PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα συγχρονισμού-Δοκιμές για 10mbps?



rcs
15-03-07, 23:50
Εδώ και μια βδομάδα όταν κάνει reboot το ρούτερ από την τελλας -δεν γνωρίζω αν το αναφέρω σωστά- συγχρονίζω στα 3,2.Μετά όμως από reset συγχρονίζω κανονικά στα 4092.Σήμερα όμως κόλλησε στα 3,2.....Έπειτα από επικοινωνία με τις βλάβες μου ανέφεραν να κάνω έναν έλεγχο στην ταχύτητα και αν είναι πεσμένη να ξαναπάρω να το δηλώσουν ως βλάβη.Μετά από το τεστ στο ntua.gr ,από τα 430 έχω πέσει στα 340,οπότε ξανακαλώ.Εκεί με προτρέπουν να καλέσω καλύτερα στο τεχνικό τμήμα.Τους καλώ και ο τεχνικός μου αναφέρει τα ευχάριστα AN είναι αλήθεια.Κάνουν δοκιμές γιατί έχουν ανέβει οι άλλες εταιρίες και σκοπεύουν να δώσουν 10mbps.Τoν ρώτησα,δηλαδή θα βγουν άλλα πακέτα?Όχι στο ίδιο πακέτο ζιστο.Αλλά δεν σκοπεύουν να δώσουν 3play....
Tώρα αν είναι αλήθεια.......

minovg
16-03-07, 02:44
Εδώ και μια βδομάδα όταν κάνει reboot το ρούτερ από την τελλας -δεν γνωρίζω αν το αναφέρω σωστά- συγχρονίζω στα 3,2.Μετά όμως από reset συγχρονίζω κανονικά στα 4092.Σήμερα όμως κόλλησε στα 3,2.....Έπειτα από επικοινωνία με τις βλάβες μου ανέφεραν να κάνω έναν έλεγχο στην ταχύτητα και αν είναι πεσμένη να ξαναπάρω να το δηλώσουν ως βλάβη.Μετά από το τεστ στο ntua.gr ,από τα 430 έχω πέσει στα 340,οπότε ξανακαλώ.Εκεί με προτρέπουν να καλέσω καλύτερα στο τεχνικό τμήμα.Τους καλώ και ο τεχνικός μου αναφέρει τα ευχάριστα AN είναι αλήθεια.Κάνουν δοκιμές γιατί έχουν ανέβει οι άλλες εταιρίες και σκοπεύουν να δώσουν 10mbps.Τoν ρώτησα,δηλαδή θα βγουν άλλα πακέτα?Όχι στο ίδιο πακέτο ζιστο.Αλλά δεν σκοπεύουν να δώσουν 3play....
Tώρα αν είναι αλήθεια.......
Πολύ ευχάριστα αν ισχύει τελικά κάτι τέτοιο. :worthy:

lx911
16-03-07, 03:19
Ειναι πολυ νωρις ακομα!
Αν δεν βγει καποια διαφημιση η ενημερωση απο την ιδια την tellas δεν πιστευω τιποτα! :nono:
Εχω ακουσει και εχω διαβασει απειρα ψεμματα που λενε στον καθενα οταν εχει προβλημα σε κατι...

Dimitris
16-03-07, 03:50
Άντε να δώσουν 10Mbit στο Zisto ώστε εμάς στο shared να μας μειώσουν και το download στα 384K :haha

geo7
16-03-07, 03:55
Αν ισχυει (κυριως το 1μβιτ απλοουντ) με βλεπω να την κανω για τελλας με ελαφρα πηδηματακια, κι ασε την ΟΝ και το πιρελλι να κουρευονται..:rolleyes:

lx911
16-03-07, 04:54
Που ποιος και ποτε ειπε για το 1 mbps upload απο Tellas?

DiM
16-03-07, 05:54
Μακάρι γω πάντως συνεχίζω και λέω οτι νωρίς το κόβω αλλα πάλι από την άλλη άμα κάτσει ο ανταγωνισμός τότε αναγκαστικά θα σπρώξει και την τελλας. Βλέπεις η ON δίνει 10mbps η Vivodi δίνει 20mbps και αναπτύσσονται κάθε μηνα.

Σε άλλο topic λένε πως ο ΟΤΕ μάλλον ετοιμάζεται να δώσει 4mbps γραμμή αλλα και 8mbps !!!. Για 8mbps χλομό το κόβω με τι υποδομή ehehe. Αλλα και 4mbps άμα δώσει θα αναγκάσει τους άλλους να πάνε παραπάνω καλο για εμάς :)

Εγώ πάντως θα το πιστέψω εάν ο φίλος ερμής μας το επιβεβαίωση :)

Ίδωμεν συναγωνιστές και τα 4mbps μια χαρά είναι για μένα προσωπικά τώρα άμα κάτσει παραπάνω δεν θα πω όχι :)

geo7
16-03-07, 06:18
Που ποιος και ποτε ειπε για το 1 mbps upload απο Tellas?

