PDA

Επιστροφή στο Forum : VDSL Forthnet τα προβληματα ξεκινησαν απο την αρχη !



Alkis28
27-09-14, 13:45
Καλησπερα. Αποφασισα να κανω τη μεταβαση απο ΟΤΕ VDSL σε Forthnet VDSL κυριως γιατι δεν με ενδιαφερει το σταθερο τηλεφωνο και ο ΟΤΕ δεν εχει προγραμμα φτηνοτερο με χρονοχρεωση κλησεων οπως η Forthnet. Εκανα τηλεφωνικα την αιτηση μου και μου απεσταλει το συμβολαιο για να υπογραψω -ορθα συμπληρωμενο -για το προιον που επελεξα (Forthnet VDSL 50). Χθες παρελαβα τον εξοπλισμο που ομως διαπιστωσα οτι επροκειτο για router ADSL και οχι VDSL. Επικοινωνησα με την τηλεφωνικη υποστηριξη που εκει ο υπαλληλος μου ειπε οτι η γραμμη που βρισκεται υπο κατασκευη και θα ειναι ετοιμη στις 2/10 ειναι ADSL 24 και οχι VDSL 50 γιατι βλεπει αυτο το πεδιο τσεκαρισμενο !!!! Του εξηγησα οτι το συμβολαιο που υπεγραψα ειναι για γραμμη VDSL 50 και απαιτησα αμεσα να διορθωθει το λαθος και να μου αποσταλει ο σωστος εξοπλισμος.Δυστυχως μου ειπε οτι το μονο που μπορει να γινει ειναι να επικοινωνησω εγω μετα τη δημιουργια της adsl γραμμης και να ζητησω μεταβαση σε vdsl !!!! Θεωρω εντελως απαραδεκτο αυτο που συμβαινει και δυστυχως η συνεργασια δεν ξεκιναει με τους καλυτερους οιωνους !
Τα στοιχεια μου ειναι διαθεσιμα αν μπορει να με βοηθησει καποιος υπευθυνος.

Forthnet.Nova.Rep1
27-09-14, 13:54
Καλησπέρα Alkis28,

Στείλε μας με ένα pm τον αριθμό της σύνδεσης σου για τον οποίο έχεις κάνει την αίτηση να το δούμε και να σε ενημερώσουμε σχετικά.

Παναγιώτης, Forthnet Support.

@ ADSLgr.com All rights reserved.