PDA

Επιστροφή στο Forum : Διακοπή Ίντερνετ λόγω κλήσης.



amadeus
02-10-14, 14:08
Εδώ και μέρες παρατηρώ το εξής πρόβλημα από το σπίτι μου. Καταρχήν έχω 3play ΟΤΕ. Όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ και κάνω κάποια κλήση από το σταθερό ασύρματο τηλέφωνο για όση ώρα μιλάω δεν έχω ίντερνετ.
Στο σπλίτερ τα καλώδια είναι σωστά τοποθετημένα. Το ένα στο τηλέφωνο και το άλλο στο μόντεμ. Είτε βάλω το επιπλέον φίλτρο για τα χιόνια που κάνει το τηλέφωνο είτε όχι το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.
Όταν με καλούν αυτό δεν γίνεται.
Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

dimangelid
02-10-14, 16:29
Εδώ και μέρες παρατηρώ το εξής πρόβλημα από το σπίτι μου. Καταρχήν έχω 3play ΟΤΕ. Όταν είμαι συνδεδεμένος στο ίντερνετ και κάνω κάποια κλήση από το σταθερό ασύρματο τηλέφωνο για όση ώρα μιλάω δεν έχω ίντερνετ.
Στο σπλίτερ τα καλώδια είναι σωστά τοποθετημένα. Το ένα στο τηλέφωνο και το άλλο στο μόντεμ. Είτε βάλω το επιπλέον φίλτρο για τα χιόνια που κάνει το τηλέφωνο είτε όχι το αποτέλεσμα είναι πάντα το ίδιο.
Όταν με καλούν αυτό δεν γίνεται.
Ξέρουμε τι μπορεί να φταίει;

Εφόσον έχεις splitter και είναι σωστή η συνδεσμολογία δεν πρέπει να έχεις κανένα παράσιτο στο τηλέφωνο. Μπορεί να είναι είτε προβληματικό το splitter, είτε η τηλεφωνική συσκευή. Δοκίμασε πρώτα με καινούργιο splitter και πες μας.

amadeus
02-10-14, 16:46
Οκ θα το δοκιμάσω όσο πιο σύντομα γίνεται και θα σας ενημερώσω. Ευχαριστώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.