PDA

Επιστροφή στο Forum : Μακρυά από την απαράδεκτη wind !!



evans1
07-10-14, 23:55
Είμαι συνδρομητής της Wind και γράφω την πρόσφατη εμπειρία μου ώστε να προφυλάξω μέλη τα οποία είχαν σκοπό να πάνε σε αυτήν την εταιρεία.
Προ μηνών, έκανα αίτηση φορητότητος γιά άλλη εταιρεία, και αμέσως με πήραν τηλέφωνο από την Wind και μου είπαν να παραμείνω και αντί γιά 25 ευρώ τον μήνα να πληρώνω 17 με δώρο 5 ώρες προς κινητά και με εξαίρεση από τις νέες χρεώσεις της (επί πληρωμή το 13800, πληρωμή γιά ψηφιακές ευκολίες κλπ).
Δέχθηκα, έκανα ακύρωση φορητότητος, και όταν τους πήρα τηλ. γιά να δώ από πότε θα ίσχυε η προσφορά, η απάντησή τους ήταν "ποιά προσφορά; δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα". Έκανα ξανά αίτηση φορητότητος και ως εκ θαύματος έσπασαν τα τηλέφωνα με την ίδια "ανύπαρκη" κατ'αυτούς προσφορά, και επί πλέον δώρο τηλέφωνο με κάρτα η οποία θα είχε κάθε μήνα 2 ώρες δωρεάν πρός όλα τα δίκτυα....
Τους διαολόστειλα και συνεχίζουν να παίρνουν τηλέφωνο 2 φορές την ημέρα.
Επίσης, προ καιρού ζήτησα από την τεχνική υποστήριξη της Wind να μου αλλάξει το ρούτερ γιατί έκανε συνεχώς αποσυνδέσεις και δεν δούλευε τι wifi και η απάντηση ήταν "να πάτε να αγοράσετε, δεν το αλλάζουμε". (Αγόρασα ένα γιά να κάνω την δουλειά μου ... )

Ας προσέξουν λοιπόν οι "επίδοξοι" συνδρομητές της Wind η οποία σε λίγο θα χρεώνει οτιδήποτε οι άλλοι παρέχουν δωρεάν ... :down:

esquellot
14-10-14, 13:13
Εμένα με έχουν πάρει 2 φορές και με "λιβανίζουν" με τη νέα προσφροά 20€ το μηνα για σταθερό τηλέφωνο και 24άρι adsl. Ούτε τη δiάρκεια συμβολαίου μου ανέφεραν, όπως αναφερεται στο site τους. Έπρεπε εγω να τους ρωτήσω.
Επειδή όμως έχω συμβόλαιο με άλλη εταιρεία και δεν μπορώ να το "σπάσω" χωρίς να πληρώσω penalty, τους αντιπρότεινα να μου πληρώσουν αυτοί το penalty κι εγώ υπογράφω νέο συμβόλαιο με τη wind πάραυτα. Μόλις το άκουσε αυτό η υπάλληλος μου είπε "δεν επιμένω" και τερματίστηκε η συνομιλία μας.

CoOliO1987
14-10-14, 14:02
Επειδή είχα κάποια τεχνικά προβλήματα με αποσυνδέσεις κλπ τους ζήτησα πόσο πρέπει να πληρώσω για να φύγω..Αφού με παρακαλούσαν έστειλαν ένα καινούργιο router για να φτιάξει το πρόβλημα τσαμπέ...Θα περιμένω λίγες μέρες να δω τι θα παίξει και θα σας πω!

van62
14-10-14, 17:35
Εχω και εγω μεγαλο πρόβλημα με αυτους και αποσυνδεσεις συνεχομενες ολο το 24ωρο. Από το τεχνικο με κοροϊδεύουν συνεχεια, "αλλαξε το splitter,αλλαξε τα φιλτρα, αλλαξε τα καλωδια, αποσυνδεσε τις τηλ.συσκευες και ασε μονο το ρουτερ" και ένα σωρο άλλες μαλακιες, μου εχουν σπασει τα νευρα. μιλαμε για μεγαλο χαλι.

CoOliO1987
14-10-14, 22:39
Τα ίδια μου λέγαν και μένα..Τώρα πήρα το καινούργιο router και μέχρι στιγμής όλα καλά...

