PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΦΟΡΑ 3PLAY 49.90 ΕΥΡΩ



Σελίδες : [1] 2

akis883
26-09-14, 01:51
Καλησπέρα σας,

θα ήθελα τη γνώμη σας για μια προσφορά που μόλις μου έκαναν τηλεφωνικώς από τη Forthnet,

24 ιντερνετ, απεριόριστα υπεραστικά, κινητά με αστική χρέωση, όλο το πακέτο NOVA FULL PACK (αθλητικά, ταινίες), δωρεάν HD, δωρεάν εγκατάσταση και εξοπλισμός (router, αποδικωποιητής, κεραία) και χωρίς έξοδα φορητότητας.

49.90 Ευρώ με 18μηνη δέσμευση και εγγύηση τιμής για πάντα.


Επειδή είμαι χρόνια στον οτε και δεν έχω ιδέα από προσφορές γενικά πως σας φαίνεται η συγκεκριμένη περίπτωση????:hmm:


Ευχαριστώ.

stefan_city
26-09-14, 02:25
Τι πακέτο έχεις τώρα στον ΟΤΕ και τι πληρώνεις;

Godian
26-09-14, 09:00
Φίλε μου αν κατεβαζεις από τορεντ, δεν αξίζει νοβα για ταινίες.
Μόνο τα αθλητικά αξίζουν, αλλά και πάλι πολλά λεφτά είναι το μήνα.
Για εμένα σε αναγκαζουν να πάρεις κάτι που δε σου χρειάζεται.

Archon
26-09-14, 09:45
Δεδομενου οτι το φουλ πακ το δινει γυρω στα 70€, ειναι καλη προσφορα. Ειχα βεβαια μονο τα αθλητικα στα 39,90€ και πηρα εγω και μου δωσανε το φουλ με 49,90€. Αν θες να βλεπεις σε full hd (πραγματικο σε σχεση με το μουφα της νεριτ) ταινιες, αθλητικα και ντοκιμαντερ ειναι πολυ καλη επιλογη.

mattens
26-09-14, 10:13
Η τιμή που θα έχεις στη nova είναι σταθερή για πάντα και δεν αλλάζει και σαν προσφορά για full pack φαίνεται πολύ καλή . Ανάλογα με τις ανάγκες σου επιλέγεις αν θες να φύγεις ή όχι

amnisia
26-09-14, 10:36
Είναι καλή προσφορά, αλλά νομίζω ότι αν του πιέσεις λιγάκι θα πάρεις και 12 ώρες κινητά στα ίδια λεφτά.

Archon
26-09-14, 11:42
Σιγουρα ειναι με κινητα η τιμη.
Προσωπικα εχω το φουλ --> 24αρι ιντερνετ, αστικα-υπεραστικα, 400' προς διεθνεις προορισμους, 720' κινητα και φουλ πακ νοβα = 49,90€.

nnn
26-09-14, 12:02
Την δίνουν και με 12 ώρες κινητά ;)

Godian
26-09-14, 13:29
50 ευρω το μηνα,ειναι πολλα λεφτα στην εποχη που ζουμε.... δεν ειναι και κατι μεγαλο να βλεπεις ταινιες που μπορεις να κατεβασεις απο τορεντ.... μονο τα αθλητικα αξιζουν αλλα και παλι δε τα βγαζεις τα λεφτα του με τα αθλητικα..... ειναι πολλα λεφτα γενικα

Archon
26-09-14, 14:32
Με αυτη τη λογικη δεν χρειαζεται να το παρει ουτε για τα αθλητικα γιατι μπορει να παει στο γηπεδο ή να τα δει μεσω ιντερνετ και αυτα απο διαφορα λινκς. Και τα κινητα να τα παιρνει απο το κινητο του και τι να το κανει το σταθερο? Ας παιρνει απο το κινητο και αυτα. Α! οχι ας στελνει το ταχυδρομικο περιστερι. Πιο συμφερον. Και δε χρειαζεται ιντερνετ δικο του. Ας παιρνει απο διπλα οπως στην διαφημιση απ'την κυρα Σουλα... :hmm:

vanels
26-09-14, 15:29
Σίγουρα είναι με 720 κιν.πάντωςαναλογα με τα λεφτά που διαθέτεις και μπορεις.

akis883
26-09-14, 19:32
Καλησπέρα σας, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Για να συνοψίσω, τώρα έχω double play απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, απεριόριστα διεθνή και 2άρα internet (δεν το έκανα 4 για να μην δεσμευτώ και να μπορώ να φύγω αν βρώ κάποια προσφορά) . Κόστος περίπου 90 Ευρώ/Δίμηνο (too much).

Για τα κινητά μου είπαν αστική χρέωση μόνο.....τίποτα για δωρεάν....είμαι σίγουρος.

Να προσθέσω ότι πέρασα σήμερα μετά τη δουλειά από κατάστημα ΟΤΕ και ρώτησα από περιέργεια για τις επιλογές μου. Υπάρχει λοιπόν προσφορά για 24 Mbps internet, απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, δωρεάν αναγνώριση κλήσεων με 28,20 Ευρώ με 24μηνη δέσμευση. Κι αν θέλω προσθέτω ΟΤΕ TV FULL PACK με 20 Ευρώ το μήνα. Σύνολο 3play 48,20 Ευρώ/Μήνα. Έκπληξη!!!!!

Πως σας φαίνεται τώρα????

Archon
26-09-14, 20:02
Ο οτε δινει 30 λεπτα σε κινητα ενω η 4νετ 720!!!!!
Εχει και 400 λεπτα για διεθνεις κλησεις ενω ο οτε οχι.
Και νομιζω στην 4νετ εχεις ή 12μηνη ή 18μηνη δεσμευση.
Και αμαν πια με την δωρεαν αναγνωριση κλησεων λες και ειναι το δωρο του αιωνα. Ολοι οι εναλλακτικοι την εχουν δωρεαν παρεα με αλλες δεκα ψηφιακες ευκολιες!!!!!


απεριόριστα διεθνή

Εννοεις απεριοριστα εθνικα. Τα διεθνη ειναι εξωτερικο.

akis883
26-09-14, 20:33
Δεν μου έδωσαν ούτε 720 σε κινητά ούτε 400 λεπτά διεθνή. Η δέσμευση είναι 18μηνη.

Την αναγνώριση την ανέφερα απλά γιατί μου έκανε εντύπωση που επιτέλους είναι δωρεάν!!!!!

Έχω τα απεριόριστα διεθνή (εξωτερικό) αυτή τη στιγμή.

Archon
26-09-14, 20:45
Αν δεν σου εδωσαν κινητα και διεθνη τοτε να μην δεχτεις. Η δεσμευση για καποιον που σπανια αλλαζει παροχο δεν ειναι στην ουσια δεσμευση. Παρτους τηλ και πιεσε τους για αυτα που γραφω στο spoiler μου (http://www.adslgr.com/forum/threads/839718-%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A3%CE%A6%CE%9F%CE%A1%CE%91-3PLAY-49-90-%CE%95%CE%A5%CE%A1%CE%A9?p=5502428#post5502428). Μπορει και να το δεχτουν, ποτε δεν ξερεις.

makfil
27-09-14, 07:00
Επιβεβαιώνω ότι η προσφορά της Forthnet που τρέχει από το καλοκαίρι είναι το πακέτο που σου έδωσαν συν 720' σε κινητά + 400' σε διεθνή +multiview για 1 χρόνο (εάν σε ενδιαφέρει και έχεις δεύτερο δέκτη).

