PDA

Επιστροφή στο Forum : Δωροεπιταγή 70ευρώ σε Γερμανό. Δεν ξέρω τι να πάρω.



divinesheet
28-09-14, 20:57
Καλησπέρα,

Όπως λέει και ο τίτλος, έχω δωροεπιταγή των 70ευρώ σε Γερμανό και δεν έχω ιδέα τι να αγοράσω. Είναι όλα τόσο πανάκριβα και τόσο πάνω από τον ανταγωνισμό.

Ένα tablet θα ήθελα να πάρω αλλά είναι σε τραγικές τιμές τα tablet του συν ότι δεν έχει μεγάλη γκάμα. Με φορητούς το ίδιο.


Πείτε καμιά ιδέα... Το ξέρω ότι ακούγεται τραγικό να έχω δωροεπιταγή και να μην ξέρω τι να την κάνω!

blade_
29-09-14, 00:48
παρε χρονο ομιλιας και πουλα τον

η μπαταριες
η παιχνιδι playstation :p

goku
29-09-14, 17:58
Αν δεν ξέρεις τι να πάρεις, δώσε σε μένα την δωροεπιταγή...

Πέρα από την πλάκα, αν μπορείς να διαθέσεις ακόμη 20-30 ευρώ για να πας συνολικά στα 100, μπορείς να βρεις κινητό της προκοπής.

biller
29-09-14, 18:15
Είχα το ίδιο θέμα με εσένα με επιταγή 50 ευρώ που έληγε τέλος του μήνα.
Τελικά πήρα κάτι βλακείες, τις πλήρωσα ακριβότερα απο αλλου οπως είπες και εσυ και το μετάνιωσα.
Αν μου ξανασυμβεί θα την βάλω αγγελία να την πουλήσω φθηνότερα να φευγει απο πάνω μου και να μην αγχώνομαι να μην λήξει και μου μείνει.

divinesheet
30-09-14, 01:00
παρε χρονο ομιλιας και πουλα τον

η μπαταριες
η παιχνιδι playstation :p

Και στα παιχνίδια ακριβός είναι. Μόνο Playstation Plus συνδρομή θα μπορούσα να πάρω που είναι fixed παντού. Μετά βέβαια δεν θα παίζω στο PS3 όπως κάνω καιρό τώρα και πάλι θα μετανιώσω που ξόδεψα έτσι την δωροεπιταγή...



Αν δεν ξέρεις τι να πάρεις, δώσε σε μένα την δωροεπιταγή...




Πέρα από την πλάκα, αν μπορείς να διαθέσεις ακόμη 20-30 ευρώ για να πας συνολικά στα 100, μπορείς να βρεις κινητό της προκοπής.

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι VFM στο range 130-280 που θα με ενδιέφερε. Ίσως το Nokia Lumia 735 να με έψηνε λίγο για το hardware, αλλά και πάλι, είναι Windows και θα το κοστολογήσουν και +30% από τους υπολοίπους (σε Ελλάδα/Ευρώπη)



Είχα το ίδιο θέμα με εσένα με επιταγή 50 ευρώ που έληγε τέλος του μήνα.
Τελικά πήρα κάτι βλακείες, τις πλήρωσα ακριβότερα απο αλλου οπως είπες και εσυ και το μετάνιωσα.
Αν μου ξανασυμβεί θα την βάλω αγγελία να την πουλήσω φθηνότερα να φευγει απο πάνω μου και να μην αγχώνομαι να μην λήξει και μου μείνει.

Αν πάω έξω από ένα κατάστημα και ρωτάω τον κόσμο (που μπαίνει μέσα και εφόσον πρόκειται να πάρει κάτι που κοστίζει 70 ή παραπάνω) αν θέλει να κάνουμε trade την δωροεπιταγή για λεφτά;
Θα ήταν πολύ lame; Και αν το κάνω αυτό μπορούν να μου πουν τίποτα από το Γερμανό;

Δεν νομίζω να το κάνω αλλά κουβέντα να γίνεται :ρ

biller
30-09-14, 11:18
Αν πάω έξω από ένα κατάστημα και ρωτάω τον κόσμο (που μπαίνει μέσα και εφόσον πρόκειται να πάρει κάτι που κοστίζει 70 ή παραπάνω) αν θέλει να κάνουμε trade την δωροεπιταγή για λεφτά;
Θα ήταν πολύ lame; Και αν το κάνω αυτό μπορούν να μου πουν τίποτα από το Γερμανό;

