PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια με συστημικό πρόβλημα ΟΤΕ



zaikor
19-09-14, 20:31
Από τις 2/9 έγινε αλλαγή φορητότητας από hol σε ΟΤΕ. Μέχρι σήμερα που τους καλώ στο 13888 δεν έχει ενεργοποιηθεί το ίντερνέτ μου και αντίστοιχα το ΟΤΕTV λόγω ενός συστημικού προβλήματος. Τους καλώ συχνά και ενώ μου λένε ότι θεωρείται υψίστης προτεραιότητας θέμα και ότι θα με καλέσουν σε 1 δύο μέρες, δεν έχω δεχτεί μέχρι τώρα κανένα τηλεφώνημα. Γνωρίζετε κάποιο τρόπο ώστε να τους πιέσω και να βρεθεί άμεσα λύση; Σκέφτομαι να επικοινωνήσω με τον συνήγορο του καταναλωτή!

Vitruvian78
19-09-14, 23:23
Η εξυπηρέτηση στον ΟΤΕ έχει πάει άπατη. Η hol διαθετει πολύ καλύτερη και αμεσότερη εξυπηρέτηση. Για κάποιο λόγο στον ΟΤΕ τα πάντα υπολειτουργούν. Απλά υπομονή! Εμένα σε ένα θέμα με το πακέτο που έχουμε ενεργοποιήσει στη γραμμή, με κάλεσαν πίσω μετά απο δύο εβδομάδες για να το ρυθμίσουμε. Για ένα τεχνικό πρόβλημα που είχαμε δηλώσει αρχές Αυγούστου, τακτοποιήθηκε στις 5/9!! Βγάλε τα συμπεράσματά σου....

Pixel Fuzz
20-09-14, 13:32
Εγώ 2 μήνες δεν έχω σύνδεση λόγω συστημικού προβλήματος... Και καταγγελία έκανα, αλλά δεν ιδρώνει το αυτί τους. Κακής ποιότητας υπηρεσίες, τεμπελιά και αλητεία πληρώνουμε.

567agdop
20-09-14, 15:40
οι ανθρωποι δεν παιζονται με τιποτα ειναι μακραν οι χειροτεροι απο θεμα εξυπηρετησης.εμενα το οτε τv μου το ενεργοποιησαν μετα απο ενα μιση μηνα απο τοτε που ενεργοποιηθηκε το ιντερνετ αφου και αυτο εκανε ενα μηνα να ενεργοποιηθει απο τοτε που εκανα την αιτηση ολα αυτα ενοειτε γιναν αφου τους ειχα παρει καμια150αρια τηλεφωνα και τους εκανα φασαρια.μετα μου κλειδωσαν την ταχυτητα με το ετσι θελω στα 12 διχως να τους το εχω ζητησει εγω για να μην εχω λεει αποσυνδεσεις.εδω και 3 μερες προσπαθω να την γυρισω στα εως 24 που πληρωνω και ακομη τιποτα...ενοειτε πως αν δεν μου καναν την προσφορα στα 10,95 στο οτε tv δεν γυριζα στον οτε με τιποτα

MitsosDaBest13
20-09-14, 17:38
Τέλη 2013 τα προβλήματα με ΟΤΕ ήταν απίστευτα... 15 αποσυνδέσεις την ημέρα... Λύση καμία... Μέσα Γενάρη '14 κάνω αίτηση στη HOL... Με παίρνει ο ΟΤΕ για προσφορά και μου δίνει κι εμένα την TV Full Pack με 10,95€... Φυσικά και αρνήθηκα οποιαδήποτε προσφορά και ήθελα πολύ να τους πω (και μετάνιωσα που δεν το είπα) "είστε απατεώνες και οι υπηρεσίες σας δεν αξίζουν ούτε τζάμπα".

Ενεργοποιούμαι στη HOL με τα μισά λεφτά και ως δια μαγείας το ίντερνετ ήταν 1000000 φορές καλύτερο από του ΟΤΕ!!! Τα ίδια και στο εξοχικό! Από 'κει που δούλευε για χρόνια μια χαρά το ίντερνετ, από το Μάρτιο του '14 χάλασε και ο ΟΤΕ μετά από τόσες δηλώσεις για βλάβη δε μπορεί να κάνει τίποτα να το φτιάξει και το ίντερνετ σέρνεται!! Θα πάω κι αυτή τη γραμμή στη HOL! Ποτέ ξανά ΟΤΕ για μένα!! :smoke:

Pixel Fuzz
20-09-14, 18:03
Εδώ που μένω έχει μόνο ΟΤΕ... και την σύνδεση μου (ενώ πληρώνω 24αρα) είναι κλειδωμένη στα 2Mbps γιατί έχουν πρόβλημα λέει, αλλά ο λογαριασμός κανονικά για 24αρα! Το γελοίο της υπόθεσης; Εδώ και 2 μήνες η ανώτερη ταχύτητα που έπιασα ένα απόγευμα ήταν 0.03Mbps... όλες τις άλλες μέρες απλά δεν έχω!

sweet dreams
20-09-14, 18:35
Εδώ που μένω έχει μόνο ΟΤΕ... και την σύνδεση μου (ενώ πληρώνω 24αρα) είναι κλειδωμένη στα 2Mbps γιατί έχουν πρόβλημα λέει, αλλά ο λογαριασμός κανονικά για 24αρα! Το γελοίο της υπόθεσης; Εδώ και 2 μήνες η ανώτερη ταχύτητα που έπιασα ένα απόγευμα ήταν 0.03Mbps... όλες τις άλλες μέρες απλά δεν έχω!

