κληστα και μου λενε οτι σε βαλαμε στο conn-x εγώ δεν θελω τους λεω γιατι εχω πακετο αλλο, τοτε επειδη εχεις ISDN δε βαζουμε άλλες πορτες 24 βαλαμε και τερμα και ετσι εγω κληνω τωρα της πορτες και δεν θα βαλεις ποτέ. Η conn-x η τιποτα. Kαθομε Κυριακη για αυτο το λογο και μονο. Υπαρχουν 80 περιπου άτομα που θελουν άρα θα εισε για πάντα έξω.
Θα πας στην αναμονη και θα περιμενης για παντα γιατι βαζουμε εχτρα πορτες μονο σε pstn οσοι και να ειναι στην αναμονη.
Στον θειο μου που ειπε ναι στο τηλεφωνο και σημερα πηγε εκει του ζητισε μεσες ακρες χρηματα για τον κοπο. Τσατιστικε την αρχισε ειπε οτι δεν θελω και μετα αμέσως έκανε την αιτηση στο 134.
Μας πηραν όλους. Ειχαμε δοση τηλεφωνο και αριθμο λιστα για να πιεσουμε τον οτε για το adsl. Τοτε πως σημερα εκλεισαν η pstn πορτες. Ηταν γυναικα μαζι με εναν διευθιντη.
Ξερω τα ονοματα και στους δυο και σαν isdn εχω αναγνωριση κλησης. Αρα ξερω απο που πηρε. Απλος περιμενω την εταιρια altectelecoms εαν καταφερω να παρω πορτα για τωρα.
Aπο εμένα μαυρο μονο για αυτο που εγεινε.
Δειτε την επιστολη που εστειλα στο περιοδικο PCMASTER.
Σημ : άλλαξα εταιρία και την εδωσα σε εναν φυλο μου την ΟΤΕΝΕΤ για να παρω πιο μεγαλη.
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=15594&stc=1&thumb=1&d=1173735095 (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=15594&d=1173735095)
Καλυτερα οχι. Συγνωμη για τα λαθη αλλα ειναι απο την αγανάκτηση

no_logo
13-03-07, 01:41
το κείμενο του περιοδικού είναι συντακτικά και ορθογραφικά άρτιο ;)

kaloydis
14-03-07, 00:13
Επειδη και η 24 πορτες στην PSTN με αυτον τον τροπο εκλεισε ο θειος μου τρομαξε και δεν ειξερε τη ειχε γινει τελικα μετα απο το σημβαν του ειπε οτι τον εβαλε και να παει αυριο να παρει να παρει το modem.
Mαλιστα του ζητησε συγνωμη αλλά εαν δεν το κανει αυτο δεν προκιτε να πανε και παρα πολυ στον ΟΤΕ οταν αυτος επενδιει και δεν θα εχει τα εσοδα.

l_satsok
14-03-07, 02:03
ωχ

η πολιτικη του οτε ειναι να επεκτεινει την υποδομη παντου αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι οτι
επεκτεινει μονο και δεν αναβαθμιζει το ευρος.
η κερκυρα ηδη εχει 6000 πορτες σε λειτουργια και σερνονται ολοι,να δουμε οταν παμε στις 12000
αν θα μπορουμε και να συνδεθουμε καν.
να ελπιζουμε μονο σε καποια πραγματικη αναβαθμιση.

kaloydis
15-03-07, 00:07
Ευτιχος ηταν λαθος δικο τους και το διορθοσαν αμεσως απο το 134.
11 ειναι ελευθερες τωρα στην ISDN. Ελπιζω να προλαβω.

kaloydis
16-03-07, 16:21
Επιτελους εγκριθικε η πορτα μετα απο πολλα τηλεφωνα στον ΟΤΕ και στο περιοδικο σε λιγο καιρο μπενω και εγω στο club της adsl jetpack 6 μηνες 1024

