PDA

Επιστροφή στο Forum : PDA Problem



Voldemort
22-08-04, 14:04
:atom

Παιδιά, έχω ένα προβληματάκι με το PDA μου. Πρόσφατα έβαλα (και το μετάνιωσα πικρά) το Omega One Pass (trial) που είναι πρόγραμμα για Password Protection. Αφού μπήκε κανονικότατα μου έβγαλε οθόνη για το ποιόν κωδικό θέλω. Έβαλα, και έκανα τις ρυθμίσεις που ήθελα. Μετά όμως... έβαλε στο Start > Programms ένα αρχείο .exe (ούτε μία συντόμευση δεν μπορούσε να βάλει) που ονομάζονταν Lock Down. Όταν το πατούσα, έβγαζε την οθόνη του One Pass και μου έλεγε Trial Period Expired. Password Protection will be disabled. Μετά φυσικά αυτό το αρχείο έφαγε πολύ πέταμα. Δεύτερον, στο Start > Settings
πέταξε με το έτσι θέλω το αρκετά καλό μπορώ να πω Password Protection που είχε από την αρχή το Pocket PC μου και όλα τα μοντέλα ipaq (ipaq password νομίζω). Μετά, μπήκε από μόνο του στο Settings και όταν το πατόύσα μου έβγαζε ένα Message Box λέγοντας: Another Password Programm has control over the password. Use this programm to disable the password. Δηλαδή το ipaq password! Πώς όμως να απενεργοποιήσω των κωδικό
αφού από το Settings έχει πετάξει το ipaq Password? Και μετά αρχίζει το κυνήγι των αρχείων του Omega One Pass! Έπρεπε να αρχίζω ένα ένα και να τα καθαρίζω (γιατί στο Remove Programms άφαντο το Omega One Pass) Επίσης, καθάρισα και τα key του registry, και τώρα ούτε το Omega One Pass ούτε το ipaq password αιμφανίζεται στο settings. To ActiveSync όμως μου ζητάει κάθε φορά τον κωδικό! Οπότε υπάρχουν υπολλείματα. Και όπως είπα δεν μπορώ να τον απενεργοποιήσω! Τι να κάνω? Όύτε το ipaq password ούτε το One Pass δεν υπάρχει για να τον απενεργοποιήσω! Help!!!

(Έχω το hp ipaq h1940)

Παιδιά, όποιος ενδιαφέρεται για τα PDA μπορεί να πάει στο Forum που έχω φτιάξει στο http://pda.board.dk3.com
Έχει πολλά θέματα και μπορείτε να μάθετε περισσότερα για τα Pocket PC και τα Palm. Εγώ είμαι ο Brother_of_dragons

Voldemort
22-08-04, 14:08
hp ipaq 1940
Παιδία, ρωτάω μόνο από περιέργεια, όχι ότι έχω πρόβλημα. Λοιπόν, τι θα γίνει αν αρχίζω και σκουπίζω τα πράγματα του Windows? Αν αρχίσω και σαρώνω το registry? Μετά από hard reset θα ζει?

Παιδιά, όποιος ενδιαφέρεται για τα PDA μπορεί να πάει στο Forum που έχω φτιάξει στο http://pda.board.dk3.com
Έχει πολλά θέματα και μπορείτε να μάθετε περισσότερα για τα Pocket PC και τα Palm. Εγώ είμαι ο Brother_of_dragons

Voldemort
23-08-04, 18:42
What is happening?

@ ADSLgr.com All rights reserved.