Τώρα πλέον, λένε ότι τρέχει μόνο για για νέους συνδρομητές από ΟΤΕ (δηλαδή δεν χρεώνεται το τέλος ενεργοποίησης των 35 ευρώ)

Ionlab
27-09-14, 17:50
Καλησπέρα σας, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Για να συνοψίσω, τώρα έχω double play απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, απεριόριστα διεθνή και 2άρα internet (δεν το έκανα 4 για να μην δεσμευτώ και να μπορώ να φύγω αν βρώ κάποια προσφορά) . Κόστος περίπου 90 Ευρώ/Δίμηνο (too much).

Για τα κινητά μου είπαν αστική χρέωση μόνο.....τίποτα για δωρεάν....είμαι σίγουρος.

Να προσθέσω ότι πέρασα σήμερα μετά τη δουλειά από κατάστημα ΟΤΕ και ρώτησα από περιέργεια για τις επιλογές μου. Υπάρχει λοιπόν προσφορά για 24 Mbps internet, απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, δωρεάν αναγνώριση κλήσεων με 28,20 Ευρώ με 24μηνη δέσμευση. Κι αν θέλω προσθέτω ΟΤΕ TV FULL PACK με 20 Ευρώ το μήνα. Σύνολο 3play 48,20 Ευρώ/Μήνα. Έκπληξη!!!!!

Πως σας φαίνεται τώρα????


Δεν μου έδωσαν ούτε 720 σε κινητά ούτε 400 λεπτά διεθνή. Η δέσμευση είναι 18μηνη.

Την αναγνώριση την ανέφερα απλά γιατί μου έκανε εντύπωση που επιτέλους είναι δωρεάν!!!!!

Έχω τα απεριόριστα διεθνή (εξωτερικό) αυτή τη στιγμή.

Πάντως για να ξέρεις τι να διαπραγματευτείς οι προσφορές που ΕΤΡΕΧΑΝ εως και πριν από 1-1,5 μήνα ήταν:

1. Forthnet ήταν full pack nova, HD (multiview για 12 μήνες), 24αρι, 720'κιν, απεριόριστα σταθερά, απεριόριστα διεθνή (σε μερικούς προορισμούς 400'), 12μηνη δέσμευση και εγγυημένη τιμή 4ever 49,90
2. Cinema pack + sport1, HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90
3. Sports pack HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90

Η προσφορά από ΟΤΕ ήταν 24αρι, 300 (ή 0) κιν, απεριόριστα σταθερά 29,90Ε (ή 24,90Ε), ΟΤΕ TV 10,95 για ένα έτος δέσμευση και εγγύηση τιμής.

Νομίζω ότι η προσφορά και η προσέγγιση της Forthnet στο θέμα είναι πιο ολοκληρωμένη και η εγγύηση τιμής είναι σημαντικό + για να μην χάνεις ώρες στο ψάξιμο και στις φορητότητες (προσφορές - αντιπροσφορές). Ξέρεις σαν πελάτης τι θα πληρώνεις και μετά την 12μηνη δέσμευση.....και αν θες να διαπραγματευτείς κάτι καλύτερο μπορείς με την ησυχία σου να τους πάρεις τηλέφωνο και να το ζητήσεις. Εγώ απλά τους πήρα τηλέφωνο τους είπα ότι γνωριζω τις προσφορές του ανταγωνισμού και γνωρίζω τις προσφορές που κάνουν οι ίδιοι. Τους εξήγησα ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος και πως θέλω να παραμείνω πελάτης τους καθώς δεν είχα/έχω κάποιο παράπονο και τους ζήτησα να μου δώσουν κάποια από τις υπάρχουσες προσφορές.

Επίσης μην ξεχνάς και το Nova Go. Σπουδαία υπηρεσία για να βλέπεις (ταινίες + μπάλα) στο laptop την οποία την παραβλέπουν πολλοί και ο ΟΤΕ δεν έχει κάτι αντίστοιχο.

akis883
27-09-14, 21:59
Πάντως για να ξέρεις τι να διαπραγματευτείς οι προσφορές που ΕΤΡΕΧΑΝ εως και πριν από 1-1,5 μήνα ήταν:

1. Forthnet ήταν full pack nova, HD (multiview για 12 μήνες), 24αρι, 720'κιν, απεριόριστα σταθερά, απεριόριστα διεθνή (σε μερικούς προορισμούς 400'), 12μηνη δέσμευση και εγγυημένη τιμή 4ever 49,90
2. Cinema pack + sport1, HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90
3. Sports pack HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90

Η προσφορά από ΟΤΕ ήταν 24αρι, 300 (ή 0) κιν, απεριόριστα σταθερά 29,90Ε (ή 24,90Ε), ΟΤΕ TV 10,95 για ένα έτος δέσμευση και εγγύηση τιμής.

Νομίζω ότι η προσφορά και η προσέγγιση της Forthnet στο θέμα είναι πιο ολοκληρωμένη και η εγγύηση τιμής είναι σημαντικό + για να μην χάνεις ώρες στο ψάξιμο και στις φορητότητες (προσφορές - αντιπροσφορές). Ξέρεις σαν πελάτης τι θα πληρώνεις και μετά την 12μηνη δέσμευση.....και αν θες να διαπραγματευτείς κάτι καλύτερο μπορείς με την ησυχία σου να τους πάρεις τηλέφωνο και να το ζητήσεις. Εγώ απλά τους πήρα τηλέφωνο τους είπα ότι γνωριζω τις προσφορές του ανταγωνισμού και γνωρίζω τις προσφορές που κάνουν οι ίδιοι. Τους εξήγησα ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος και πως θέλω να παραμείνω πελάτης τους καθώς δεν είχα/έχω κάποιο παράπονο και τους ζήτησα να μου δώσουν κάποια από τις υπάρχουσες προσφορές.

Επίσης μην ξεχνάς και το Nova Go. Σπουδαία υπηρεσία για να βλέπεις (ταινίες + μπάλα) στο laptop την οποία την παραβλέπουν πολλοί και ο ΟΤΕ δεν έχει κάτι αντίστοιχο.


Η αλήθεια είναι ότι η 1η προσφορά (Nova-Forthnet) που αναφέρεις ακούγεται καλή καθώς την υπηρεσία με τα διεθνή την χρειάζομαι και γενικά είναι ολοκληρωμένη - αν βέβαια μου την δώσουν έτσι ακριβώς όπως την περιγράφεις.

Από την άλλη πλευρά θα μου άρεσε και μια προσφορά του ΟΤΕ στα 29.90 συν ΟΤΕ TV στα 10.95 Ευρώ συν 6 Ευρώ διεθνή (σύνολο 47 Ευρώ) για δύο χρόνια καθώς βλέπω Formula και motogp - αν βέβαια πάλι μου την έδιναν.