MitsosDaBest13
18-10-14, 15:03
Εμένα με έχουν πάρει 2 φορές και με "λιβανίζουν" με τη νέα προσφροά 20€ το μηνα για σταθερό τηλέφωνο και 24άρι adsl. Ούτε τη δiάρκεια συμβολαίου μου ανέφεραν, όπως αναφερεται στο site τους. Έπρεπε εγω να τους ρωτήσω.
Επειδή όμως έχω συμβόλαιο με άλλη εταιρεία και δεν μπορώ να το "σπάσω" χωρίς να πληρώσω penalty, τους αντιπρότεινα να μου πληρώσουν αυτοί το penalty κι εγώ υπογράφω νέο συμβόλαιο με τη wind πάραυτα. Μόλις το άκουσε αυτό η υπάλληλος μου είπε "δεν επιμένω" και τερματίστηκε η συνομιλία μας.


Πρόσεχε, η προσφορά της WIND το δεύτερο χρόνο είναι 25€... Είναι παραπλάνηση τα 20€ για 24μηνο που λένε.

Όσο για τα ρούτερ, η WIND ποτέ δε δίνει τσάμπα. Εξαρχής τα αγοράσατε, αν χαλάσουν χέστηκε, να πάτε να πάρετε άλλα θα σας πει...

esquellot
18-10-14, 16:48
Πρόσεχε, η προσφορά της WIND το δεύτερο χρόνο είναι 25€... Είναι παραπλάνηση τα 20€ για 24μηνο που λένε.

Όσο για τα ρούτερ, η WIND ποτέ δε δίνει τσάμπα. Εξαρχής τα αγοράσατε, αν χαλάσουν χέστηκε, να πάτε να πάρετε άλλα θα σας πει...

Ευχαριστώ για την ειδοποίηση. Δε νομίζω ότι θα με ενοχλήσουν ξανά μετά από αυτό που τους πρότεινα αν και είναι κάτι που το βρίσκω αυτονόητο και λογικό και κέρδος θα τους αποφέρει.

Διετή δέσμευση δεν υπογράφω, γι' αυτό και θέλω να φύγω από τον ΟΤΕ μόλις έμαθα για 18μηνη δέσμευση στα πακέτα του. 12μηνο και πολύ είναι.

john68
18-10-14, 23:40
145687
145686
Τα ιδια και εγω ...ειναι απαραδεκτοι πανω απο 2 εβδομαδες με κοροϊδεύουν και εμένα ..Δοκίμασα 3-4 ρούτερ καμια διαφορά...
Εκανα 2τές συμβόλαιο αλλα τι να το κάνω ; δεν 'εχω ίντερνετ

psylos
19-10-14, 03:55
Κάτι πάει στραβά και δεν είναι η Wind μάλλον... Μόλις το έκανα και έβγαλα αρκετά καλά αποτελέσματα... Για γραμμή που έχει κλειδώσει στα 7.5Μbps περίπου και για τέτοιου είδους τεστ, το αποτέλεσμά μου είναι μάλλον εξαιρετικό.

145691

Brainmorf
19-10-14, 06:49
Πετάει η ομάδα λέμε

esquellot
20-10-14, 10:17
Σήμερα δέχτηκα ξανά κλήση από wind. Μου είπε ο υπάλληλος πάλι για την προσφορά των 20€/μήνα για 2 έτη χωρίς να μου αναφέρει ότι είναι 25€ το 2ο χρόνο. Όταν του είπα ότι γίνεται 25€ η τιμή, τότε είπε ότι είναι επειδή έχω ΟΤΕ, κι ότι μόνο για πελάτες ΟΤΕ ισχυει αυτή η αλλαγή τιμής το 2ο χρόνο όπως και το τέλος ενεργοποίησης.

