PDA

Επιστροφή στο Forum : Ote Tv με άλλο modem



nicsid
31-08-14, 00:48
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε ενα πρόβλημα σύνδεσης. Μπορώ με το συγκεκριμένο modem - router που εχει αυτές τις ρυθμίσεις στο μενού του να εχω Ote TV μέσω internet;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον διαθέσει τον χρόνο του.

143466

babis3g
31-08-14, 12:20
δεν ξερω με οτε και ουτε τι ρυθμισεις θελει αλλα επειδη βλεπω απο αλλες χωρες χρηστες που χρειαζονται το IGMP snooping, το οποιο δεν υπαρχει (παρα μονο στο wifi) για να δουλεψει IPTV θα ελεγα να ρωτησεις η αν βρεις κατι και στα φορουμ τους
http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?board_id=11&model=DSL-N66U&SLanguage=en-us

deniSun
31-08-14, 13:11
Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος μπορεί να βοηθήσει σε ενα πρόβλημα σύνδεσης. Μπορώ με το συγκεκριμένο modem - router που εχει αυτές τις ρυθμίσεις στο μενού του να εχω Ote TV μέσω internet;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον διαθέσει τον χρόνο του.


Στο σημείο που δείχνεις θα πρέπει να βάλεις την ether στην οποία έχεις κουμπώσει τον αποκωδικοποιητή του ΟΤΕ.

nicsid
31-08-14, 13:32
Με δεδομένο οτι απο την τεχνική υποστήριξη του Οτε μου είπαν οτι πρέπει η stb θύρα που θα ορίσω να έχει διαφορετικό Vlan id (836) αντί γιά 835 που έχει για internet ισχύει κάτι τέτοιο ή μου λένε οτι τους κατέβει;

deniSun
31-08-14, 13:33
Με δεδομένο οτι απο την τεχνική υποστήριξη του Οτε μου είπαν οτι πρέπει η stb θύρα που θα ορίσω να έχει διαφορετικό Vlan id (836) αντί γιά 835 που έχει για internet ισχύει κάτι τέτοιο ή μου λένε οτι τους κατέβει;

Ισχύει.

babis3g
31-08-14, 15:10
ισχυει φιλε αλλα το ασos ειναι περιεργο, αμα google-αρεις, asus dsl n66u iptv μπορει να παρεις μερικες απαντησεις γιατι και σωστα να βαλεις τις ρυθμισεις μπορει να θελει και igmp snooping στα asus, αλλα να μην σε μπερδευω δεν εχω τβ για να δοκιμασω στο δικο μου n55u που ειναι ιδια μενου, οποτε μην περνεις το λογο μου απλος εξωτερικο κανουν πολλοι παραπονα που iptv δεν σεταρεται και εχουν κανει πολλες επιστροφες απο αγγλια που ξερω για αυτο το λογο, αλλα εδω Ελλαδα μπορει να ειναι αλλες ρυθμισεις
Αν βρεις τα δυσκολα ρωτα και στα φορουμ τους

nicsid
01-09-14, 00:32
Καλησπέρα νομίζεις οτι θα παίξει έτσι; Δηλαδή αυτές οι ρυθμίσεις που διαβάζω οτι χρειάζονται σε άλλα router το Asus τις κάνει απο μόνο του λόγο οτι υποστηρίζει iptv και δημιουργία stb θύρας απο μόνο του;

@ ADSLgr.com All rights reserved.