Όσο για το NovaGo το έχω μέσω του πεθερού μου οπότε είμαι οκ

Οπότε είναι αυτό που λες, μιλάω και με τους δύο και βλέπω ποιος είναι διατεθειμένος να με εξυπηρετήσει καλύτερα.

Nikiforos
29-09-14, 09:36
Παρα πολυ καλη προσφορα ΑΝ την χρειαζεσαι! πχ εγω δεν βλεπω αθλητικα, ταινιες βρισκω οσες θελω οπου θελω και οποτε θελω, οποτε θελω το βασικο πακετο γιατι βλεπουν αλλοι στην οικογενεια και ειδικα τα ντοκιμαντερ, αλλα σαν προσφορα ειναι καλη και οτι και να κανει ο οτε δεν μπορει να φτασει τους εναλλακτικους, ακομα και να δωσει προσφορα λιγο χαμηλοτερη τιμη για ΠΑΝΤΑ ειναι???? δε νομιζω...:hmm:τωρα εχω το βασικο πακετο + 5 ευρω τον μηνα ακομα για 720λεπτα στα κινητα.

Ionlab
29-09-14, 13:26
Παρα πολυ καλη προσφορα ΑΝ την χρειαζεσαι! πχ εγω δεν βλεπω αθλητικα, ταινιες βρισκω οσες θελω οπου θελω και οποτε θελω, οποτε θελω το βασικο πακετο γιατι βλεπουν αλλοι στην οικογενεια και ειδικα τα ντοκιμαντερ, αλλα σαν προσφορα ειναι καλη και οτι και να κανει ο οτε δεν μπορει να φτασει τους εναλλακτικους, ακομα και να δωσει προσφορα λιγο χαμηλοτερη τιμη για ΠΑΝΤΑ ειναι???? δε νομιζω...:hmm:τωρα εχω το βασικο πακετο + 5 ευρω τον μηνα ακομα για 720λεπτα στα κινητα.

Όλοι βρίσκουμε ταινίες όσες θέλουμε και όποτε θέλουμε. Αλλά μερικές φορές μερικά διαμαντάκια (π.χ. Η αγελάδα που έπεσε από τον ουρανό, La mer a boir, Καλως ήλθατε στο νότο, για να θυμηθώ μερικές πρόσφατες…) δεν τις κατεβάζεις γιατί πολύ απλά είναι ταινίες που δεν διαφημίζονται. Όλοι ξέρουν να κατεβάσουν Iron Man, Pacific Rim, και γενικώς αμερικανιές…..
Μπορείς βέβαια να ενημερώνεσαι για το πρόγραμμα των ταινιών απο το site της Nova και μετά να τις κατεβάζεις ΑΛΛΑ υπάρχει πρόβλημα στο ζητημα των υπότιτλων αμα η ταινία είναι γαλλική, γερμανική, δανική, σουηδική, κορεάτικη κτλ.
Επομένως η επόμενη λύση είναι να την νοικιάσεις και με αυτό το σκεπτικό 10Ε εξτρα ανά μήνα είναι 4-5 ταινίες από το video club ή μια έξοδος στον κινηματογράφο. Οποτε διαλέγεις…..
Για τα αθλητικά συμφωνώ μαζί σου…

Nikiforos
29-09-14, 18:23
Καλα μη νομιζεις οτι ειμαι φανατικος των ταινιων γενικα οποτε και παλι δεν θα εβαζα ποτε nova για να βλεπω ταινιες, απλα αλλοι εδω περα θελανε τα κανονικα καναλια και τα ντοκιμαντερ. Καλα παλια με τα βιντεοκλαμπς ε? αλλες εποχες τοτε λεμε! καποτε ειχα 2 βιντεο συνδεδεμενα μεταξυ τους....χαχαχαχαχαχαχαχα:oneup::respekt::worthy: για υποτιτλους οτι κατεβαζω σπανια δεν βρισκω και Ελληνικους, αντε στην χειροτερη να εχει μονο Αγγλικους κανενα προβλημα απο μενα.

Ionlab
30-09-14, 00:07
Καλα μη νομιζεις οτι ειμαι φανατικος των ταινιων γενικα οποτε και παλι δεν θα εβαζα ποτε nova για να βλεπω ταινιες, απλα αλλοι εδω περα θελανε τα κανονικα καναλια και τα ντοκιμαντερ. Καλα παλια με τα βιντεοκλαμπς ε? αλλες εποχες τοτε λεμε! καποτε ειχα 2 βιντεο συνδεδεμενα μεταξυ τους....χαχαχαχαχαχαχαχα:oneup::respekt::worthy: για υποτιτλους οτι κατεβαζω σπανια δεν βρισκω και Ελληνικους, αντε στην χειροτερη να εχει μονο Αγγλικους κανενα προβλημα απο μενα.

Παντως για να λεμε και τα ασχημα μπορει να εχει 10-15 σειρες αλλα τι να το κανεις αν οι μισες ειναι season 3-4 και ανω. Εδώ ενα επεισοδιο εχασα απο το strain και περιμενω 5 βδομαδες μπας και φιλοτιμηθουν να το βαλουν σε επαναληψη. Μου φαινεται θα το κατεβασω να ξεμπερδευω.

MitsosDaBest13
30-09-14, 02:46
Καλησπέρα σας, και ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Για να συνοψίσω, τώρα έχω double play απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, απεριόριστα διεθνή και 2άρα internet (δεν το έκανα 4 για να μην δεσμευτώ και να μπορώ να φύγω αν βρώ κάποια προσφορά) . Κόστος περίπου 90 Ευρώ/Δίμηνο (too much).

Για τα κινητά μου είπαν αστική χρέωση μόνο.....τίποτα για δωρεάν....είμαι σίγουρος.

Να προσθέσω ότι πέρασα σήμερα μετά τη δουλειά από κατάστημα ΟΤΕ και ρώτησα από περιέργεια για τις επιλογές μου. Υπάρχει λοιπόν προσφορά για 24 Mbps internet, απεριόριστα σταθερά, 30 λεπτά κινητά, δωρεάν αναγνώριση κλήσεων με 28,20 Ευρώ με 24μηνη δέσμευση. Κι αν θέλω προσθέτω ΟΤΕ TV FULL PACK με 20 Ευρώ το μήνα. Σύνολο 3play 48,20 Ευρώ/Μήνα. Έκπληξη!!!!!

Πως σας φαίνεται τώρα????


:shock: :eek: :blink: :x Είσαι πραγματικά πολλά χρόνια στον ΟΤΕ για να έχεις τέτοιο πρόγραμμα με 45€ το μήνα... Όσο δεν ασχολείσαι, αυτοί κάνουν το κορόιδο...

