PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνικά η ταχύτητα συγχρονισμού στο μισό !!!



keltis
13-09-14, 10:59
Δεν ξέρω αν έχει συμβεί και σε άλλον αυτό. Μένω στην περιοχή της Νίκαιας και έφυγα, όπως οι περισσότεροι, για διακοπές. Όταν γύρισα, ανοίγω το Internet και βλέπω πως οι σελίδες άνοιγαν με σχετική δυσκολία. Μπαίνω στο router, το οποίο είχα ανοιχτό όσο έλειπα, και βλέπω την ταχύτητα μου στο μισό ! Εδώ και πάρα πολλά χρόνια, και αφού έχω αλλάξει σχεδόν όλους τους providers, είχα πάντα ταχύτητα συγχρονισμού μεταξύ 7 και 8 mbits.
Η ταχύτητα συγχρονισμού που έχω αυτήν τη στιγμή είναι 4,7 mbits !
Αμέσως παίρνω τηλέφωνο την HOL και λέω στον τεχνικό την ιστορία μου. Εκείνος μου λέει το απίθανο, πως η γραμμή μου λέει, πιάνει μέχρι 5 mbits !!! Του λέω με ήρεμο τρόπο πως τόσα χρόνια εγώ έπιανα, ανάλογα με τον provider, μέχρι και 8,2 mbits. Και μάλιστα τα 8,2 τα έπιανα με την HOL !!! Εκείνος μου επαναλαμβάνει το ίδιο, πως η γραμμή μου πιάνει μέχρι 5 mbits, και μάλιστα πως και άλλοι εκεί γύρω τόσα πιάνουν !!!
Όπως καταλαβαίνετε, σταμάτησα να επιμένω γιατί προφανώς δεν θα έβγαζα άκρη και μου είπε πως θα έρθει τεχνικός να δει την γραμμή.
Η ερώτηση μου είναι, αν κάποιος άλλος στην περιοχή είχε το ίδιο πρόβλημα, συγκεκριμένα αν έγινε κάποια αλλαγή στις γραμμές της περιοχής μέσα στον Αύγουστο.

Να και τα στατιστικά του router μου.
144152

144153

nicolaos
14-09-14, 04:48
Τους έχουν κανει μάθημα τα ιδια να λένε σε όλους

skoupas
14-09-14, 07:03
Άνω Νεάπολη με hol σε κέντρο κορυδαλλού συνδεδεμένο κανένα θέμα. Μήπως πείραξε κανείς τις καλωδιώσεις σου στο ακίνητο?

keltis
14-09-14, 10:45
Άνω Νεάπολη με hol σε κέντρο κορυδαλλού συνδεδεμένο κανένα θέμα. Μήπως πείραξε κανείς τις καλωδιώσεις σου στο ακίνητο?

Αυτό δεν το ξέρω. Έλειπα βλέπεις για κάνα μήνα από το σπίτι μου. Θα έρθει ο τεχνικός από Δευτέρα και θα δούμε.

- - - Updated - - -


Τους έχουν κανει μάθημα τα ιδια να λένε σε όλους
Ναι, αυτό υπέθεσα και εγώ και δεν συνέχισα την συζήτηση.

runningwild
17-09-14, 07:55
keltis το ιδιο ακριβως ..λιγο εξω απο θεσσαλονικη..ημουν 12-13 και τωρα ουτε στο μισο..δε τους πηρα ακομα τηλ..ηθελα να το παρακολουθησω λιγο..σημερα ομως θα την ακουσουνε λιγο...

dkmaster
17-09-14, 12:01
Ρε παιδιά συγγνώμη κιόλας, τι πάει να πει σήμερα θα την ακούσουνε λίγο; Δηλαδή πήγε ο άλλος που δουλεύει στην τεχνική υποστήριξη και είπε ας ρίξουμε κανένα στο μισό σήμερα.
Σοβαρευτείτε λίγο, δεν κάνει κακό.

Όσο για το πρόβλημα, πάρτε τηλέφωνο και ζητήστε να μεταβεί τεχνικός. Τόσο απλό και τέλος. Γιατί να το παίζετε τσαμπουκαλήδες;

runningwild
17-09-14, 12:13
δε το παιζω τσαμπουκας ουτε θα το κανω ποτε.υπηρξαν πολλα θεματα μ αυτους στο παρελθον.και στη τελικη ας με εχουν και ενα χρονο στο μισο.το μπακιρι ομως το θελουν ολοκληρο.για την τεχν υποστηριξη αστο να χαρεις...

dkmaster
17-09-14, 16:54
Τι πάει να πει ας με έχουν στο μισό; Αν δεν τους ενημερώνεις για κάθε πρόβλημα πώς θα το γνωρίζουν;
Εφόσον το αγνοούν ή δεν το διορθώνουν υπάρχουν μέσα για να μην πληρώνεις το μπακίρι ολόκληρο.

runningwild
17-09-14, 17:13
ακριβως μαστερ μου..τωρα συμφωνουμε..

@ ADSLgr.com All rights reserved.