Μάλιστα όταν του ζήτησα να μου πληρώσει το penalty του ΟΤΕ για τη διακοπή συμβολαίου μου ανέφερε ότι μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω από τον ΟΤΕ χωρίς να το πληρώσω κι ότι είμαι καλυμμένος νομικά. :lol:
Όταν του ανέφερα ότι ζητώ αυτό να μπει σαν όρος στο συμβόλαιο που θα υπογράψω με τη wind κι ότι σε περίπτωση που ο ΟΤΕ μου ζητησει να καταβάλω οπωσδήποτε αυτό το ποσό η wind θα το καταβάλει για λογαριασμό μου κι ότι παύει η αξίωση του ΟΤΕ σε βάρος μου για την πληρωμή του penalty και μεταβιβάζεται στη wind, τότε είπε ότι αυτό δεν μπορεί να το "φορτωθεί" η εταιρία. Τον χαιρέτησα ευγενικά και του 'κλεισα το τηλέφωνο.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

yiannis010
20-10-14, 12:29
Σήμερα δέχτηκα ξανά κλήση από wind. Μου είπε ο υπάλληλος πάλι για την προσφορά των 20€/μήνα για 2 έτη χωρίς να μου αναφέρει ότι είναι 25€ το 2ο χρόνο. Όταν του είπα ότι γίνεται 25€ η τιμή, τότε είπε ότι είναι επειδή έχω ΟΤΕ, κι ότι μόνο για πελάτες ΟΤΕ ισχυει αυτή η αλλαγή τιμής το 2ο χρόνο όπως και το τέλος ενεργοποίησης.

Μάλιστα όταν του ζήτησα να μου πληρώσει το penalty του ΟΤΕ για τη διακοπή συμβολαίου μου ανέφερε ότι μπορώ να φύγω όποια στιγμή θέλω από τον ΟΤΕ χωρίς να το πληρώσω κι ότι είμαι καλυμμένος νομικά. :lol:
Όταν του ανέφερα ότι ζητώ αυτό να μπει σαν όρος στο συμβόλαιο που θα υπογράψω με τη wind κι ότι σε περίπτωση που ο ΟΤΕ μου ζητησει να καταβάλω οπωσδήποτε αυτό το ποσό η wind θα το καταβάλει για λογαριασμό μου κι ότι παύει η αξίωση του ΟΤΕ σε βάρος μου για την πληρωμή του penalty και μεταβιβάζεται στη wind, τότε είπε ότι αυτό δεν μπορεί να το "φορτωθεί" η εταιρία. Τον χαιρέτησα ευγενικά και του 'κλεισα το τηλέφωνο.

Τα συμπεράσματα δικά σας.
ειμαι πολυ περιεργος να μαθω τι απαντανε οταν θελουν δικοι τους συνδρομητες να σπασουν το συμβολαιο.....ζητανε την ρητρα ή οχι. εχει καταντησει για γελια αυτή η ιστορια με τις ρητρες γιατι το ιδιο μου ειπε και πωλήτρια απο τον οτε οταν πηρε να μου κανει προσφορα ενω βισκομαι κλειδομενος με διετες συμβολαιο σε αλλη εταιρεια....δεν εχετε καμια υποχρεωση αν σπασετε στο συμβολαιο μου ειπε...ας αποφασισουν τελικα τι ισχυει και ας κανουν τις προτασεις για σπασιμο συμβολαιων

iliteo
20-10-14, 12:42
έχει ακόμα πελάτες η wind?? :hmm:

nyannaco
20-10-14, 12:53
Μόνο με εισαγγελέα θα ιδρώσει το αυτί τους!

Σκέφοτμαι να αρχίσω, κάθε που παίρνει κάποιος τηλέφωνο να πουλήσει, να λέω "μισό λεπτό να ενεργοποιήσω την καταγραφή της συνομιλίας, αν δεν έχετε αντίρρηση". Είμαι περίεργος να κόψω αντιδράσεις.

MitsosDaBest13
20-10-14, 14:53
ειμαι πολυ περιεργος να μαθω τι απαντανε οταν θελουν δικοι τους συνδρομητες να σπασουν το συμβολαιο.....ζητανε την ρητρα ή οχι. εχει καταντησει για γελια αυτή η ιστορια με τις ρητρες γιατι το ιδιο μου ειπε και πωλήτρια απο τον οτε οταν πηρε να μου κανει προσφορα ενω βισκομαι κλειδομενος με διετες συμβολαιο σε αλλη εταιρεια....δεν εχετε καμια υποχρεωση αν σπασετε στο συμβολαιο μου ειπε...ας αποφασισουν τελικα τι ισχυει και ας κανουν τις προτασεις για σπασιμο συμβολαιων