Ζήτα καλύτερη προσφορά από τον ΟΤΕ, αλλιώς φύγε για Forthnet... Εμένα για να μην πάω στη HOL (αφού έκανα την αίτηση), με πήραν τηλέφωνο και μου είχαν προτείνει ΟΤΕ TV Full Pack με 11€ το μήνα, συν το Double Play 24άρι ίντερνετ 240' σταθερά 30' κινητά με 24,90€, σύνολο 35,90€ το μήνα!! Αλλά εγώ έφυγα για HOL, γιατί σιχάθηκα με τα προβλήματα που είχε το ίντερνετ του ΟΤΕ... Στο θέμα μας, τα 48€ για τα Απεριόριστα Σταθερά παραπάνω δε συμφέρει!! Συν τα 50€ για την εγκατάσταση του δορυφορικού ΟΤΕ! Συν το ότι ο ΟΤΕ TV έχει χειρότερες ταινίες από τη Nova!

Ζήτα από τη Forthnet την προσφορά που σου λένε τα παιδιά για τα 720' κινητά και 400' Διεθνή στην ίδια τιμή (49,90€) κι έφυγες! Μέχρι πριν 1 μήνα την έδινε, τώρα δεν ξέρουμε τι... Ο ΟΤΕ αν σου κάνει αντιπροσφορά, θα ισχύει μόνο για 1 χρόνο... Στη Forthnet θα πληρώνεις τα ίδια λεφτά για πάντα!

MIMAKOS1975
30-09-14, 04:57
Πριν απο μια εβδομαδα ανανεωσα και εγω το internet στην forthnet στο double play economy και απο 24,90 πηγα στα 19,90 με απεριοριστα σταθερα και 5 ωρες σε κινητα.Μου εδιναν και NOVA με 15 ευρω(αν θυμαμαι καλα) επιπλεον το μηνα.Δεν συνεχισα ομως την συζητηση για nova επειδη δεν με ενδιεφερε.απο τον οτε η προσφορα ηταν : 21.90 και συν 10,85 αν επαιρνα και οτε tv.Αν μπορεις,πιεσε τους λιγο στην forthnet,ισως κανουν κατι καλυτερο.

Nikiforos
30-09-14, 06:31
καλημερα, οπως και να εχει ειναι πολλα τα ευρω, αν δεν βλεπει κανεις φανατικα tv δεν αξιζει πιστευω, εγω δεν βλεπω καθολου οτι θελω υπαρχει το ιντερνετ. Αν δεν ηταν αλλοι στην οικογενεια να θελουν καναλια απλα και τα ντοκιμαντερ ποτε δεν θα ειχα βαλει Nova...

antreas9
01-10-14, 22:50
επειδή ψάχνω για τους γονείς μου, προσφορά, πως την πήρατε αυτή την προσφορά? τους πήρατε εσείς τηλ? (αν ναι,σε ποιον αριθμό?)
αναφέρατε κάτι γαμάτες προσφορές, με σταθερα/υπεραστικα/κινητά/όλα τα nova sports/ δωρεάν μεταφορά και εξοπλισμός/ multiview, στα 40 ευρω? Αυτό το ψωνίζω χθες....αν το βρω...

Nikiforos
02-10-14, 06:39
καλημερα! απλα παρε τηλ στην forthnet και ζητα προσφορα...

Pelopas
02-10-14, 10:22
επειδή ψάχνω για τους γονείς μου, προσφορά, πως την πήρατε αυτή την προσφορά? τους πήρατε εσείς τηλ? (αν ναι,σε ποιον αριθμό?)
αναφέρατε κάτι γαμάτες προσφορές, με σταθερα/υπεραστικα/κινητά/όλα τα nova sports/ δωρεάν μεταφορά και εξοπλισμός/ multiview, στα 40 ευρω? Αυτό το ψωνίζω χθες....αν το βρω...

μπορείς να τους στείλεις μύνημα στο https://www.facebook.com/Forthnet/app_482802375174799 που είναι η εξυπηρέτηση πελατών και να πεις για προσφορά γιατί στο τηλέφωνο δεν έει ειδικό τμήμα προσφορών . Θα σε πάρουν αυτοί τηλέφωνο και λογικά θα είναι από το τμήμα προσφορών .

akis883
02-10-14, 18:35
Καλησπέρα,

με κάλεσαν πάλι από NOVA (όχι το ίδιο πρόσωπο με την προηγούμενη φορά) και μου πρότειναν πάλι το ίδιο πακέτο. Τους ανέφερα με τρόπο για τις δωρεάν κλήσεις προς κινητά και για τα διεθνή αλλά μου απάντησαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτή η προσφορά.

Οπότε και εγώ τους απάντησα ότι χωρίς αυτά δεν με ενδιαφέρει. Επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποια προσφορά για double play αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Αυτά προς το παρόν....

crueltas
03-10-14, 12:50
Για double play έχει βγάλει μια καινούργια προσφορά η forthnet που δίνει δώρο 12 ώρες προς κινητά και είναι 18μήνο συμβόλαιο http://www.forthnet.gr/ServicesBasketForm.aspx?a_id=7296

semola
03-10-14, 13:42
- - - Updated - - -


Καλησπέρα,

με κάλεσαν πάλι από NOVA (όχι το ίδιο πρόσωπο με την προηγούμενη φορά) και μου πρότειναν πάλι το ίδιο πακέτο. Τους ανέφερα με τρόπο για τις δωρεάν κλήσεις προς κινητά και για τα διεθνή αλλά μου απάντησαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτή η προσφορά.

Οπότε και εγώ τους απάντησα ότι χωρίς αυτά δεν με ενδιαφέρει. Επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποια προσφορά για double play αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Αυτά προς το παρόν....
Να πάρεις εσύ ο ίδιος το τμήμα προσφορών και τους ρωτήσεις τι προσφορές έχουν.
Πιάσε την κουβέντα τελικά.
Αυτοί που παίρνουν τηλέφωνο είναι εξωτερικοί συνεργάτες και δεν έχουν την δυνατότητα αντιπροσφοράς.

MitsosDaBest13
03-10-14, 16:11
Καλησπέρα,

με κάλεσαν πάλι από NOVA (όχι το ίδιο πρόσωπο με την προηγούμενη φορά) και μου πρότειναν πάλι το ίδιο πακέτο. Τους ανέφερα με τρόπο για τις δωρεάν κλήσεις προς κινητά και για τα διεθνή αλλά μου απάντησαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτή η προσφορά.

Οπότε και εγώ τους απάντησα ότι χωρίς αυτά δεν με ενδιαφέρει. Επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποια προσφορά για double play αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Αυτά προς το παρόν....


Αν σ' ενδιαφέρουν οι Διεθνείς Κλήσεις, έχει και η HOL Double Play στα 22€ (με 24μηνη δέσμευση) με Απεριόριστα Σταθερά, 300' προς κινητά και Απεριόριστα Διεθνή προς 47 χώρες (εξαίρεση τα 400'/μήνα προς Ρωσία και Πολωνία). Μετά τη λήξη του συμβολαίου σε 2 χρόνια, ζητάς νέα προσφορά από τη HOL, διαφορετικά φεύγεις γι' αλλού...

