PDA

Επιστροφή στο Forum : 8 μέρες βλάβη ΟΤΕ και καμμία ανταπόκριση!



Stathis21
13-08-14, 00:02
Έχω αναφέρει μια βλάβη στο 13888 από τη προηγούμενη Δευτέρα 4/8 και το εχω ξανα-αναφέρει 2 επιπλέον φορές. Στο τηλ. μου λένε οτι εχει καταγραφεί η κλήση για τη βλάβη και ειναι θέμα των τεχνικών να προχωρήσουν στην επισκευή (ετσι αόριστα). Έχω ήδη συμπληρώσει 8 μέρες χωρίς ίντερνετ κ τηλέφωνο και δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να κάνω. Φταίνε οι τεχνικοί του ΟΤΕ? επεσα σε περίοδο καλοκ. αδειών? Τι άλλο να κάνω? Γνωρίζει κάποιος φίλος που είναι οι τεχνικές υπηρεσίες ΟΤΕ μήπως και απευθυνθώ στη "πηγή" του προβλήματος? (Σημ.:Ειμαι στο Παλ. Φάληρο)
Ευχαριστώ.

567agdop
13-08-14, 11:57
Έχω αναφέρει μια βλάβη στο 13888 από τη προηγούμενη Δευτέρα 4/8 και το εχω ξανα-αναφέρει 2 επιπλέον φορές. Στο τηλ. μου λένε οτι εχει καταγραφεί η κλήση για τη βλάβη και ειναι θέμα των τεχνικών να προχωρήσουν στην επισκευή (ετσι αόριστα). Έχω ήδη συμπληρώσει 8 μέρες χωρίς ίντερνετ κ τηλέφωνο και δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να κάνω. Φταίνε οι τεχνικοί του ΟΤΕ? επεσα σε περίοδο καλοκ. αδειών? Τι άλλο να κάνω? Γνωρίζει κάποιος φίλος που είναι οι τεχνικές υπηρεσίες ΟΤΕ μήπως και απευθυνθώ στη "πηγή" του προβλήματος? (Σημ.:Ειμαι στο Παλ. Φάληρο)
Ευχαριστώ.

μονο αν τους παιρνεις τηλεφωνο 2 φορες την ημερα και τους ζαλιζεις υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να στο φτιαξουν.δυστηχως η πραγματικοτητα ειναι οτι η εξυπηρετηση πελατων απο τον οτε γινεται με ρυθμους χελωνας και αν.........:down:

deniSun
13-08-14, 12:50
Έχω αναφέρει μια βλάβη στο 13888 από τη προηγούμενη Δευτέρα 4/8 και το εχω ξανα-αναφέρει 2 επιπλέον φορές. Στο τηλ. μου λένε οτι εχει καταγραφεί η κλήση για τη βλάβη και ειναι θέμα των τεχνικών να προχωρήσουν στην επισκευή (ετσι αόριστα). Έχω ήδη συμπληρώσει 8 μέρες χωρίς ίντερνετ κ τηλέφωνο και δεν καταλαβαίνω τι άλλο πρέπει να κάνω. Φταίνε οι τεχνικοί του ΟΤΕ? επεσα σε περίοδο καλοκ. αδειών? Τι άλλο να κάνω? Γνωρίζει κάποιος φίλος που είναι οι τεχνικές υπηρεσίες ΟΤΕ μήπως και απευθυνθώ στη "πηγή" του προβλήματος? (Σημ.:Ειμαι στο Παλ. Φάληρο)
Ευχαριστώ.

Υπάρχει η περίπτωση να ήρθε ο τεχνικός και να μην ενημέρωσε το σύστημα ή να μην φαίνεται στο σύστημα.
Πρόσεχε γιατί μπορεί να έπεσες και σε άσχετο στο κέντρο του ΟΤΕ και να δηλώνει συνέχεια βλάβη.
Σε αυτή την περίπτωση μπορεί να φας και πρόστιμο.
Το καλύτερο είναι να ρωτήσεις για την εξέλιξη της βλάβης.
Ζήτα το τηλέφωνο των τεχνικών (δύσκολα το δίνουν).
Αν σου πούνε διάφορα προχώρησε σε καταγγελία.