Δεν νομίζω να το κάνω αλλά κουβέντα να γίνεται :ρ

Ουτε και εγω θα το έκανα αυτό που λες με τίποτα.
Αλλα θα την έβαζα μια αγγελία εδω μέσα και θα την πούλαγα 55 ευρω σε άτομα που μένουν σε γειτονικούς δήμους μου η να έρθουν να την πάρουν απο την περιοχή μου.

gcf
30-09-14, 11:40
Tο καλοκαίρι είχα επιταγή 120 ευρώ και πέτυχα προσφορά φωτογραφικής μηχανής dslr σε τιμή καλύτερη του ανταγωνισμού, συμπλήρωσα βέβαια.
Μήπως χρειάζεσαι κάρτες μνήμης ή bluetooth ακουστικά;

divinesheet
30-09-14, 11:57
Tο καλοκαίρι είχα επιταγή 120 ευρώ και πέτυχα προσφορά φωτογραφικής μηχανής dslr σε τιμή καλύτερη του ανταγωνισμού, συμπλήρωσα βέβαια.
Μήπως χρειάζεσαι κάρτες μνήμης ή bluetooth ακουστικά;

Από κάρτες μνήμης είμαι κομπλέ.

Τα bluetooth ακουστικά η αλήθεια είναι ότι θα μου άρεσαν και μάλλον μου χρειάζονται κιόλας.
Δεν έχουν όμως και αυτά ακτινοβολία; Πόσο SAR έχουν;
Ποιά προτείνεις να πάρω;

gcf
30-09-14, 22:52
Η ακτινοβολία στα bluetooth είναι ανάξια λόγου. Εγώ μάλλιστα προτιμώ αυτά που έχουν κανονικά ακουστικά και ο δέκτης μπαίνει κάπου πάνω στα ρούχα (για να ακούω μουσική στέρεο) οπότε είναι σαν να έχεις hands free.
πχ αυτό είναι πολύ καλό (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=63470&selectedCategoryId=485). Βέβαια έχει και φθηνότερα.

divinesheet
01-10-14, 17:43
Η ακτινοβολία στα bluetooth είναι ανάξια λόγου. Εγώ μάλλιστα προτιμώ αυτά που έχουν κανονικά ακουστικά και ο δέκτης μπαίνει κάπου πάνω στα ρούχα (για να ακούω μουσική στέρεο) οπότε είναι σαν να έχεις hands free.
πχ αυτό είναι πολύ καλό (http://www.e-germanos.gr/e-germanos/products/showCloseUp.eg?productListId=63470&selectedCategoryId=485). Βέβαια έχει και φθηνότερα.

Την αποκλείουμε αυτή την λύση των ακουστικών γιατί τα θέλω με A2DP και όλα αυτά που έχει ο Γερμανός με A2DP είναι πολύ πάνω από τον ανταγωνισμό...

Θέλω να πάρω κάτι που να είναι στα ίδια επίπεδα τιμής με τις τιμές του skroutz.gr. Ή κάτι που να έχει fixed τιμή.

Μπορώ μέχρι τις 31 Οκτώβρη να χρησιμοποιήσω την δωροεπιταγή.

Εφόσον δεν υπάρχει τίποτα αξιόλογο σε νορμάλ τιμή αυτές τις μέρες, λέω να περιμένω μέχρι τα τέλη του μήνα και να αποφασίσω τότε.

BTW η δωροεπιταγή μου δώθηκε από τον ΟΤΕ (+ αρκετά άλλα δωράκια) για να μην φύγω προς άλλη εταιρεία σε ένα σταθερό που έχω.

raspoutiv
08-10-14, 00:32
φύγε απ τον ΟΤΕ να γλυτώσεις και τα λεφτά της συνδρομής, να μη στον πιάσει κι ο Γερμανός

κουτάκι της έκατσε το όνομα Γερμανός της Deutche όμως ε;

divinesheet
08-10-14, 01:06
φύγε απ τον ΟΤΕ να γλυτώσεις και τα λεφτά της συνδρομής, να μη στον πιάσει κι ο Γερμανός

Η αλήθεια είναι ότι με την προσφορά που μου κάναν για να μην φύγω από τον ΟΤΕ, μάλλον εγώ τους τον έπιασα.

22ευρώ/μήνα για 24 economy (210 σταθερα - 30 κινητα)
5 ευρώ το μήνα σε 2 καρτοκινητα για 12μηνες
70ευρω δωροεπιταγη στο γερμανο
ΟΤΕ TV με 10.95/μήνα.