Από 'κει και πέρα, αν θέλεις και τηλεόραση, λίγο μετά την ενεργοποίηση του Double Play στη HOL, ζήτα τους τη HOL TV με 4€/ μήνα, από 8 που έχει τώρα. Για 4€ πιστεύω μια χαρά είναι, για 8 όχι... (έχει 12μηνη δέσμευση και στις 2 τιμές). Φυσικά σαν τη Nova δεν είναι... Ούτε μια τρίχα από τα "τέτοια" της δε φτάνει η HOL TV... ;)

MIMAKOS1975
04-10-14, 00:50
επειδή ψάχνω για τους γονείς μου, προσφορά, πως την πήρατε αυτή την προσφορά? τους πήρατε εσείς τηλ? (αν ναι,σε ποιον αριθμό?)
αναφέρατε κάτι γαμάτες προσφορές, με σταθερα/υπεραστικα/κινητά/όλα τα nova sports/ δωρεάν μεταφορά και εξοπλισμός/ multiview, στα 40 ευρω? Αυτό το ψωνίζω χθες....αν το βρω...



κανε αυτο που σου λενε τα παιδια....σιγουρα θα βρεις μια πολυ καλη προσφορα.ειμαι 5 χρονια στη forthnet και φανταζομαι οτι γι'αυτο το λογο ειχα και αυτη τη προσφορα...ασε που ολα αυτα τα χρονια δεν ειχα μπει στο κοπο να τους παρω τηλεφωνο για να μου κανουν καποια καλυτερη προσφορα (ο μπουφος) !!!

Tektonas
04-10-14, 20:26
Ολοι λετε για τορρεντς....

Λοιπον , μπορει εσεις να μην ειστε ψιρες οπος εγο και αυτο που θα πο να μην σας σιγkινιση καθολου , ειδικα απο την στιγμη που ειναι , καπος , τεχνολογικος ο ορος , αλλα οφιλο να πο πος ΜΠΟΡΕΙ να μην ειναι η οποιοτητα της εικονας του τορρεντ ιδια με την εικονα του Novacinema 1 HD η του Vilage Cinema HD.

Ο ορος αυτος λεγετε Bitrate...

Και εγο ειχα 3εκολοθι να κατεβαζο τενιες μεχρι που εμαθα για το Bitrate και καταλαβα τι χανο...

Το Bluray ( του video club ) εχει 40 GB υλικο. ( π.χ. )

Για να ΑΝΕΒΕΙ ΣΤΟ ΤΟΡΡΕΝΤ , ΣΙΜπΙΕΖΕΤΕ >_>

Οποτε εχουμε υλικο τον 4 - 8 GB...Σκεφτιτε ΤΙ χανουμε...Αλλα !!!

Αλλο το Bluray που παο εγο και νικιαζο ( οποτε μπορο ) για να μην χανο την πλιροφορια του ΗD και ΑΛΛΟ το ΗD καναλι της Νοβα και του Οτε...

Δεν 3ερο το Βitrate αυτον τον 2 καναλιον αλλα απλα ΛΕΟ οτι ΜΠΟΡΕΙ να ειναι η εικονα καλυτερη στα καναλια απο οτι στa torrents.

Οφιλα να το αναφερο μιας και το γνοριζο...

Nikiforos
05-10-14, 14:10
καλα αναλογα τα torrents...δεν ειναι ολα ιδια. Αλλα επειδη απαγορευετε να μιλαμε για παρανομο υλικο μην τα αναφερουμε....δεν ξερω για εσας αλλα εγω μονο dvds με linux κατεβαζω....:whistle::worthy: btw και στην tv συμπιεζεται η ποιοτητα για την μεταδοση, μονο τα αρχικα bluerays ειναι με την καλυτερη ποιοτητα...επειδη γνωριζω και εγω το λεω.

kaligoulas
05-10-14, 16:40
ακριβως τα ιδια εχω με 60 ευρω.και τα hd μονο για ενα χρονο

vgiozo
05-10-14, 18:01
Καλησπέρα,

με κάλεσαν πάλι από NOVA (όχι το ίδιο πρόσωπο με την προηγούμενη φορά) και μου πρότειναν πάλι το ίδιο πακέτο. Τους ανέφερα με τρόπο για τις δωρεάν κλήσεις προς κινητά και για τα διεθνή αλλά μου απάντησαν ότι δεν ισχύει πλέον αυτή η προσφορά.

Οπότε και εγώ τους απάντησα ότι χωρίς αυτά δεν με ενδιαφέρει. Επίσης ρώτησα αν υπάρχει κάποια προσφορά για double play αλλά η απάντηση ήταν αρνητική.

Αυτά προς το παρόν....

Είναι τουλάχιστον κανά 10ήμερο που έχει λήξει αυτή η προσφορά που λες.

Αυτοί που τηλεφωνούν σπρώχνουν αποκλειστικά το πακέτο 3play (όχι μόνο nova δλδ, προς διευκρίνιση) και υπάρχουν προσφορές που απ' ότι μαθαίνω ισχύουν μόνο τηλεφωνικά, οπότε δεν μπορούν να παζαρέψουν αντιπροσφορές, σου δίνουν μόνο ό,τι δεν θα βρεις στα καταστήματα.

Πχ 49.90€ το κάνανε τώρα για όλους (χωρίς τέλος ενεργοποίησης, εγκατάστασης, εξοπλισμού - αλλά με τον απλό αποκωδικοποιητή) ενώ πριν αυτή η προσφορά ίσχυε μόνο για πελάτες του ΟΤΕ.
Επίσης δίνουν τη (καμμένη κατ' εμέ) προσφορά 3play + Novasports1 + NovaCinema1 στα 39.90€ αλλά με πληρωτέο και τον αποκωδικοποιητή και το τέλος ενεργοποίησης

Προηγουμένως άκουγα για τα πακέτα nova-cinema/sports με δωρεάν τον αποκωδικοποιητή με δυνατότητα εγγραφής (μαζί με δωρεάν ρούτερ, πιάτο, εγκατάσταση) και μαζί μ' αυτό όλα τα NovaHD για πάντα, αλλά με τέλος ενεργοποίησης πληρωτέο.
Για 1-2 μέρες έδιναν και τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ α) Novabox+ & έξοδα φορητότητας, β) Novabox χωρίς έξοδα φορητότητας, αλλά το αποσύρανε γρήγορα.

Από αυτά καταλαβαίνω ότι
1) προσπαθούν απελπισμένα να σπρώξουν τον κόσμο στα ακριβότερα πακέτα,
2) πηγαίνανε να πάρουν πελάτες του ΟΤΕ, κι αφού δεν μπορούν πλέον να χτυπήσουν καθόλου στα αθλητικά, προσπαθούσαν είτε να δώσουν υψηλής αξίας εξοπλισμό (novabox+) είτε να μηδενίσουν τα έξοδα μεταφοράς, ώστε να προσελκύσουν κόσμο που δεν θέλει επιβαρύνσεις στους πρώτους λογαριασμούς.

...Μετά την αγορά Europa League & Champions League από ΟΤΕ, δεν ξέρω τί θα γίνει με τις τιμολογιακές πολιτικές από αύριο, μεγάλη περιέργεια το έχω...

kaligoulas
05-10-14, 21:36
Είναι τουλάχιστον κανά 10ήμερο που έχει λήξει αυτή η προσφορά που λες.

