PDA

Επιστροφή στο Forum : Spotify στο αυτοκίνητο.



Errik
08-09-14, 09:57
Καλημέρα σας!
Θέλω καθώς οδηγώ να ακούω μουσική από το Spotify. Το αυτοκίνητό μου έχει είσοδο aux, οπότε απλά συνδέω το κινητό μου και παίζει μουσική.

Το πρόβλημά είναι οτι θέλω να έχω έναν εύκολο τρόπο να μπορώ να αλλάζω τραγούδια, χωρίς να αποσπούμαι από την οδήγηση. Την ένταση μπορώ να την χειρίζομαι από τα χειριστήρια του αυτοκινήτου, αυτό που θέλω είναι ένας εύκολος τρόπος να πατάω το επόμενο τραγούδι (και αν γίνεται το pause) χωρίς να χρειάζεται να ξεκλειδώνω το κινητό, να περιμένω να φορτώσει το spotify (καθώς είναι μπρίκι) και να πατάω next. Το να αλλάζω playlists ή να περιηγούμαι στο μενού του spotify δεν το κάνω συχνά, οπότε το κάνω και από το κινητό.

Η ιδανική λύση θα ήταν ένα απλό τηλεχειριστήριο bluetooth που να έχει δύο κουμπιά και να μπορώ να το κολλήσω κάπου κοντά στο τιμόνι. Δεν έχω βρεί κάτι τέτοιο.

Κάτι που υπάρχει είναι ακουστικό bluetooth με ενσωματωμένους χειρισμούς, αλλά χάνει αισθητά σε ποιότητα γιατί η μουσική περνάει μέσω του bluetooth.

Έχετε καμιά άλλη ιδέα - κάποιο άλλο προιόν που μπορεί να κάνει κάτι τέτοιο; :)

Cutthroat
08-09-14, 18:40
Με παρατεταμένο πάτημα του volume button ίσως; Εγώ έτσι το έχω Δεν ξέρω άμα σε βολεύει όμως

Cutthroat
11-09-14, 08:25
Σρυ κιόλας αλλά ανοίγεις ένα θέμα και το αφήνεις στην τύχη του; Τι το ανοίγεις τότε;

@ ADSLgr.com All rights reserved.