PDA

Επιστροφή στο Forum : Καταγγελία σύμβασης



Sannin
26-09-14, 13:37
Καλησπέρα,

Σε συνέχεια του thread που έγινε στο επίσημο support forum της forthnet με τίτλο Καθημερινά disconnects εδώ και δύο χρόνια! (http://www.adslgr.com/forum/threads/828817-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%AC-disconnects-%CE%B5%CE%B4%CF%8E-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CF%8D%CE%BF-%CF%87%CF%81%CF%8C%CE%BD%CE%B9%CE%B1!), θα ήθελα να ρωτήσω τι διαδικασίες χρειάζεται για καταγγελία της σύμβασης.

Παρά τις προσπάθειες του τεχνικού τμήματος που ασχολήθηκε με αυτή την υπόθεση, το πρόβλημα παραμένει και η χρήση του internet είναι ουσιαστικά αδύνατη με τόσες πολλές διακοπές. Έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας στον ΟΤΕ, αλλά δεν πρόκειται φυσικά να πληρώσω τα τέλη αποσύνδεσης, μάλιστα σκέφτομαι να το πάω ένα βήμα πιο πέρα, και να ζητήσω αποζημίωση για τουλάχιστον το τελευταίο διάστημα της βλάβης, καθώς οι ατάκες από το τμήμα πωλήσεων ότι "οι αποσυνδέσεις δεν είναι λόγος καταγγελίας της σύμβασης" είναι τουλάχιστον εκνευριστικές.

ps.yellow
26-09-14, 14:35
Μπορεί να έχεις πολύ χαμηλό snr για να έχεις τόσες αδικαιολόγητες αποσυνδέσεις . Ζήτα να στο ανεβάσουν το snr στο 12 για να μην έχεις αποσυνδέσεις για να ηρεμήσεις μέχρι να κάνεις τις υπόλοιπες διαδικασίες

Sannin
26-09-14, 14:50
Δεν θα το προχωρήσω άλλο τεχνικά. Ότι υπάρχει το έχω δοκιμάσει. Ενδεικτικά θα αναφέρω ότι τους τελευταίους δύο μήνες ήρθαν 3 φορές τεχνικοί της forthnet και 2 φορές τεχνικοί του ΟΤΕ. Έχω χάσει πάρα πολύ χρόνο με αυτό το θέμα δυστυχώς χωρίς αποτέλεσμα. Το μόνο που μένει είναι η καταγγελία σύμβασης με υπαιτιότητα της forthnet. Αν το έχει κάνει κάποιος, οι εμπειρίες του θα βοηθούσαν πραγματικά.

@ ADSLgr.com All rights reserved.