Αυτοί που τηλεφωνούν σπρώχνουν αποκλειστικά το πακέτο 3play (όχι μόνο nova δλδ, προς διευκρίνιση) και υπάρχουν προσφορές που απ' ότι μαθαίνω ισχύουν μόνο τηλεφωνικά, οπότε δεν μπορούν να παζαρέψουν αντιπροσφορές, σου δίνουν μόνο ό,τι δεν θα βρεις στα καταστήματα.

Πχ 49.90€ το κάνανε τώρα για όλους (χωρίς τέλος ενεργοποίησης, εγκατάστασης, εξοπλισμού - αλλά με τον απλό αποκωδικοποιητή) ενώ πριν αυτή η προσφορά ίσχυε μόνο για πελάτες του ΟΤΕ.
Επίσης δίνουν τη (καμμένη κατ' εμέ) προσφορά 3play + Novasports1 + NovaCinema1 στα 39.90€ αλλά με πληρωτέο και τον αποκωδικοποιητή και το τέλος ενεργοποίησης

Προηγουμένως άκουγα για τα πακέτα nova-cinema/sports με δωρεάν τον αποκωδικοποιητή με δυνατότητα εγγραφής (μαζί με δωρεάν ρούτερ, πιάτο, εγκατάσταση) και μαζί μ' αυτό όλα τα NovaHD για πάντα, αλλά με τέλος ενεργοποίησης πληρωτέο.
Για 1-2 μέρες έδιναν και τη δυνατότητα επιλογής μεταξύ α) Novabox+ & έξοδα φορητότητας, β) Novabox χωρίς έξοδα φορητότητας, αλλά το αποσύρανε γρήγορα.

Από αυτά καταλαβαίνω ότι
1) προσπαθούν απελπισμένα να σπρώξουν τον κόσμο στα ακριβότερα πακέτα,
2) πηγαίνανε να πάρουν πελάτες του ΟΤΕ, κι αφού δεν μπορούν πλέον να χτυπήσουν καθόλου στα αθλητικά, προσπαθούσαν είτε να δώσουν υψηλής αξίας εξοπλισμό (novabox+) είτε να μηδενίσουν τα έξοδα μεταφοράς, ώστε να προσελκύσουν κόσμο που δεν θέλει επιβαρύνσεις στους πρώτους λογαριασμούς.

...Μετά την αγορά Europa League & Champions League από ΟΤΕ, δεν ξέρω τί θα γίνει με τις τιμολογιακές πολιτικές από αύριο, μεγάλη περιέργεια το έχω...
και γω.....

kuka
06-10-14, 21:10
και γω.....

και εγω μετα τον χρονο ΨΑΛΙΔΙ λεμε. Ενα προιον της προκοπης ειχε και το εχασε τι να πω

vgiozo
06-10-14, 23:20
και εγω μετα τον χρονο ΨΑΛΙΔΙ λεμε. Ενα προιον της προκοπης ειχε και το εχασε τι να πω

Δεν θα τό λεγα...δεν είναι κακά τα κανάλια ταινιών, ούτε υπολείπεται στα ντοκυμαντέρ...όσον αφορά τα αθλητικά, παίζουν ακόμη το κύπελλο, το γερμανικό και το ισπανικό για του χρόνου.
Αν τα πάρει η Νόβα, τί θα λέμε για τα αθλητικά; Θα έχουν αλλάξει κάπως οι ρόλοι, ενώ θα καλύπτει και ομάδες Β΄Εθνικής που πολλοί θα ήθελαν να βλέπουν, ενώ θα έχει καλά ξένα πρωταθλήματα.

Βγήκε μια πρώτη είδηση για την επόμενη σεζόν, ήταν μάλλον λάθος εκ μέρους μας να περιμένουμε πανικόβλητη αντίδραση και θα ήταν και λάθος εκ μέρους της 4νετ αν πανικοβαλλόταν.
Επειδή έκλεισε αυτή η συμφωνία δεν σημαίνει πως θα κρατήσει κι όλα τ' άλλα.

Στα πακέτα εξάλλου νομίζω πως υπερτερεί σε χαρακτηριστικά η 4net-Nova (εκτός του ότι δίνει τον Novabox+ με τα κανάλια NovaCinema & Novasports -και μαζί μ' αυτόν όλα τα HD για πάντα- προσφέρει τα NovaGo, NovaMultiview, Nova on Demand, Nova Εξοχικό), ενώ δεν έχει καθόλου έξοδα εγκατάστασης και στο πλήρες πακέτο ούτε φορητότητας.
ΣΤις δε κλήσεις προς κινητά η χρέωση είναι η μισή εκείνης του ΟΤΕ...ο τελευταίος δλδ είναι και πιο ακριβός και στο τέλος του μήνα θα βγαίνει ακριβότερος ακόμη κι έχει κι έξοδα εγκατάστασης.

Οι παλιότεροι τα έχουν σε πιο ακριβή τιμή, αλλά αυτό πάντα γίνεται δυστυχώς.

kaligoulas
07-10-14, 01:04
και εγω μετα τον χρονο ΨΑΛΙΔΙ λεμε. Ενα προιον της προκοπης ειχε και το εχασε τι να πω
και πολυ ξενερωσα στο ακουσμα για το τσου λου.απαραδεκτοι

Pelopas
07-10-14, 09:53
Δεν θα τό λεγα...δεν είναι κακά τα κανάλια ταινιών, ούτε υπολείπεται στα ντοκυμαντέρ...όσον αφορά τα αθλητικά, παίζουν ακόμη το κύπελλο, το γερμανικό και το ισπανικό για του χρόνου.
Αν τα πάρει η Νόβα, τί θα λέμε για τα αθλητικά; Θα έχουν αλλάξει κάπως οι ρόλοι, ενώ θα καλύπτει και ομάδες Β΄Εθνικής που πολλοί θα ήθελαν να βλέπουν, ενώ θα έχει καλά ξένα πρωταθλήματα.

Βγήκε μια πρώτη είδηση για την επόμενη σεζόν, ήταν μάλλον λάθος εκ μέρους μας να περιμένουμε πανικόβλητη αντίδραση και θα ήταν και λάθος εκ μέρους της 4νετ αν πανικοβαλλόταν.
Επειδή έκλεισε αυτή η συμφωνία δεν σημαίνει πως θα κρατήσει κι όλα τ' άλλα.

Στα πακέτα εξάλλου νομίζω πως υπερτερεί σε χαρακτηριστικά η 4net-Nova (εκτός του ότι δίνει τον Novabox+ με τα κανάλια NovaCinema & Novasports -και μαζί μ' αυτόν όλα τα HD για πάντα- προσφέρει τα NovaGo, NovaMultiview, Nova on Demand, Nova Εξοχικό), ενώ δεν έχει καθόλου έξοδα εγκατάστασης και στο πλήρες πακέτο ούτε φορητότητας.
ΣΤις δε κλήσεις προς κινητά η χρέωση είναι η μισή εκείνης του ΟΤΕ...ο τελευταίος δλδ είναι και πιο ακριβός και στο τέλος του μήνα θα βγαίνει ακριβότερος ακόμη κι έχει κι έξοδα εγκατάστασης.