Μην το ψάχνεις... Εγώ έσπασα το συμβόλαιο με τη WIND λόγω των αυξήσεων που έγιναν στις διεθνείς κλήσεις, αλλά πιο πολύ γιατί το ίντερνετ σερνοταν και τώρα η WIND μου ζητά 140€ τέλη διακοπής, αλλιώς θα τα διεκδικήσει δικαστικώς! Πλάκα είχε κιόλας πως πριν φύγω, άλλα έλεγε ο ένας υπάλληλος, άλλα ο άλλος και αυτός που μου είπε πως θα φύγω χωρίς να πληρώσω τίποτα, με πήρε με Απόκρυψη! Πραγματικά δεν υπάρχει χειρότερη εταιρία για μένα ... Ξέρω ότι δικαιούμαι να μην πληρώσω τίποτα και ότι απλώς τραμπουκιζουν..

esquellot
01-11-14, 16:39
Οι άνθρωποι της wind δεν καταλαβαίνουν τίποτα λέμε. Συνεχίζουν καθημερινά να καλούν και να με "βομβαρδίζουν" με την προσφορά των 20€, που είναι 25€ το 2ο χρόνο λόγω ενοικίασης γραμμών στον ΟΤΕ.
Ο υπάλληλος με διαβεβαίωνε ότι δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για την ποινή σπασίματος συμβολαίου στον ΟΤΕ μιας και ο ίδιος (μου ανέφερε το όνομά του) το εγγυάται. Του είπα να μου το πληρώσει ο ίδιος ή η εταιρεία του αν προκύψει πρόβλημα και είπε ότι δε γίνεται αυτό.
Τότε του ανέφερα για τα 160€ που ζητά η wind για την πρόωρη διακοπή συμβολαίου και το τι κάνει για να πάρει τα χρήματά της κι άρχισε να παραμιλά. Του το 'κλεισα.
Σήμερα κάλεσε άλλος στον οποίο είπα ότι δεν επιθυμώ προϊόντα της wind και του ζήτησα να μην με ξαναπάρουν. Πότε θα σταματήσει η όχληση αυτή;

vag75
01-11-14, 17:16
Καταρχάς να πω την καλησπέρα μου σε όλα τα μέλη του adslgr!:)

Τώρα στο θέμα μας, πραγματικά η κατάσταση με την Wind έχει ξεπεράσει κάθε όριο!
Εδώ και πολύ καιρό δεν υπάρχει μέρα που να μην με έχουν πάρει τουλάχιστον μία φορά τηλέφωνο για αυτή την προσφορά των 20€!
Και ενώ από την πρώτη στιγμή τους το έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν με ενδιαφέρει να πάω στην εταιρία τους, αντί να σταματήσουν να με ενοχλούν, αυτοί έχουν κάνει τα τηλεφωνήματα πιο πυκνά! Και με αποκορύφωμα την Τρίτη που μας πέρασε που με πήραν πάνω από 5 φορές την ίδια ημέρα, και μάλιστα οι 3 με 4 ήταν μέσα σε διάστημα μικρότερο από μία ώρα!
Ακόμα και σήμερα με έχουν πάρει 2 φορές από το πρωί, και δεν ξέρω πόσες ακόμα θα με πάρουν μέχρι το βράδυ.

synneffaki
01-11-14, 18:36
MitsosDabest13 πως μπορεις να φυγεις δλδ χωρις να πληρωσεις. Πες και σε μας που ταλαιπωρουμαστε με αυτους καλε?

MitsosDaBest13
02-11-14, 04:37
MitsosDabest13 πως μπορεις να φυγεις δλδ χωρις να πληρωσεις. Πες και σε μας που ταλαιπωρουμαστε με αυτους καλε?


Σε περίπτωση που κάποια η WIND αθετήσει το συμβόλαιο πχ για αυξήσεις ή αλλαγές σε προγράμματα που σε επηρεάζουν. Αλλά και πάλι δύσκολα θα γλιτώσεις τα Τέλη Διακοπής. Οι άνθρωποι λέμε δεν παίζονται... Ποτέ ξανά συμβόλαια με αυτούς. Καρτοκινητη (που έχει το χειρότερο σήμα απ' όλες) και πολύ τους είναι.

mva1
02-11-14, 09:55
Wind stinks….

Εχουμε τις χειροτερες δυνατες εμπειριες απο την Wind την τελευταια χρονια..
Αποφασισαμε να διακοψουμε το συμβολαιο μας μετα απο 10 χρονια συνεχους συνδρομης ... δεν μας αφηναν με τιποτα...

