PDA

Επιστροφή στο Forum : Slow....



Lancelot
25-08-04, 12:28
Λοιπόν είμαι νέος, οπότε ή κάνω κάτι λάθος ή τότε είναι αργή πολύ η Vivodi!
Προσπαθώ να κατεβάσω κάτι αρχεία σε ένα Site που βρίσκεται στην Κίνα(εχμ μην γελάτε!) και έρχονται με 15-18 kb/sec...Αυτό δεν είναι τόσο πρόβλημα...
Το πρόβλημα είναι, πώς όταν δουλεύει αυτό, είναι σαν να μην έχω άλλο bandwidth ελεύθερο!
Δηλαδή ακόμα και στο adsl forum τπτ....δεν μπαίνει πουθενά!
Επιπλέον, ακόμα και αν διακόψω το downloading(φέρνω μέσω Flashget), πάλι για αρκετή ώρα, έχουν όλα νεκρώσει...Με αποτέλεσμα να πρέπει να πατήσω το κουμπί του modem, να κάνει restart μάλλον και να αρχίσει να δουλεύει ξανά.
Έχω το speedtouch 530i:P
Δουλεύω μέσω ethernet και όχι Usb...Είναι ρε παιδιά, λές και μου ρουφάει όλο το bandwidth...
Τι να κάνω;

Υπάρχει τρόπος να βάλω να μην το "τρώει" όλο...

Λολ, ελπίζω να πιάνετε τι λέω

bk
25-08-04, 18:18
Μήπως έχεις κάποιο P2P πρόγραμμα ταυτόχρονα ανοικτό;

boss
26-08-04, 11:11
κάτι βρωμάει από το σύστημα σου!
Αν δεν έλεγες ότι δε χρησιμοποιείς usb 8α έλεγα πώς φταίει το usb μιας που αυτό θυμίζει το νέκρωμα που περιγράφεις, όπως επίσης κ αυτό που σου γράφει ο bk περί p2p.
Αρχικά δεν έχεις να χάσεις τπτ αν κάνεις 1 phone στην vivodi ώστε να τσεκάρουν κ την σύνδεση σου(άν σε βλέπουν οκ) ώστε αρχικά να αποκλίσουμε αυτή την περίπτωση... αλλά ξανα λέω κατά πάσα πιθανότητα κάποιο πρόβλημα υπάρχει στο pc σου διαλυμένο σύστημα, ίσως κάποιο κακορυθμισμένο firewall(έχεις?) κ πολλά ακόμη!

Lancelot
27-08-04, 21:09
Τεσπλα έβγαλα το download manager που είχα(Flash Get), έβαλα το Mass Downloader και πλέον όλα καλά!!
Τι να πώ!!

ΥΓ

Όχι μόνο των Windows - SP2 Firewall έχω...τώρα κατεβάζω ένα να βάλω:)

@ ADSLgr.com All rights reserved.