Οι παλιότεροι τα έχουν σε πιο ακριβή τιμή, αλλά αυτό πάντα γίνεται δυστυχώς.
Οι νέοι πελάτες είναι αυτή που είναι πάντα οι κερδισμένοι και παίρνουν καλύτερες προσφορές εκτός και αν πετύχουν κάποια ατομική προσφορά . όσο για τις τιμές τις έχει κρατήσει χαμηλά αφού στα κινητά έχει χρεώση αστικής μονάδας

fuzztone
07-10-14, 12:11
Σήμερα που με πήραν από τα κεντρικά της Νοβα (υποτίθεται), μου κάνανε την ίδια προσφορά των 49,90...

Όταν τους είπα για την προσφορά που ανέφερε φίλος παραπάνω (Sports pack HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90), η απάντηση ήταν ότι "δεν είχαμε ποτέ τέτοια προσφορά".

Έτσι τους αποχαιρέτισα ευγενικά.

vgiozo
07-10-14, 12:37
Σήμερα που με πήραν από τα κεντρικά της Νοβα (υποτίθεται), μου κάνανε την ίδια προσφορά των 49,90...

Όταν τους είπα για την προσφορά που ανέφερε φίλος παραπάνω (Sports pack HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90), η απάντηση ήταν ότι "δεν είχαμε ποτέ τέτοια προσφορά".

Έτσι τους αποχαιρέτισα ευγενικά.
Αυτή η προσφορά έχει πάψει εδώ και καιρό να προσφέρεται, δεν είναι διαθέσιμη δλδ οπότε προς τί το θέμα; Για το ότι μπορέι να μην γνώριζε ο (νεοπροσληφθείς πιθανότατα) υπάλληλος τί ίσχυε πριν 1-2 μήνες;
Δεν πρόκειται να τη βρεις, οπότε αν απορρίπτεις κάτι όχι λόγω ανταγωνιστικών προσφορών, αλλά λόγω παλαιότερων-μη διαθέσιμων προσφορών, δεν αποφασίζεις κι εσύ ορθολογικά, αφού κυνηγάς πλέον το ανύπαρκτο που δεν πρόκειται να σου δώσουν (και δεν μπορείς να διαπραγματευτείς) είτε ως νέος πελάτης είτε ως υφιστάμενος.

Οι προσφορές που κάνει η κάθε εταιρεία έχει σχέση με το τί δίνει κι ο ανταγωνισμός κάθε φορά....

Τώρα ισχύει είτε το 49.90€ 3play + full pack με Novabox απλό, χωρίς επιπλέον επιβάρυνση για εγκατάσταση, φορητότητα κτλ
ή (για τα αθλητικά) 49,80€ με Nobvabox+ (novahd & nova3d & novago για πάντα, 3 μήνες πακέτο ενηλίκων, 12 μήνες multiview, για το οποίο όμως πρέπει να πληρώσεις τον δεύτερο αποκωδικοποιητή και να το κάνεις την ώρα της βασικής παραγγελίας, να γίνει σε μια εγκατάσταση δλδ), αλλά με έξοδα φορητότητας 34.90€
ή 44,90€ για NovaCinema με ό,τι ισχύει για το πακέτο Novasports, αλλά με 6 μήνες Multiview.
ή 39,90 για Novasports1 + NovaCinema1, χωρίς τις επιπλέον υπηρεσίες και με πληρωτέο αποκωδικοποιητή και τέλος ενεργοποίησης. (καμμένη προσφορά για μένα)

Επίσης δίνεται δωρεάν το τέλος ενεργοποίησης για ΝΕΑ γραμμή με όλα τα προγράμματα, που κανονικά είναι 69.90€

leros2004
07-10-14, 13:09
Και μένα μόλις με πήρε μια ευγενέστατη κοπέλα για τα εν λόγο πακέτα, έχω και το xmass Πακέτο στα 30€ με novasports 1 και τα κλασσικά fox κτλ....

Εκτός από το πρόταση του full pack, μου πρότεινε να βάλουμε στο υπάρχων πακέτο, το novacinema 1 και απο τα 30 να παω στα 45€ :twisted:

Φυσικά γέλασα την ευχαρίστησα πολύ για τη πολύ καλή προσφορά, επίσης την ενημέρωσα ότι ποιος ο λογος να δεσμευτώ απο τώρα εφόσον του χρόνου δεν θα υπάρχουν ευρωπαϊκοί αγώνες στη Νοβα, η κοπέλα δεν το ήξερε καν ....

kuka
07-10-14, 21:23
Δεν θα τό λεγα...δεν είναι κακά τα κανάλια ταινιών, ούτε υπολείπεται στα ντοκυμαντέρ...όσον αφορά τα αθλητικά, παίζουν ακόμη το κύπελλο, το γερμανικό και το ισπανικό για του χρόνου.
Αν τα πάρει η Νόβα, τί θα λέμε για τα αθλητικά; Θα έχουν αλλάξει κάπως οι ρόλοι, ενώ θα καλύπτει και ομάδες Β΄Εθνικής που πολλοί θα ήθελαν να βλέπουν, ενώ θα έχει καλά ξένα πρωταθλήματα.

Βγήκε μια πρώτη είδηση για την επόμενη σεζόν, ήταν μάλλον λάθος εκ μέρους μας να περιμένουμε πανικόβλητη αντίδραση και θα ήταν και λάθος εκ μέρους της 4νετ αν πανικοβαλλόταν.
Επειδή έκλεισε αυτή η συμφωνία δεν σημαίνει πως θα κρατήσει κι όλα τ' άλλα.

Στα πακέτα εξάλλου νομίζω πως υπερτερεί σε χαρακτηριστικά η 4net-Nova (εκτός του ότι δίνει τον Novabox+ με τα κανάλια NovaCinema & Novasports -και μαζί μ' αυτόν όλα τα HD για πάντα- προσφέρει τα NovaGo, NovaMultiview, Nova on Demand, Nova Εξοχικό), ενώ δεν έχει καθόλου έξοδα εγκατάστασης και στο πλήρες πακέτο ούτε φορητότητας.
ΣΤις δε κλήσεις προς κινητά η χρέωση είναι η μισή εκείνης του ΟΤΕ...ο τελευταίος δλδ είναι και πιο ακριβός και στο τέλος του μήνα θα βγαίνει ακριβότερος ακόμη κι έχει κι έξοδα εγκατάστασης.

Οι παλιότεροι τα έχουν σε πιο ακριβή τιμή, αλλά αυτό πάντα γίνεται δυστυχώς.

