PDA

Επιστροφή στο Forum : Απο hol σε wind



xristos awmn
09-08-14, 03:02
Καλημερα σας εκανα ετιση στην wind και ενεργοποιουμε στης 13 Αγουστου ειμαι στην hol τρα και μου εχει βγαλη την πιστη δεν τους αντεχω αλλο απο τεχνηκη υποστιρξη ειναι χαλια δεν ξρουν που τους πανε τα τεσερα.Καλα εκανα και φευγω η λαθος μου?Ευχαριστω.

- - - Updated - - -

142769 Αυτα ειναι τα στατιστικα μου αυτη την στιγμη,λεται στην wind να ειναι καλητερα.Ευχαριστω.

dionyshs77
09-08-14, 06:09
φίλε εγώ έφυγα από HOL και είμαι σε WIND εδώ και 2 μήνες. Χωρίς πλάκα, είμαι καλύτερα. Με την πρώτη είχα αποσυνδέσεις, εδώ είμαι κομπλέ μέχρι τώρα. Βέβαια μην φανταστείς τίποτα τρελές ταχύτητες, γύρω στα 7 κατεβάζω...

xristos awmn
09-08-14, 09:07
Ναι αλλα ποσο ατενιουεσιον εχεις?Πρεπει να εισαι μακρια ετσι?

MitsosDaBest13
10-08-14, 16:25
Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι το πρόβλημα... Η ταχύτητα? Μα η σύνδεσή σου δε φαίνεται κακή. Θεωρητικά με Attenuation 24,2 θα έπρεπε να πηγαίνεις γύρω στα 18-19 Mbps, αλλά είναι δύσκολο οι γραμμές να πάνε στο maximum. Οπότε στα 15 δεν είσαι άσχημα.

Αν έχεις άλλο ρούτερ διαθέσιμο ή από κάποιον φίλο σου, δοκίμασε εκείνο να δεις μήπως ανέβει η ταχύτητα. Εμένα το HOL ZTE μου έτρωγε 3 Mbps ταχύτητα στο Download και μου αύξανε το Attenuation κατά 2,1db και μόλις έβαλα ένα Netfaster κλείδωσε πολύ ψηλότερα! Το HOL ZTE είναι για πέταμα!

Καλό είναι μέχρι την Τρίτη 12/8 να στείλεις ένα Αίτημα Υπαναχώρησης με FAX στη WIND και επειδή δεν προλαβαίνουν να ακυρώσουν την ενεργοποίηση θα πας σε αυτή κανονικά. Σε περίπτωση που η WIND είναι χειρότερη, ίσως σε αφήσει η HOL να γυρίσεις πίσω δωρεάν και στη WIND δε θα πληρώσεις τίποτα παραπάνω εκτός από τις μέρες που θα έχεις ίντερνετ, αφού θα έχεις στείλει εγκαίρως Αίτημα Υπαναχώρησης. Που ξέρεις, ίσως η WIND σου κάνει και καλύτερη τιμή να παραμείνεις. ;)

jkoukos
10-08-14, 17:23
Από τα στοιχεία που δίνεις, η γραμμή φαίνεται πολύ καλή.
Ποιο ακριβώς πρόβλημα έχεις και είσαι δυσαρεστημένος με την HOL;
Πάνω-κάτω το ίδιο θα πιάνεις και με την Wind.

xristos awmn
11-08-14, 03:28
Το θεμα ειναι με τα τορρεντ δεν πιανουν το μεγιστο αστα φηλε χαλια ετερια πολη καλητερη ι wind στανταρ.

MitsosDaBest13
11-08-14, 09:58
Το θεμα ειναι με τα τορρεντ δεν πιανουν το μεγιστο αστα φηλε χαλια ετερια πολη καλητερη ι wind στανταρ.

Εγώ πάντως 2 γραμμές που πήγα από ΟΤΕ και WIND στη HOL και στις 2 έχω μεγαλύτερη ταχύτητα, καθόλου αποσυνδέσεις, πολύ χαμηλότερα Ping και τα παιχνίδια τώρα δεν κολλάνε. Η WIND είναι ο χειρότερος πάροχος που έχω δοκιμάσει.

Επίσης η HOL μια χαρά εξυπηρέτηση έχει, ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Η γραμμή σου τόσο μπορεί να φτάσει, από την εξυπηρέτηση δε μπορούν να κάνουν κάτι άλλο, εκτός και αν βάλεις άλλο ρούτερ. Το HOL ZTE πάντως παίζει καλύτερα σε γραμμή WIND που το δοκίμασα, αλλά ούτως ή άλλως αν διακοψεις με τη HOL και δεν επιστρέψεις το ρούτερ, θα στο χρεώσουν 60€... Οπότε αναγκαστικά αν το επιστρέψεις, θα πάρεις άλλο ρούτερ από την τσέπη σου, εκτός αν έχεις κάποιο παλιό. Στείλε πάντως Αίτημα Υπαναχωρησης ΜΕ FAX για να είσαι καλυμμένος σε περίπτωση που η WIND είναι χειρότερη, ώστε να επιστρέψεις δωρεάν στη HOL. Αν δεσμευτείς 2 χρόνια στη WIND θα την πατήσεις...

@ ADSLgr.com All rights reserved.