εδω... (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1053402&postcount=50)
Ραδιο-αρβυλα ειναι μαλλον...αλλα ως γνωστον ο πεινασμενος (και εγω νιωθω θεονηστικος...) καρβελια ονειρευεται :p

ermis333
16-03-07, 07:49
Για 8 Mbit κάτι έχει πάρει το αυτί μου, αλλά κάτι τέτοιο θα γίνει αφού δώσει ο ΟΤΕ 4Mbits+ κάτι που αναμένεται φέτος το Πάσχα. Τα 8 Mbit θα τα δίναν σχεδόν σίγουρα μετά το καλοκαίρι, αν τώρα κάνει κάτι πολύ καλό ο ΟΤΕ τότε μπορεί να τα δώσουν και πιο σύντομα.

Μη ψαρώνετε από τις μεγάλες ονομαστικές ταχύτητες, είδαμε τι γίνεται με την ΟΝ που δέν επιτρέπει ούτε τις πόρτες στο router να ανοίγεις.....οπότε bye bye P2P ακόμα και Online games και άλλες εφαρμογές.

Καλύτερα να δώσουν όση ταχύτητα μπορούν να σηκώσουν άνετα χωρίς Qos/traffic shaping κτλ, παρά να μπούν και αυτοί στο παιχνίδι της πλειοδοσίας Mbps και να αρχίσουμε να σερνόμαστε όλοι.

petrogazz
16-03-07, 10:59
Για 8 Mbit κάτι έχει πάρει το αυτί μου, αλλά κάτι τέτοιο θα γίνει αφού δώσει ο ΟΤΕ 4Mbits+ κάτι που αναμένεται φέτος το Πάσχα. Τα 8 Mbit θα τα δίναν σχεδόν σίγουρα μετά το καλοκαίρι, αν τώρα κάνει κάτι πολύ καλό ο ΟΤΕ τότε μπορεί να τα δώσουν και πιο σύντομα.

Μη ψαρώνετε από τις μεγάλες ονομαστικές ταχύτητες, είδαμε τι γίνεται με την ΟΝ που δέν επιτρέπει ούτε τις πόρτες στο router να ανοίγεις.....οπότε bye bye P2P ακόμα και Online games και άλλες εφαρμογές.

Καλύτερα να δώσουν όση ταχύτητα μπορούν να σηκώσουν άνετα χωρίς Qos/traffic shaping κτλ, παρά να μπούν και αυτοί στο παιχνίδι της πλειοδοσίας Mbps και να αρχίσουμε να σερνόμαστε όλοι.

Συμφωνώ απόλυτα, μη γίνουμε πΟΤΕ :oneup:

DiM
16-03-07, 13:47
Για 8 Mbit κάτι έχει πάρει το αυτί μου, αλλά κάτι τέτοιο θα γίνει αφού δώσει ο ΟΤΕ 4Mbits+ κάτι που αναμένεται φέτος το Πάσχα. Τα 8 Mbit θα τα δίναν σχεδόν σίγουρα μετά το καλοκαίρι, αν τώρα κάνει κάτι πολύ καλό ο ΟΤΕ τότε μπορεί να τα δώσουν και πιο σύντομα.

Μη ψαρώνετε από τις μεγάλες ονομαστικές ταχύτητες, είδαμε τι γίνεται με την ΟΝ που δέν επιτρέπει ούτε τις πόρτες στο router να ανοίγεις.....οπότε bye bye P2P ακόμα και Online games και άλλες εφαρμογές.

Καλύτερα να δώσουν όση ταχύτητα μπορούν να σηκώσουν άνετα χωρίς Qos/traffic shaping κτλ, παρά να μπούν και αυτοί στο παιχνίδι της πλειοδοσίας Mbps και να αρχίσουμε να σερνόμαστε όλοι.

Τις ίδιες σκέψεις κάναμε φιλε ερμη για να δούμε.
Όσο για ON ας περιμένουμε λίγες μέρες ακόμα πριν το τελικό πόρισμα ο άλλος λέει μπήκε με το 585, η tv του δουλεύει η όχι όμως :) όπως είπα θέλει μερικές μέρες να δούμε :P

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=1053584#post1053584

nxenos
16-03-07, 14:28
Καλα,κατσε να παρουμε εμεις τα 4mbit που περιμενουμε εδω και κατι μηνες και βλεπουμε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.