PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια. Το ιντερνετ πεφτει συνεχως



ThodorisSketo
28-08-14, 20:08
Δεν αντεχω αλλο, εχω απογοητευτει,

Εδω και μια βδομαδα αυτο το βιολι, καθε δεκαλεπτο μπορει και λιγοτερο κολλαει τελειως το ιντερνετ στο browser mou, ειτε πεφτει εντελως η ταχυτητα του χωρις να κανω τιποτα, απλα να μιλαω facebook και μετα απο μερικα δευτερολεπτα σβηνουν τα λαμπακια του Ιντερνετ και του DSL απο το Router (ZXHN H108L) και κανει κατι σαν επανεκκινηση... Εντωμεταξυ μπηκα στο System Log του και βγαζει αυτο εδω:

1/1/2000 0:33:14> netMakeChannDial: err=-3000 rn_p=8047ad20
1/1/2000 0:42:45> Last errorlog repeat 1260 Times

Εχουμε κανει τα παντα, τα παιδια στην εταιρεια ηταν εξυπηρετικα, εκαναν καποιες ρυθμισεις δεν εστρωσε το πραμα, τους ξαναπηρα τηλεφωνο, ξανα εκαναν κατι ρυθμισεις (απ οτι μου ειπαν κατι μειωσαν και λιγο η συνδεση βελτιωθηκε), την παραεπομενη μερα ηρθε ο τεχνικος της Forthnet σπιτι εκανε ελεγχο σε καλωδια πανω κατω μεσα εξω τηλεφωνα spliter απο δω απο κει και τελικα ηταν ολα μια χαρα. Σημερα παλι τα ιδια, δεν εχω καταφερει διαρκεια συνδεσης παραπανω απο 10 λεπτα, ακομη και τωρα οση ωρα γραφω τα λαμπακια παιζουν σαν τρελα, και περιμενω να δω ποτε θα συνδεθει για να στειλω και το μηνυμα.

ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!

Roussos
29-08-14, 09:47
Στείλε το παραπάνω μύνημα στο forthnet support . Έχουν βοηθήσει πολύ κόσμο και μπορεί να βγάλεις άκρη .

dimitrisky
08-09-14, 14:56
και γω ειχα προβληματα με αποσυνδεσεις και τελικα τους ειπα να μου μειωσουν τη ταχυτητα που εμπαινα με 15mbps σε 7mbps και απο τοτε δεν ξαναειχα προβλημα

djpar
08-09-14, 18:41
και εγω τα ιδια εδω και μια βδομαδα, βεβαια πεφτει 1 φορα την ημερα αλλα το θεμα ειναι οτι παλια δεν ειχα θεμα.
Ερωτηση, ειχα MTU 1492 τωρα το εβαλα 1480(default) μηπως εφταιγε αυτο?
Επισης την τελευταια φορα που επεσε μου αλλαξε απο fastpath σε interleaved.
Τελος να πω οτι εδω και λιγο καιρο εχω παρει το TP-Link w8970 και ελεγα μηπως φταιει αυτο λετε να παιζει θεμα ασυμβατοτητας ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.