tschris
16-03-07, 16:50
Δεν περνω conn-x γιατι δεν θελω να φενετε στον λογαριασμο, ειναι ακριβο το 1 MBIT εχω παρει το παλιο jetpack 6 μηνες 1MBIT μονο 106 ευρω χωρεις υποχρεωση για μετα. χαρη σε εμενα μπηκε στους ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ.
Και δεν ανεχομε αυτο που εγινε την Κυριακη 7.30 με 8.00 η ωρα πηραν απο τον ΟΤΕ της περιοχης που κανονικα ειναι κληστα και μου λενε οτι σε βαλαμε στο conn-x εγώ δεν θελω τους λεω γιατι εχω πακετο αλλο, τοτε επειδη εχεις ISDN δε βαζουμε άλλες πορτες 24 βαλαμε και τερμα και ετσι εγω κληνω τωρα της πορτες και δεν θα βαλεις ποτέ. Η conn-x η τιποτα. Kαθομε Κυριακη για αυτο το λογο και μονο. Υπαρχουν 80 περιπου άτομα που θελουν άρα θα εισε για πάντα έξω.
Θα πας στην αναμονη και θα περιμενης για παντα γιατι βαζουμε εχτρα πορτες μονο σε pstn οσοι και να ειναι στην αναμονη.
Στον θειο μου που ειπε ναι στο τηλεφωνο και σημερα πηγε εκει του ζητισε μεσες ακρες χρηματα για τον κοπο. Τσατιστικε την αρχισε ειπε οτι δεν θελω και μετα αμέσως έκανε την αιτηση στο 134.
Μας πηραν όλους. Ειχαμε δοση τηλεφωνο και αριθμο λιστα για να πιεσουμε τον οτε για το adsl. Τοτε πως σημερα εκλεισαν η pstn πορτες. Ηταν γυναικα μαζι με εναν διευθιντη.
Ξερω τα ονοματα και στους δυο και σαν isdn εχω αναγνωριση κλησης. Αρα ξερω απο που πηρε. Απλος περιμενω την εταιρια altectelecoms εαν καταφερω να παρω πορτα για τωρα.
Aπο εμένα μαυρο μονο για αυτο που εγεινε.
Δειτε την επιστολη που εστειλα στο περιοδικο PCMASTER.
Σημ : άλλαξα εταιρία και την εδωσα σε εναν φυλο μου την ΟΤΕΝΕΤ για να παρω πιο μεγαλη.
http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=15594&stc=1&thumb=1&d=1173735095 (http://www.adslgr.com/forum/attachment.php?attachmentid=15594&d=1173735095)
Καλυτερα οχι. Συγνωμη για τα λαθη αλλα ειναι απο την αγανάκτηση

δεν βράζω άκρη απο αυτά που λες. συγνώμη που στο λέω.
φιλική συμβουλή..το gmail έχει ορθογραφικό έλεγχο και στα Ελληνικά. είναι πολυ καλος και τσάμπα! Κι εγώ ανορθόγραφος είμαι και τον χρησιμοποιώ αρκετά συχνά.

kaloydis
22-03-07, 18:43
Τι πραγματα ειναι αυτα με τον ΟΤΕ στον φυλο μου που ειναι αντιπροσοπος της ΔΕΛΤΑ στην ΚΕΡΚΥΡΑ και του εδωσα την ΟΤΕΝΕΤ χωρεις να τον παρουν στο τηλεφωνο , μηδεν επικοινωνια του εβαλαν χωρεις να το ξερει στους 2 απο τους 3 αριθμους τηλεφωνου CONN-X ADSL 768 την επομενη ημερα απο την ενεργωποιηση του DSLAM στην ΚΕΡΚΥΡΑ ΜΑΓΟΥΛΑΔΕΣ εχτες το εμαθε απο την OTENET που τον πηραν στο τηλεφωνο για το πακετο που του ειχα δωσει. Τωρα το πακετο μου το εδωσε πισω γιατι δεν υπαρχουν πορτες και ειναι παρα πολυ στην αναμονη για PSTN για να καταργηση και τα 2 CONN-X και να βαλει την OTENET ετσι φυσικα θα καταργηση την μια απο της 2 γραμμες ADSL. Ετσι θα παει μπροστα ο ΟΤΕ;

raspoutiv
23-03-07, 13:20
με τον παράγοντα του εδεσσαϊκού τη σχέση έχεις ρε φίλε; :p
το παλεύω το παλεύω αλλά δε σε πιάνω με τίποτα

χωρίς παρεξήγηση έτσι;

agmarios
23-03-07, 14:10
Ρε φίλε καταννοώ την αγωνία σου, την οργή σου και τον εκνευρισμό σου.
Το κείμενό σου όμως δεν το καταλαβαίνω.

