PDA

Επιστροφή στο Forum : CRYPTO ISDN TA(USB)&BANDWIDTH ON DEMAND(BOD&



vspyr
05-05-03, 09:36
Παιδιά Καλημέρα,

Πριν λίγες μέρες έβαλα το CRYPTO ISDN TA (USB) σε ISDN-128K σύνδεση OTENET στα WIN98 SE. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ όταν έβαλα τον driver για απλό MLPP κατέβαζα κανονικά με 2 Β-κανάλια και μάλιστα μέχρι 15.5Κ από κάποια newsgroups (Παγκράτι), όταν τον έβγαλα και έβαλα τον BOD driver μερικά δευτερόλεπτα μετά τη σύνδεση του 2ου καναλιού σταμάταγε το κατέβασμα και έπρεπε να ρίξω το 2ο κανάλι για να συνεχίσει να κατεβάζει, με 64Κ φυσικά. Βέβαια, λίγες φορές κατάφερα να κατεβάζω για αρκετές ώρες και με τα 2 κανάλια. Άλλες φορές πάλι κολλάει ο υπολογιστής και χρειάζεται restart. Στο site της crypto δεν έχει κάποιους καινούργιους drivers. Ξέρει κανείς πώς μπορεί να ξεπεραστεί το πρόβλημα, αφού με MLPP δε γίνεται να κάνω και να δέχομαι κλήσεις αν δεν κλείσω το 2ο κανάλι; Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 6122513 και μου δώσανε ένα 9011..., αλλά δεν μπορώ να πάρω από τη δουλειά και ούτε από το κινητό!!! (B-free). Έστειλα και ερώτημα στην τεχνική υποστήριξη από το site. :?

vspyr
05-05-03, 12:38
Οφείλω να ομολογήσω ότι η απάντηση από την Crypto ήρθε γρήγορα. Το θέμα είναι πότε θα γίνει κανονική η έκδοση του BOD. Ορίστε η απάντηση:

'H bod leitourgia einai beta version kai gia auto den leitourgei akomi
100%.Egkatasteiste ton palio driver i xrisimopoieiste ton bod xoris na
trexete tin bod leitourgia'

Δηλαδή, αν θέλω 2 κανάλια δεν θα έχω τηλέφωνο! Ωραία λύση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.