PDA

Επιστροφή στο Forum : Aπαράδεκτη καθυστέρηση από HOL και μετατροπή σε VDSL



dimkasta
30-09-14, 15:38
Στις 5/9 κατέθεσα τηλεφωνικό αίτημα για την αλλαγή της σύνδεσής μου σε VDSL
Το αίτημα καταχωρήθηκε κανονικά, και δεν μου αναφέρθηκε οποιοδήποτε πρόβλημα, ενώ η διαβεβαίωση που μου δόθηκε ήταν ότι σε περίπου 10 ημέρες η μεταφορά θα είχε ολοκληρωθεί.

Μετά από μια εβδομάδα περίπου επικοινώνησα και πάλι με το 13844 γιατί δεν είχα λάβει ούτε τον εξοπλισμό, ούτε είχα κάποια έξτρα πληροφόρηση. Η εξυπηρέτηση με ενημέρωσε ότι η σύνδεσή μου δεν μπορούσε να γίνει VDSL άμεσα γιατί ήταν VOIP, και θα έπρεπε να γίνει πρώτα η μεταφορά σε POTS.

Και δεν φτάνει που δεν ενημερώθηκα γι’ αυτή την έξτρα αναμονή για κάτι που είναι καθαρά δικό τους πρόβλημα, χρειάστηκαν άλλα 2 τηλεφωνήματα δικά μου τις επόμενες 15 ημέρες στα οποία με βεβαίωναν ότι καταχωρήθηκε το αίτημα για «γρήγορη» διεκπεραίωση και ότι θα επικοινωνήσουν σύντομα μαζί μου για ενημέρωση, αφού το πέρασμα σε POTS θα γινόταν σε 7 ημέρες.

Η ενημέρωση φυσικά δεν ήρθε ποτέ, και σήμερα με νέο δικό μου τηλεφώνημα έμαθα ότι με τη «γρήγορη» διεκπεραίωσή, το αίτημα για αλλαγή σε POTS καταχωρήθηκε στις 25/9 (20 ημέρες μετά την αρχική αίτηση), και ότι θα χρειαστούν άλλες 20 ημέρες για την ολοκλήρωση της διαδικασίας.

Ταυτόχρονα, το αίτημα στο Μy HOL άλλαξε ημερομηνία και πλέον δείχνει 25/9 (για να μη φαίνεται η καθυστέρηση στο σύστημα???)

Και όλα αυτά, 1 μήνα αφότου έπεσε η ταχύτητα του ADSL μου από τα 12 στα 5Mbit

Αν δεν με θέλουν για πελάτη ή δεν έχουν χρόνο να ασχολούνται με ασήμαντα πράματα, μπορούσαν απλά να μου το πούν...

dimkasta
03-10-14, 19:52
Σήμερα επιστρέφοντας από τη δουλειά βρήκα κομμένο ιντερνετ και τηλέφωνο... Άντε λέω πρόοδος... Αμ δε... Τηλέφωνο εξυπηρέτηση απ το κινητό για να μάθω ότι ενώ φαινεται να ολοκληρώθηκε η μετατροπή σε pots, το καλώδιο φαίνεται αποσυνδεδεμένο, και φυσικά δε μπορεί να γίνει κάτι πριν τη Δευτέρα...Φαντάζομαι με τιμωρούν με 3 μέρες χωρίς τηλέφωνο και ιντερνετ επειδή δεν έφυγα νωρίτερα από πελάτης τους...

user12345
29-09-15, 22:38
Αγαπητοι φίλοι,
Ειμαι εδώ και 15 ημέρες συνδρομητής στο ADSL πακέτο της HOL.
Εχω προσπαθήσει να περάσω αίτημα αναβάθμισης σε πακέτο VDSL, τοσο μεσω του 13844, όσο και μέσω του my hol.
Εχω ελέγξει τη διαθεσιμότητα στην περιοχή μου (Καλαμαριά), τοσο αυτόματα όσο και τηλεφωνικά. Το site μου απορρίπτει τα αιτήματα, στο 13844 δεν ξέρουν, μαλλον λεει ειναι μηχανογραφικό πρόβλημα...
Γνωρίζετε κάτι παρόμοιο, ή πως τελικά μπορώ να περάσω ένα άιτημα που δεν θα απορριφθεί?

@ ADSLgr.com All rights reserved.