Κάνε ένα κόπο και διόρθωσέ το, εκτός αν τα γράφεις για να εκτονώσεις το θυμό σου και όχι για να μας ενημερώσεις.

kaloydis
23-03-07, 20:28
Τωρα δεν μπορω να διορθώσω τιποτα.
Απλος θελω να ενημερωθείτε για το πως στην περιοχη μου πως υποχρεωνουν υποχρεωτικά τον κοσμο για το CONN-X και ουσιαστικα κανενας δεν εβαλε απο αλλη εταιρια παρα μονο εγω. Μου εμεινε και το πακετο της ΟΤΕΝET που δεν ξερω τι να το κανω. Θα το δωσω πιο φτηνα.

raspoutiv
24-03-07, 20:17
αν μπορείς με απλά λογάκια να πεις πως στο φορτώσανε και συ γιατί το πήρες θα ήταν ένα πρώτο βήμα.
πάντως από Έδεσα δε βαστάς έτσι; ;)

kaloydis
24-03-07, 22:22
Εγω πηρα 6 μηνες 1024 με το jetpack 105 ευρω με την altectelecoms.
Απο τους 48 περιπου χρηστες στο dslam 2 ελευθερες ειναι στην ISDN οπος ρωτησα χτες 1 δηλαδη εγω εχω απο αλλον παροχο ολοι η αλλη CONN-X.
Τωρα πως μου το φωρτοσανε ειναι στο οτι το πακετο ηταν δικο μου οπος λεω και στο γραμμα ειχα κανει και αιτηση στην OTENET τοτε ο ξαδερφος μου που ειναι αντιπροσοπος της ΔΕΛΤΑ στην κερκυρα επειδη ειχε γυνει χαμος στο υπολογιστη του απο dialers και διαφορα αλλα κατασκοπευτικα προγραμματα του τον εφτιαξα μου ειπε επειδη του ειχα πει οτι ειθελα 1 ΜΒΙΤ το περνω εγω.
Του το εδωσα και μου ειπε οταν ενεργωποιηθη θα μου δωση τα χρηματα, καναμε την αιτηση αλαγη απο τον αριθμο μου στον δικο του και περιμεναμε.
Οταν εστειλα το email στο PCMASTER μαζεψα περιπου 80 ατομα ΟΝΟΜΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ και ΥΠΟΓΡΑΦΗ οτι ενδιαφερωμαστε και θελουμε να βαλετε ADSL στην περιωχη μας και το δωσαμε στον ΟΤΕ του ΣΚΡΙΠΕΡΟΥ για να το προοθηση παρακατω.
Το αποτελεσμα ηταν κυριακη βραδυ οταν ενεργωποιηθηκε το DSLAM η υπαληλος του ΟΤΕ που ειχα δωση την λιστα μας επερνε τηλεφωνο για την αιτηση που μας εκανε για το CONN-X και σε αλλους εκανε την αιτηση χωρις τηλεφωνο απο μονητις. Απο φοβο μονο εγω ειπα οχι και ετσι παραλιγο να μην παρω. Γιατι δεν ειμαστε πολυ ISDN.
Στον φυλο μου ετσι του εβαλε στους 2 απο τους 3 αριθμους PSTN που εχει χωρίς επικοινωνοια 2 πορτες 768 CONN-X.
Ετσι η ΟΤΕΝΕΤ που δεν προλαβε να καταθεση την αιτηση τη αλλη μερα και η απαντηση που πηρε ηταν οτι στον αριθμο σας εχει κατατεθη αλλη αιτηση απο το ψαξιμο το βρηκαμε. Χτες καταργισε την 1 γιατι δεν τη θελει φυσικα αλλα την αλλη δεν το κανη γιατι ετσι δεν θα εχει καθολου. Παρα πολυ στην αναμονη για PSTN.
Ετσι μου επεστρεψε το πακετο της OTENET.

NUTSIS
24-03-07, 23:16
Βρε Α.Σ.Μ ...

Αν δεν το κανεις εις γνωσει σου και των συνεπειων..
Αν δεν εχεις καποιο χιουμορ, θα ελεγα, μη προφανες..
Αν (αλοιμονο) ολα αυτα που γραφεις ειναι μια εκθεση των σκεψεων σου..
Τοτε αν ψηφιζεις στο ιδιο νησι, ΚΑΙ σεβεσαι τους χαρακτηρες του..:sorry:

Σε παρακαλω, ΣΕ ΙΚΕΤΕΥΩ :worthy:

ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ , ΚΡΥΒΕ ΛΟΓΙΑ...

:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

@ ADSLgr.com All rights reserved.