Ξερω λογω δουλειας μυριαδες κοσμο που εχουν νοβα μονο και μονο για το champions league και λιγο για το ελληνικο ποδοσφαιρο. Μετα απο τα τελευταια νεα η νοβα μαλλον αυτοκτονησε θα χασει πολυ κοσμο σε μια νυχτα (οχι αποκλειστικα σε ΟΤΕ) και θα το δεις

kaligoulas
08-10-14, 00:06
εχω το φουλ πακετο (3play) με τα παντα και δινω 60 ευρω.μπορω να σπασω το συμβολαιο και να βγαλω πχ τα σινεμα η με δεσμευει?

vgiozo
08-10-14, 00:15
Ξερω λογω δουλειας μυριαδες κοσμο που εχουν νοβα μονο και μονο για το champions league και λιγο για το ελληνικο ποδοσφαιρο. Μετα απο τα τελευταια νεα η νοβα μαλλον αυτοκτονησε θα χασει πολυ κοσμο σε μια νυχτα (οχι αποκλειστικα σε ΟΤΕ) και θα το δεις

Το Ch.League είναι μια διοργάνωση κύρους που όλοι τη θέλουν, αλλά δεν ξέρω αν έφερνε αυτό κόσμο στη Forthnet, εξάλλου στη διοργάνωση πολλά παιχνίδια παίζονται από άλλα κανάλια κι έτσι είναι και μη αποδοτικώς επενδεδυμένα λεφτά.
Περισσότερους ξέρω εγώ να νοιάζονται για να βλέπουν την ομάδα τους που μπορεί να είναι στη Β Εθνική ή να βλέπουν κάποιο ξένο πρωτάθλημα. Εκεί περισσότερο πεφτει η πόρωση κι όχι στο Ch.League νομίζω...τους οπαδους πάνε να πιάσουν, εξου και η εκδήλωση για την υπογραφή του ολυμπιακού στα εντός έδρας από ΟΤΕ.

Από κάποιο σημείο και πέρα το όλο θέμα μοιάζει επικοινωνιακή καμπάνια...ακόμη και η μη διάψευση/σχολιασμός των φημών υψηλότατου τιμήματος έχει σκοπό να δημιουργήσει την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ τα παίρνει όλα και δεν πρόκειται να αφήσει τίποτα...
...έτσι μπορεί κάποιος να μιλά ωσάν ο ΟΤΕ να έχει ήδη κι αυτό που έχει τώρα η Forthnet αλλά και αυτό που δεν θα έχει ο ίδιος από του χρόνου ή δεν έχει κλείσει...η λογική πήγε περίπατο δηλαδή...
...με τον ίδιο τρόπο η forthnet θα μπορούσε να λέει ότι έχει τα ευρωπαϊκά και θα χτυπήσει και τα επιμέρους εθνικά της ευρώπης...διαστρεβλωμένη επιχειρηαμτολογία δλδ, προσαρμοσμένη κατά το δοκούν.

Ο ΟΤΕ χρειαζόταν το επικοινωνιακό γεγονός, για να επηρεάσει ακριβώς και τις συζητήσεις, αλλ΄ακαι τις διαρροές συνδρομητών του προς Νόβα, αλλά και τη ροή συνδρομητών από άλλες εταιρείες.
Κι εγώ λόγω θέσης γνωρίζω ότι κατά πολλές δεκάδες έως εκατοντάδες την ημέρα έρχονται στη Forthnet κι αυτό από μία μόνο εταιρεία τηλεπωλήσεων κι υπάρχουν πολλες συνεργαζόμενες.

kuka
08-10-14, 20:58
Το Ch.League είναι μια διοργάνωση κύρους που όλοι τη θέλουν, αλλά δεν ξέρω αν έφερνε αυτό κόσμο στη Forthnet, εξάλλου στη διοργάνωση πολλά παιχνίδια παίζονται από άλλα κανάλια κι έτσι είναι και μη αποδοτικώς επενδεδυμένα λεφτά.
Περισσότερους ξέρω εγώ να νοιάζονται για να βλέπουν την ομάδα τους που μπορεί να είναι στη Β Εθνική ή να βλέπουν κάποιο ξένο πρωτάθλημα. Εκεί περισσότερο πεφτει η πόρωση κι όχι στο Ch.League νομίζω...τους οπαδους πάνε να πιάσουν, εξου και η εκδήλωση για την υπογραφή του ολυμπιακού στα εντός έδρας από ΟΤΕ.

Από κάποιο σημείο και πέρα το όλο θέμα μοιάζει επικοινωνιακή καμπάνια...ακόμη και η μη διάψευση/σχολιασμός των φημών υψηλότατου τιμήματος έχει σκοπό να δημιουργήσει την εντύπωση ότι ο ΟΤΕ τα παίρνει όλα και δεν πρόκειται να αφήσει τίποτα...
...έτσι μπορεί κάποιος να μιλά ωσάν ο ΟΤΕ να έχει ήδη κι αυτό που έχει τώρα η Forthnet αλλά και αυτό που δεν θα έχει ο ίδιος από του χρόνου ή δεν έχει κλείσει...η λογική πήγε περίπατο δηλαδή...
...με τον ίδιο τρόπο η forthnet θα μπορούσε να λέει ότι έχει τα ευρωπαϊκά και θα χτυπήσει και τα επιμέρους εθνικά της ευρώπης...διαστρεβλωμένη επιχειρηαμτολογία δλδ, προσαρμοσμένη κατά το δοκούν.

Ο ΟΤΕ χρειαζόταν το επικοινωνιακό γεγονός, για να επηρεάσει ακριβώς και τις συζητήσεις, αλλ΄ακαι τις διαρροές συνδρομητών του προς Νόβα, αλλά και τη ροή συνδρομητών από άλλες εταιρείες.
Κι εγώ λόγω θέσης γνωρίζω ότι κατά πολλές δεκάδες έως εκατοντάδες την ημέρα έρχονται στη Forthnet κι αυτό από μία μόνο εταιρεία τηλεπωλήσεων κι υπάρχουν πολλες συνεργαζόμενες.

Οκ οτι πεις ο καιρος θα δειξει.

BARKOULETOS
16-10-14, 00:55
Σήμερα που με πήραν από τα κεντρικά της Νοβα (υποτίθεται), μου κάνανε την ίδια προσφορά των 49,90...

Όταν τους είπα για την προσφορά που ανέφερε φίλος παραπάνω (Sports pack HD (multiview 6μήνες), 24αρι, 720κιν, απεριόριστα σταθερά, 12μηνη δεσμευση εγγύηση τιμής 4ever 39,90), η απάντηση ήταν ότι "δεν είχαμε ποτέ τέτοια προσφορά".

Έτσι τους αποχαιρέτισα ευγενικά.

Eγω προσωπικα τσαντιζομαι οταν κανουν οχι μονο τους ανηξερους αλλα και κατηγορηματικα αρνητικους ως προς τις προσφορες που δινονται σε αλλους, αν μου ελεγε εμενα "ποτε" θα την εκραζα διοτι ειναι σε ολους γνωστο οτι δινοταν αυτη η προσφορα... Δηλαδη ολοι αυτοι που ποσταρουν σε πανελληνιας εμβελειας φορουμ ή και εδω που εχει επισιμη παρουσια η Φορθνετ αρα το γνωριζουν, λενε ψεματα και αυτοι λενε αληθεια???

@ ADSLgr.com All rights reserved.