PDA

Επιστροφή στο Forum : Firmware Update για το ZTE ZXHN H108L



Scorpionste
24-09-14, 01:44
Γεια σας

Προμηθεύτηκα πρόσφατα το συγκεκριμένο router και αντιμετωπίζω πρόβλημα με το σήμα στο wifi. Συνεχώς το σήμα σαν να κάνει διακοπές, μειώνεται απότομα και σταματάει να δίνει ίντερνετ για περίπου 20-30 δευτερόλεπτα. Επίσης και η εμβέλεια του σήματος έχει χειροτερεύσει σε σχέση με το Linksys WAG200G που είχα πριν, σε μέρη όπου έπιανα 5 γραμμές πλέον πιάνω 4 με 3 και απότομα πέφτουν σε 3 ή 2 και χάνεται το ίντερνετ. Έχω κάνει reset και το πρόβλημα επιμένει. Υπάρχει κάποιο διαθέσιμο firmware update που να βελτιώνει τη συμπεριφορά του wifi της συσκευής ή κάποια προτεινόμενη ρύθμιση που πρέπει να κάνω;; Το πρόβλημα δεν εμφανίζεται μόνο όταν βρίσκεσαι πολύ κοντά στο router. Στις ρυθμίσεις έχω αλλάξει το όνομα του SSID και τον κωδικό σε σχέση με τα default, το channel από auto σε 3 γιατί το 13 δεν αναγνωρίζεται από μερικές συσκευές μου κι έχω απενεργοποιήσει το WPS.

Forthnet.Nova.Rep1
24-09-14, 09:42
Καλημέρα Scorpionste,

Προς το παρόν δεν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση λογισμικού για τον συγκεκριμένο εξοπλισμό.

Αρχικά θα προτείναμε να πραγματοποιηθούν δοκιμές και με τα υπόλοιπα διαθέσιμα κανάλια εκπομπής του ασύρματου δικτύου.

Εφόσον διαπιστώσεις οτι και μετά απο τις παραπάνω δοκιμές παραμένει οποιαδήποτε δυσλειτουργία, μπορείς να μας ενημερώσεις μέσω προσωπικού μηνύματος με τα στοιχεία της σύνδεσής σου ώστε να έρθουμε σε επικοινωνία.

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.