Και η επιταγή, αν και από το Γερμανό, καλοδεχουμενη ήταν. Θα το ψάξω λίγο βέβαια για να δω τι θα πάρω. Αν και τα 30ευρώ από τα 70 θα τα κάνω σίγουρα playstation credit. Για τα υπόλοιπα 40 θέλω να κοιτάξω τώρα :ρ



κουτάκι της έκατσε το όνομα Γερμανός της Deutche όμως ε;

huehuehue

raspoutiv
08-10-14, 01:40
το OTE TV με πόσα κανάλια μέσα;
γιατί το τηλέφωνο δε σου βγήκε φτηνό αλλά αν έχεις τζάμπα όλη τη μπάλα είσαι ωραίος

για το Γερμανό δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. πριν κάτι μέρες με πήρανε από γκάλοπ που με ρώταγαν για τις τιμές στο Γερμανό, τα προϊόντα κτλ. 100 φορές του πα του υπάλληλου δεν ξέρω μη με ρωτάς κι επέμενε να του αξιολογώ το κατάστημα από 1-10. δεν του το κλεισα για να πάρει το bonus του αλλά δεν έχω την παραμικρή ιδέα του τι αξίζει σε αυτό το μαγαζί. το θεωρώ πανάκριβο

δεν παίρνεις κάρτες ομιλίας για το καρτοκινητό σου καλύτερα;

biller
08-10-14, 09:13
δεν παίρνεις κάρτες ομιλίας για το καρτοκινητό σου καλύτερα;

Καλά θα ηταν αλλα δεν δίνουν χρόνο ομιλίας με τις επιταγές.
Ολα τα έχουν υπολογίσει.

divinesheet
08-10-14, 20:09
το OTE TV με πόσα κανάλια μέσα;
γιατί το τηλέφωνο δε σου βγήκε φτηνό αλλά αν έχεις τζάμπα όλη τη μπάλα είσαι ωραίος

OTE TV Full Pack δορυφορικό με δώρο εγκατάσταση και εξοπλισμό. Ναι έχω και τη μπάλα. Αλλά μπορώ να πω ότι και τα documentaries που έχει είναι πολύ ενδιαφέροντα. Επίσης έχει πάρα πολλά HD κανάλια. Του βγάζω το καπέλο σε αυτό. Βέβαια δεν έχουν και το καλύτερο bitrate αλλά νομίζω θα το διορθώσουν αυτό μελλοντικά.




για το Γερμανό δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. πριν κάτι μέρες με πήρανε από γκάλοπ που με ρώταγαν για τις τιμές στο Γερμανό, τα προϊόντα κτλ. 100 φορές του πα του υπάλληλου δεν ξέρω μη με ρωτάς κι επέμενε να του αξιολογώ το κατάστημα από 1-10. δεν του το κλεισα για να πάρει το bonus του αλλά δεν έχω την παραμικρή ιδέα του τι αξίζει σε αυτό το μαγαζί. το θεωρώ πανάκριβο

Όντως τα πάντα είναι πανάκριβα. Τον Γερμανό τον έχει 100% ο ΟΤΕ; Αν ναι γιατί δεν το κλείνουν το μαγαζί και να ανοίξουν OTE shops στη θέση τους; Μην χάσει και ο κόσμος τη δουλειά του.



Λοιπόν νομίζω βρήκα κινητό VFM.

http://www.adslgr.com/forum/threads/841679-Cosmote-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-4G-ZTE-BLADE-VEC-%CF%83%CF%84%CE%B1-159%E2%82%AC

Πολύ καλά χαρακτηριστικά στα 159ευρώ. Κουτί μου ήρθε. Πάνω που ήμουν έτοιμος να πάρω για παρόμοια τιμή ένα αντίστοιχο από Κίνα. 1000 φορές από εδώ να έχω το κεφάλι μου ήσυχο για τις εγγυήσεις κλπ.

Μόλις παρατήρησα ότι έγραψα σχεδόν αυτούσιο σχόλιο με το δικό σου :ρ http://www.adslgr.com/forum/threads/841679-Cosmote-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%B4%CE%B9%CE%AC%CE%B8%CE%B5%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-4G-ZTE-BLADE-VEC-%CF%83%CF%84%CE%B1-159%E2%82%AC?p=5511383#post5511383

raspoutiv
12-10-14, 22:00
αυτό πρέπει να σε ανησυχήσει :tooth

αν το πουλάει κι ο Γερμανός καλορίζικο. τελικά τυράκι τα 70€. δίνεις κι άλλα από πάνω

tsigarid
13-10-14, 03:35
Πάρε 70 ευρώ σε μπαταρίες, τρέλανέ τους όλους :crazy:

@ ADSLgr.com All rights reserved.