Καναμε αιτημα διακοπης απο το καολαιρι του 2014 (Αυγουστος) και με διαφορες προφασεις μας ειπαν οτι πρεπει να περιμενουμε μεχρι τις 02/09/2014 οποτε εληγε καποια περιοδος συμβασης.. Αντι να διακοπει το συμβολαιο το ανανεωσαν ΜΟΝΟΜΕΡΩΣ χωρις να μας ρωτησουν και χωρις να μας ενημερωσουν. Σε επισκεψη μας 31/10 και 1/11 σε καταστηματα και με τηλεφωνικη επικοινωνια - δεν μπορεσαμε να κανουμε την διακοπη που εκκρεμει απο αγουστο 2014 και νμας ειπαν οτι πρπει να πληρωσουμε – ακουστε..- 168 Ευρω τελη ακυρωσης γιατι εχουμε συβολαιο μεχρι 2/09/2015!!

Ειναι προφανως παρελκυστικη και παρανομη η πρακτικη αυτη της εταιριεας που στο βωμο του να διατηρησει πελατες η να δειχνειογκο πελατων δεν δισταζουν να παρανομησουν.. Κριμα που δεν εχω χρονο και διαθεσιμοτητα για δικαστικη οδο..

Το μονο σιγουρο ειναι οτι ποτε δεν θα ξαναχρησιμοποιησουμε τις υπηρεσιες τους καθως απεχουν πολυ απο το να ειναι αξιοπιστοι παροχοι και τιμιοι με τους πελατες τους – στους οποιους επιπλεον χρεωνουν πανακριβες υπηρεσιες !!!
Φανταστειτε οτι στην καρτοκινητη τους χρεωνουν κατελαχιστον 3 λεπτα την καθε κληση και με ορους μπερδεμενους παρελκυστικους και παραπλανητικους κοροιδευουν τους ανυποπτους πελατες τους. Ενδεικτικα αναφερω οτι σε κεντρικες χωρες με 20Ε το μηνα εχει κανεις απεριοριστη επικοινωνια σε κινητα της χωρας, σταθερα ΟΛΗΣ της Ευρωπης και ΗΠΑ/Καναδα/Αυστραλιας και 3GB 4G ιντερνετ το μηνα !!! Χωρις ψηλα γραμματα χωρις κρυμμενους ορους και μαλαγανιες και πονηριες βαλκανικο/μεσανατολικου τυπου....

Αν δεν θελετε να ταλαιπωρηθειτε και να πληρωσετε υπερβολικα υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας μεινετε ΜΑΚΡΙΑ απο τη WIND!!!!

Ταλαιπωρημενοι πελατες της WIND.

esquellot
02-11-14, 11:51
Ειναι προφανως παρελκυστικη και παρανομη η πρακτικη αυτη της εταιριεας που στο βωμο του να διατηρησει πελατες η να δειχνειογκο πελατων δεν δισταζουν να παρανομησουν.. Κριμα που δεν εχω χρονο και διαθεσιμοτητα για δικαστικη οδο..
Αν δεν θελετε να ταλαιπωρηθειτε και να πληρωσετε υπερβολικα υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας μεινετε ΜΑΚΡΙΑ απο τη WIND!!!!
Ταλαιπωρημενοι πελατες της WIND.

Κακώς φίλε μου. Εκεί ποντάρουν και κάνουν αυτά τα πράγματα. Μια μήνυση τους χρειάζεται στην περιπτωσή σου και να υποστηρίξεις ότι ανανέωσαν το συμβόλαιό σου χωρίς να λάβεις γνώση άμεσα και χωρις την υπογραφή σου.
Είμαστε πολύ χαλαροί μου φαίνεται.
Να ζητούμε να μπει όρος στο συμβόλαιο με κάθε νέα αύνδεση "ότι με τά το πέρας της ισχύος του συμβολαίου δεν επιθυμώ παραμονή στο δίκτυο και τiς υπηρεσίες της wind. Κι ότι μόνο αν εγώ το ζητήσω να γίνει ανανέωση συμβολαίου κι αυτό ενυπόγραφα κι από τα δύο μέρη".