Δεν κάνεις και μια ερώτηση εδώ. (http://www.tooway.gr/%ce%bc%ce%b1%cf%81%cf%84%cf%85%cf%81%ce%af%ce%b5%cf%82/%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%ce%ba%ce%ad%cf%84%ce%b1-%cf%85%cf%80%ce%b7%cf%81%ce%b5%cf%83%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%cf%80%ce%bf%cf%85-%cf%84%ce%b1%ce%b9%cf%81%ce%b9%ce%ac%ce%b6%ce%bf%cf%85%ce%bd-%cf%83%cf%84/)

Pixel Fuzz
20-09-14, 20:02
Δεν κάνεις και μια ερώτηση εδώ. (http://www.tooway.gr/%ce%bc%ce%b1%cf%81%cf%84%cf%85%cf%81%ce%af%ce%b5%cf%82/%cf%84%ce%b1-%cf%80%ce%b1%ce%ba%ce%ad%cf%84%ce%b1-%cf%85%cf%80%ce%b7%cf%81%ce%b5%cf%83%ce%b9%cf%8e%ce%bd-%cf%80%ce%bf%cf%85-%cf%84%ce%b1%ce%b9%cf%81%ce%b9%ce%ac%ce%b6%ce%bf%cf%85%ce%bd-%cf%83%cf%84/)

Το έχω ψάξει, αλλά δεν με εξυπηρετεί. 10Gb καπέλο τον μήνα και τα 600ms ping, είναι λίγα για την χρήση που κάνω. Σε ευχαριστώ πάντως! :oneup:

Catchphrase
21-09-14, 12:17
Εδώ που μένω έχει μόνο ΟΤΕ... και την σύνδεση μου (ενώ πληρώνω 24αρα) είναι κλειδωμένη στα 2Mbps γιατί έχουν πρόβλημα λέει, αλλά ο λογαριασμός κανονικά για 24αρα! Το γελοίο της υπόθεσης; Εδώ και 2 μήνες η ανώτερη ταχύτητα που έπιασα ένα απόγευμα ήταν 0.03Mbps... όλες τις άλλες μέρες απλά δεν έχω!

Γιατί λοιπόν δε γυρνάς σε 4αρα σύνδεση για να πληρώνεις και λιγότερα;;

Pixel Fuzz
21-09-14, 19:29
Γιατί λοιπόν δε γυρνάς σε 4αρα σύνδεση για να πληρώνεις και λιγότερα;;

Γιατί πολύ απλά καμιά αίτηση δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν λόγω "συστημικού προβλήματος"! Έχω κάνει αίτηση διακοπής ISDN και δεν μου την κάνουν...

tolis1989
26-09-14, 19:56
Τέλη 2013 τα προβλήματα με ΟΤΕ ήταν απίστευτα... 15 αποσυνδέσεις την ημέρα... Λύση καμία... Μέσα Γενάρη '14 κάνω αίτηση στη HOL... Με παίρνει ο ΟΤΕ για προσφορά και μου δίνει κι εμένα την TV Full Pack με 10,95€... Φυσικά και αρνήθηκα οποιαδήποτε προσφορά και ήθελα πολύ να τους πω (και μετάνιωσα που δεν το είπα) "είστε απατεώνες και οι υπηρεσίες σας δεν αξίζουν ούτε τζάμπα".

Ενεργοποιούμαι στη HOL με τα μισά λεφτά και ως δια μαγείας το ίντερνετ ήταν 1000000 φορές καλύτερο από του ΟΤΕ!!! Τα ίδια και στο εξοχικό! Από 'κει που δούλευε για χρόνια μια χαρά το ίντερνετ, από το Μάρτιο του '14 χάλασε και ο ΟΤΕ μετά από τόσες δηλώσεις για βλάβη δε μπορεί να κάνει τίποτα να το φτιάξει και το ίντερνετ σέρνεται!! Θα πάω κι αυτή τη γραμμή στη HOL! Ποτέ ξανά ΟΤΕ για μένα!! :smoke:
Δεν είναι ως δια μαγείας, άλλαξες πάροχο, άλλαξε η πόρτα στο DSLAM.
Όσον αφορά για το εξοχικό σου, μη σου φανεί παράξενο αν θα έχεις το ίδιο πρόβλημα, γιατί μπορεί στην περίπτωση αυτή να μην είναι το πρόβλημα στο DSLAM και να είναι στο δίκτυο, και να πρέπει να αναμένεις πάλι τον ΟΤΕ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.