PDA

Επιστροφή στο Forum : wind στο περιστερι ?ταχυτητα ? ping? φωνη? καμια προσφορα?



darkorigin
27-09-14, 21:46
καλησπερα
τι παιζει απο wind στο περιστερι ?ταχυτητα ? ping? φωνη? τι προσφορες σας εχουν κανει?

anthip09
28-09-14, 13:46
καλησπερα
τι παιζει απο wind στο περιστερι ?ταχυτητα ? ping? φωνη? τι προσφορες σας εχουν κανει?

Καλημέρα και πάλι γείτονα (σου απάντησα και στο νήμα της συτα :p). έχω wind double play στο πατρικό μου σπίτι 2,5 χρόνια περίπου. Τον 1ο χρόνο δούλευε καλά χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. έπειτα ξεκίνησαν κάποια προβλήματα με στιγμιαίες διακοπές του ίντερνετ ενώ το ρούτερ δεν έκανε restart. ήρθαν τεχνικοί έψαξαν τη γραμμή μου, μου άλλαξαν ρούτερ, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε, κ κάπου κάπου τραβάει και κανά κόλλημα. Από ping 90-110. Κλείδωμα στα 12,400 με attenuation 17 (τραγικό, αλλά σύμφωνα με τους τεχνικούς είμαι πολύ καλά και δε πάει παραπάνω...:evil:). Ο μόνος λόγος που την κράτησα είναι ότι με τη λήξη του 2ου χρόνου συμβολαίου μου έκαναν προσφορά στα 17ε με απεριόριστα σταθερα κ 120 προς κινητά

darkorigin
28-09-14, 19:24
ευχαριστω για τις απαντησεις και στα 2 , μεχρι στιγμης με forthnet δεν εχω προβλημα με ασποσυνδεσεις και τετοια,απο ταχυτητες περιπου 5-7mbs δεν εχει κλειδωσει ποτε καλυετρα , αλλα τουλαχιστον εχει καλο ping. το κακο ειναι οτι αν παθει κατι η γραμμη θα πρεπει να ερθει ο οτε για να τσεκαρει...καλη χρονια...
παντως μεχρι στιγμης κοιταω προς τη wind λογω καλυτερης τιμης, ετσι και αλλιως οι γραμμες ειναι χαλια , μαλον μονο με οτε θα δουμε φως αλλα με τις τιμες που εχει καλυτερα να μεινω στα κερακια....

anthip09
29-09-14, 11:47
ευχαριστω για τις απαντησεις και στα 2 , μεχρι στιγμης με forthnet δεν εχω προβλημα με ασποσυνδεσεις και τετοια,απο ταχυτητες περιπου 5-7mbs δεν εχει κλειδωσει ποτε καλυετρα , αλλα τουλαχιστον εχει καλο ping. το κακο ειναι οτι αν παθει κατι η γραμμη θα πρεπει να ερθει ο οτε για να τσεκαρει...καλη χρονια...
παντως μεχρι στιγμης κοιταω προς τη wind λογω καλυτερης τιμης, ετσι και αλλιως οι γραμμες ειναι χαλια , μαλον μονο με οτε θα δουμε φως αλλα με τις τιμες που εχει καλυτερα να μεινω στα κερακια....

Αν είσαι ευχαριστημένος με Forthnet μείνε εκεί που είσαι. Έτσι κι αλλιώς δε θα δεις καλύτερο κλείδωμα με wind κ πιστεύω ούτε καλύτερα ping. Εκτός κ αν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά στην τιμή που σου προτείνουν. Αλλα για 2-3ε δεν αξίζει το κόπο να μπεις σε περιπέτειες

@ ADSLgr.com All rights reserved.