MitsosDaBest13
02-11-14, 20:24
Απ' ό,τι φαίνεται και στο Double Play των γονιών μου, το ίδιο έχουν κάνει! Έσπασα το συμβόλαιο λόγω των αυξήσεων και μετά μας το ανανέωσαν για 2 χρόνια χωρίς να συμφωνήσουμε και τώρα που έχουμε φύγει για τη HOL, μας ζητάνε 140€ Τέλη Διακοπής και μας απειλούν με δικαστήριο αν δεν πληρώσουμε, το συμβόλαιο που έφτιαξαν μόνοι τους!!! Μακριά από WIND σε όσους δε θέλετε μπλεξίματα... Μάλλον θα πάμε για καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αν και δε νομίζω πως θα δικαιωθούμε, η WIND μας έχει στο χέρι...

esquellot
02-11-14, 20:54
Απ' ό,τι φαίνεται και στο Double Play των γονιών μου, το ίδιο έχουν κάνει! Έσπασα το συμβόλαιο λόγω των αυξήσεων και μετά μας το ανανέωσαν για 2 χρόνια χωρίς να συμφωνήσουμε και τώρα που έχουμε φύγει για τη HOL, μας ζητάνε 140€ Τέλη Διακοπής και μας απειλούν με δικαστήριο αν δεν πληρώσουμε, το συμβόλαιο που έφτιαξαν μόνοι τους!!! Μακριά από WIND σε όσους δε θέλετε μπλεξίματα... Μάλλον θα πάμε για καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αν και δε νομίζω πως θα δικαιωθούμε, η WIND μας έχει στο χέρι...

Στα δικαστήρια να τους πάτε που σας ανανέωσαν το συμβόλαιο για δυο χρόνια χωρίς να βάλετε την υπογραφή σας. Εκεί να στηρίξετε την καταγγελία σας, ειδικά αν σας έστειλαν νέο λογαριασμό και τον έχετε στα χέρια σας.

yiannis010
02-11-14, 21:07
Απ' ό,τι φαίνεται και στο Double Play των γονιών μου, το ίδιο έχουν κάνει! Έσπασα το συμβόλαιο λόγω των αυξήσεων και μετά μας το ανανέωσαν για 2 χρόνια χωρίς να συμφωνήσουμε και τώρα που έχουμε φύγει για τη HOL, μας ζητάνε 140€ Τέλη Διακοπής και μας απειλούν με δικαστήριο αν δεν πληρώσουμε, το συμβόλαιο που έφτιαξαν μόνοι τους!!! Μακριά από WIND σε όσους δε θέλετε μπλεξίματα... Μάλλον θα πάμε για καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αν και δε νομίζω πως θα δικαιωθούμε, η WIND μας έχει στο χέρι...
γιατι να μην δικαιωθείτε δηλ.και με ποιον τρόπο σας έχει στο χέρι για να καταλάβω και γω.θα σας είχε στο χέρι αν ειχατε υπογράψει για ανανεώση συμβολαίου.επίσης θα σας είχε στο χέρι αν υπάρχουν ηχογραφημένη συνομιλία πως κάνετε ανανέωση συμβολαίου.προσωπικά θα εκάνα διακοπή και ας μου κάνανε μήνυση για την ρήτρα.εκεί να δεις γέλια .

iliteo
02-11-14, 21:32
Μήπως τα παραλέτε λίγο ρε παιδιά;

esquellot
02-11-14, 21:37
Η ηχογραφημένη συνομιλία δεν πρέπει να επέχει θέση υπογραφής. Ακόμα κι αν έχει πει ναι και υπάρχει αυτό καταγεγραμμένο, μπορεί να καταπέσει στο δικαστήριο εφόσον δεν υπάρχει υπογραφή συμβολαίου ανανέωσης.

yiannis010
02-11-14, 21:50
[QUOTE=esquellot;5532429]Η ηχογραφημένη συνομιλία δεν πρέπει να επέχει θέση υπογραφής. Ακόμα κι αν έχει πει ναι και υπάρχει αυτό καταγεγραμμένο, μπορεί να καταπέσει στο δικαστήριο εφόσον δεν υπάρχει υπογραφή συμβολαίου ανανέωσης.[/Q


