PDA

Επιστροφή στο Forum : Bittorrent



spartacus
20-08-04, 19:22
Για το Bittorrent, (θα χρησιμοποιήσω το ABC) χρειάζεται να ανοίξουμε πόρτες από το NAPT και αν ναι ποιες;;

aesir
20-08-04, 19:41
Υπάρχουν αρκέτα thread που καλύπτουν τα torrent clients, τους έχεις ρίξει καμμιά ματιά;

Tasans
20-08-04, 21:47
Χρειάζεσαι μόνο τις πόρτες που θέλει ο client που χρησιμοποιείς. Συνήθως σου λέει ποιά πόρτα χρειάζετε με το που το κάνεις configure, ή στο manual απο εκεί που το κατέβασες, ή μπορείς να δείς ποιά πόρτα βλέπει απο ένα firewall.

spartacus
20-08-04, 22:32
Βρήκα ποια ports θα ανοίξω, εκείνο που δεν έχω καταλάβει μα το θεό ειναι η φιλοσοφία του torrent, στο azerus π.χ τον τρόπο με τον οποίο θα βρώ αρχεία που με ενδιαφέρουν να κατεβάσω, στο dc++ είναι απλό στο limeware εξίσου απλό, γράφεις στην μπαρα αναζήτησης και τελείωσες, εδώ δεν μπορώ να καταλάβω την διαδικασία, και πριν προλάβετε να μου πείτε ψάξε στο φόρουμ το έκανα επι δίωρο αλλά δεν μπόρεσα να καταλάβω, είναι και ορισμένοι εδώ που πιστεύουν ότι εξ' ορισμού πρέπει να τα ξέρουμε όλα επειδή γι' αυτούς είναι απλά, σε ένα Ελληνικό site βρήκα και κατέβασα μια μηχανή αναζήτησης torrent αρχείων αλλά δεν ξέρω αν λέει πολλά γιατί όπως είπα και παραπάνω δεν μπορώ να κατανοήσω την διαδικασία.

JohnGR
20-08-04, 22:38
spartacus κάνε μία αναζήτηση στο google. Όπως καταλαβαίνεις είναι παράνομο να δωθούν τα απαραίτητα links εδώ! :wink:

georarg
04-10-04, 16:23
χχχχχχχχχχχχχχ

Edited by EvilHawk: Απογορεύεται η αναφορά σε site με links για illegal content!

Διάβασε το http://www.adslgr.com/policy.php !

vshadow
04-10-04, 17:11
EvilHawk : Και να το άφηνες, δε θα έτρεχε τίποτα. Ήταν λάθος η διεύθυνση. :mrgreen: Αυτό το site που είπε είναι spammer. Βέβαια καλά έκανες και το έσβησες.

Spartacus : Τα bittorrent έχουν διαφορετική φιλοσοφία από τα άλλα P2P. Πρέπεις να πας σε κάποια site που έχουν τα λεγόμενα torrent αρχεία. Κατεβάζεις αυτά τα torrent αρχεία, τα οποία περιέχουν πληροφορίες για αυτό που θες να κατεβάσεις, και τα κάνεις open από το Azureus. Αυτό με τη σειρά του θα φορτώσει το αρχείο και θα ξεκινήσει το κατέβασμα. Όσα για το ποια είναι αυτά τα site... ψάξε και θα βρεις. Έλεγξε και τα pm σου. :wink:

dantouan
04-10-04, 18:02
spartacus κάνε μία αναζήτηση στο google


Γεια σου ρε google john... :guitar :guitar :guitar

@ ADSLgr.com All rights reserved.