Stathis21
01-11-14, 02:49
Ξέχασα να ενημερώσω για την πορεία της βλάβης και ζητώ συγγνώμη. Τελικά η γραμμή επανήλθε 1 μήνα μετά τις αρχικές επικοινωνίες με τον ΟΤΕ. Ευτυχώς απουσιάσαμε σε διακοπές στο μεγαλύτερο αυτό διάστημα και ετσι δεν μας "κόστισε" αυτή η καθυστέρηση.

deniSun
01-11-14, 15:07
Καλορίζικη....

nmavro73
02-11-14, 16:43
Ζητά πίστωση πάγιου στον επόμενο λογαριασμό τουλάχιστον.
Εγω εγω την αντίθετη εμπειρία. Ασπροβαλτα πάμε Πέμπτη μεσημέρι μετα που ζήτησα αναβάθμιση στα 24 της γραμμής και βλέπω οτι δεν συγχρονιζει. Δηλώνω επείγον διότι θα ήμασταν εκει μόνο Σκ. Και Παρασκευή είχε έρθει τεχνικός. Και δούλευαν ολα.

AssVas
03-11-14, 13:20
Παίζει ρόλο η περιοχή και ο φόρτος παίδες. Υπάρχουν περιπτώσεις της επόμενης ημέρας (π.χ δήλωσα και εγώ στην Πεθερά βλάβη TV Σαββάτο Μεσημέρι και Κυριακή πρωί με σκούνταγε να ξυπνήσω (και λέω wtf , μου έφτιαξε πρωινό ;!; ) αλλά τελικά είχε έρθει το παλικάρι !!!!!! και έχω και φίλο με κατάστημα που βρήκε το συνεργείο σε ταβερνάκι χαχαχα και τους λέει "τι έγινε ρε παιδιά ; θα έρθετε καθόλου από το μαγαζί να το φτιάξουμε ; " και σηκώθηκαν και πήγαν και του το έφτιαξαν :P

Σε όλες τις δουλειές υπάρχουν οι καλοί , οι κακοί και οι άσχημοι . (Ουα ουα ουαααααα , γουυυα γουα γουαααααα)

nmavro73
20-11-14, 21:27
Χθες μας έκαναν τη συνδεση της γραμμής από μεταφορά. Παρασκευή ζητήσαμε διακοπη. Τρίτη μας πήραν τηλ για ραντεβού. Τεταρτη πρωι έσκασε μυτη ο οτετζης. Πήγε κατω έκανε τη συνδεση. Μέτρησε. Μας λέει λοιπόν οτι ζορίζεται εκει το καλώδιο και παίζει να βγει. Οπότε μπορει να έχουμε βλάβη στο τηλ.
Δεν πέρασαν μερικές ωρες, νεκρό το τηλ. Το Ίντερνετ κανονικό. Παίρνουμε να δηλώσουμε βλάβη και μας λένε οτι σημερα θα μας πάρουν οι τεχνικοι. Περνάει η μερα, τίποτα
Γυρναμε νωρίς το απόγευμα και παίρνω παλι και γκρινιάζω που δεν μας πήραν ενώ περιμέναμε. Σε ενα τέταρτο διορθώθηκαν ολα. Μας πήραν τηλ από ενα νουμερο από Αθήνα να επιβεβαιώσουν οτι έχουμε γραμμη.
Ρωτάμε λοιπόν ποια ήταν τελικά η βλάβη και μας είπαν οτι δεν είχε ενημερωθεί το κεντρο για τη φορητότητα.
Τωρα μιλάμε κανονικα

@ ADSLgr.com All rights reserved.