PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποδέσμευση απο τη WIND λόγο σοβαρων προβλημάτων



georgesco
03-09-14, 15:09
Καλή σας μερα θέλω να ζητησω τη γνώμη σας για το προβλημά μου,ειμαι στη WIND 2 μήνες τώρα VDSL Double play τις πρωτες 15 μερες δεν ειχα καθόλου internet και το τηλεφωνο ειχε τρομερο θόρυβο σα τραίνο,τελικα ηρθε με τα πολλα τηλεφωνα που εκανα ο τεχνικος του ΟΤΕ και το επισκευασε μετα απο 25 μερες,εκεί που ολα πηγαιναν καλα αρχισε να μου κανει το ρουτερ αποσυνδεσεις και επανασυνδεσεις συνεχόμενες το αποτελεσμα ηταν να μην εχω παλι internet, αφου ηρθε ο τεχνικος της Wind και ειδε οτι δεν εχω καποιο πρόβλημα στις συνδέσεις του σπιτιου μου ειπε οτι το προβλημα ειναι απ τον ΟΤΕ μετα απο 10 μερες ηρθε ο τεχνικος του ΟΤΕ οπου εκανε καποιες αλλαγες στο καφαο και στο κουτι της πολυκατοικιας,με το μηχανημα του εδειχνε οτι ηταν ολα ενταξει αλλα με δοκιμη που εκανα μπροστα του συνεβαινε το ιδιο αποσυνδεσεις, μου λεει οτι απο αυτους ειναι ολα καλα και εφυγε. Ελα ομως που φέυγοντας παω να παρω τηλ. τη πεθερα μου και διαπιστωνω οτι δεν εχω ουτε τηλ. Αυτη τη στιγμη ειμαι χωρις τηλεφωνο 8 μερες και χωρις ιντερνετ 24μερες. Σημερα αποφάσισα να κανω καταγγελια στο σαιτ της WIND ζητώντας να με αποδεσμευσουν απο τη συμβαση που μου έχουν κανει χωρις το κοστος απενεργοποιησεις που μου ειπαν οτι ειναι 160ευρω
Τι μπορω να κανω απο δω και περα? να κανω αιτηση σε αλλη εταιρεια?να κανω καταγγελια στην εεετ? Τι θα κανατε στη θεση μου?

alyx78
07-09-14, 00:33
Κανε καταγγελία (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Consumer/Electronics/kataggelia.html) του συμβολαίου. Αν σε 20 μέρες δεν έχει επιλυθεί το πρόβλημα εισαι ελεύθερος να φύγεις χωρίς καμια χρέωση.Ελπίζω να βοήθησα. Καλη τυχη

@ ADSLgr.com All rights reserved.