ισχυει σε αυτη την περιπτωση.οταν σου τηλεφωνουν για ανανεωση χρησιμοποιουν ενα κειμενακι στην αρχη που τους εχει δωθεί απο δικηγόρο σε ρωτανε αν συμφωνεις και μετα προχωρανε στην ανανεωση συμβολαιου.δεν υπαρχει αυτη την στιγμη πάροχος που να κανει ανανεωση συμβολαίου με υπογραφες(και μιλάω μόνο για ανανεωση ....γιατί αν είναι φορητότητα βάζεις 10 υπογραφες σε 5 χαρτια)

esquellot
02-11-14, 21:55
Αν εγώ θελήσω να υπογράψω έγγραφο τυπωμένο για την ανανέωση του συμβολαίου μου δεν μπορώ? Δε νομίζω να υπάρχει πάροχος που να μην προσφέρει αυτή τη δυνατότητα.

yiannis010
02-11-14, 22:02
Αν εγώ θελήσω να υπογράψω έγγραφο τυπωμένο για την ανανέωση του συμβολαίου μου δεν μπορώ? Δε νομίζω να υπάρχει πάροχος που να μην προσφέρει αυτή τη δυνατότητα.

πότε έκανες ανανέωση συμβολαίου τελευταία φορα;σου στείλανε χαρτί και έβαλες κάποια υπογραφή;

- - - Updated - - -


Αν εγώ θελήσω να υπογράψω έγγραφο τυπωμένο για την ανανέωση του συμβολαίου μου δεν μπορώ? Δε νομίζω να υπάρχει πάροχος που να μην προσφέρει αυτή τη δυνατότητα.

οι ανανεωσεις γίνονται τηλεφωνικά και μόνο για να υπάρχει η ηχογράφηση.΄και σε καταστημα να πας θα κρατησουν το ονομα σου και θα σου πούνε πως θα σου τηλεφωνήσει η εξυπηρέτηση πελατών.

esquellot
02-11-14, 22:08
Δεν έχω κάνει ανανέωση πρόσφατα. Μάλλον θα πάω σε φορητότητα αριθμού σε άλλον πάροχο, με τη λήξη του υπάρχοντος συμβολαίου.
Δε διαφωνώ αλλά παράξενο μου φαίνεται. Θα τηλεφωνήσω αύριο και θα ενημερώσω σχετικά.

yiannis010
02-11-14, 22:19
Δεν έχω κάνει ανανέωση πρόσφατα. Μάλλον θα πάω σε φορητότητα αριθμού σε άλλον πάροχο, με τη λήξη του υπάρχοντος συμβολαίου.
Δε διαφωνώ αλλά παράξενο μου φαίνεται. Θα τηλεφωνήσω αύριο και θα ενημερώσω σχετικά.

κατά καιρους έχει ζητήσει πολύς κόσμος να υπάρχουν γραπτά οσα συμφωνουνται αλλά οι παροχοι λένε πως δεν γίνεται κάτι τετοιο στην ανανεωση.μονο στην φορητότητα χαρτια και υπογραφες

iliteo
02-11-14, 22:46
Και γιατί λένε οι δυο προηγούμενοι οτι τους κρατάει με συμβόλαιο που το φτιάξανε οι ίδιοι;

- - - Updated - - -

Α.. κατάλαβα.. Μηνύματα: 1

δεν αξίζει να ασχοληθούμε άλλο!

esquellot
02-11-14, 22:46
Δεν έχω συμβόλαιο στη wind αλλά στον ΟΤΕ btw.
Επειδή όμως με έχουν τρελάνει με τα καθημερινά τους τηλεφωνήματα (άγρα πελατών) και τα παραπλανητικά λόγια και ψεύδη που αραδιάζουν, γι' αυτό και καταφέρομαι εναντίον τους.

yiannis010
02-11-14, 22:48
Και γιατί λένε οι δυο προηγούμενοι οτι τους κρατάει με συμβόλαιο που το φτιάξανε οι ίδιοι;

- - - Updated - - -

Α.. κατάλαβα.. Μηνύματα: 1

δεν αξίζει να ασχοληθούμε άλλο!

δεν καταλάβα τι θελεις να πεις

iliteo
02-11-14, 23:05
Όταν μπαίνεις σε ένα forum και το πρώτο μήνυμα που γράφεις αρχίζει με
Wind stinks….

τότε είναι θέμα των administrators.. moderators κλπ.

- - - Updated - - -

Εγγραφή: 02-11-2014

@ ADSLgr.com All rights reserved.