PDA

Επιστροφή στο Forum : Άλλο Σκαμπανεβασματα στην ταχυτητα.



AlexTselikas
07-10-14, 18:08
Γεια σας,
εχω το router/modem της HOL εδω και 6~ χρονια(NetFaster IAD 2).Εχω ενα προβλημα,πολλες φορες η ταχυτητα πεφτει και ανεβαινει μετα απο λιγο.
Δηλαδη αντι να ανοιξει μια σελιδα σε 1sec κανει 3-4,μετα παλι 1sec για να ανοιξει κτλ.'Η,ενα βιντεο στο YouTube παει κανονικα, μετα σταματαει να προχοραει η γκρι μπαρα που ειναι ποσο εχει φορτισει και κολαει το βιντεο και μετα απο κατι δευτερολεπτα αρχιζει και παει γρηγορα οπως παντα. Επισης με καθε επανακινηση εχω διαφορετικο download.Μια εχω 9mbps και στην αλλη 9,4,μετα 10 η και 10,4.
Να ζητησω να μου στειλουν αλλο?
Νομιζω στελνουν το ZTE πως σας φαινεται?

sweet dreams
07-10-14, 18:23
Οι διαφορές των δευτερολέπτων που λες δεν είναι άξιες λόγου όπως και οι διαφορές του 1~1.5 mbps στον συγχρονισμό.

Στο σερφάρισμα αναφέρεσαι σε ενσύρματη ή ασύρματη σύνδεση;; Kάνε αυτή (http://www.adslgr.com/forum/threads/815913-«Μπούκωμα»-γραμμής-κατά-τη-διάρκεια-video-streaming?p=5400157#post5400157)την δοκιμή για να τσεκάρεις την σταθερότητα της γραμμής σου,

γιατί με τις ιστοσελίδες τα πράγματα είναι ρευστά.

AlexTselikas
07-10-14, 19:00
Εκανα την δοκιμη και δεν ειδα και διακυμανση πανω απο 100KB/s,συνηθως στα 50~KB/s διαφορα υπηρχε.
Με καλωδιο παντα η συνδεση

sweet dreams
07-10-14, 19:04
Οπότε η σύνδεση σου δεν έχει κάποιο πρόβλημα αστάθειας. Η ταχύτητα συγχρονισμού είναι φυσιολογικό να έχει αυτές τις διακυμάνσεις κατά την

διάρκεια της ημέρας λόγω διαφορετικού φόρτου των γραμμών. Για το ZTE δεν έχω προσωπική άποψη, περίμενε μήπως απαντήσει κάποιος άλλος.

@ ADSLgr.com All rights reserved.