PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι ποτεδες και οι τηλεφωνικες πληροφοριες 131



KyR-X
26-08-04, 08:24
Κληση προς 131 Υπηρεσια τηλεφωνικων πληροφοριων
(ο Θεος να τις κανει)

131 -Υπηρεσια τηκ. πληροφοριων παρακαλω λεγετε?
Χρηστης -Παρακαλω το τηλ. της VIVODI Telecom?
131 -Τι
Χρηστης -Παρακαλω το τηλ. της VIVODI Telecom? Εταιρια τηλεφωνιας?
131 -VIVO.. πως...?
Χρηστης -Παρακαλω το τηλ. της VIVODI Telecom?
V...(Βη)...Ι(γιωτα)...V(το ξαναπαμε)...O(ομικρον)...D(δελτα αγγλικο)...I(το γιωτα)
V I V O D I Telecom. Καταλαβατε?
131 -Μαλιστα περιμενετε μισο λεπτο
(ηχος απο πλκτρα)
131 -Μαλιστα ειναι το 231-2χχχχχ.
Χρηστης -Ευχαριστω πολλυ! Καλη σας μερα!

Κληση στο 2310-2χχχχχ..................
"The number that you are calling does not exist"...."Παρακαλουμε ελεγξατε το νουμερο που καλεσατε"..

Συνεχιστικε το ιδιο τροπαρι και αυτη τη φορα οι 131 μου εδωσαν ακριβως το ιδιο νουεμρο 2310-2χχχχχ αλλα αυτη τη φορα ειχε 20 γραμμες (επισης δεν απαντουσαν ποτε) απο 0 μεχρι 20!!!

Τριτη κληση στο 131..
Χρηστης -Ναι? Σας παρακαλω το νουμερο..μπλα..μπλα...μπλα..
131 -Μαλιστα!Να σας δωσω το τηλ. της Αθηνας..μπλα μπλα
Χρηστης -Ευχαριστω.χαιρετε..

Κληση στη Vivodi στην Αθηνα οπου γελασαν αρκετα με τα καμωματα του πΟΤΕ και των τσιρακιων του στο 131 και τελικα δινουν το νουμερο της Θεσαλονικης να ρωτησω για υπηρεσιες και τιμολογια..

Ολο αυτο μου εφαγε μιση ωρα..τα συμπερασματα δικα σας..

F@#K OTE!

lazar
26-08-04, 08:43
στο site της η vivodi δεν το έχει;

iron_gr
26-08-04, 08:55
Έτσι κάνουν ρε για να μαζεύουν λεφτά :mrgreen:

Απ' όσο θυμάμαι, στο 131 πέφτουν 4 μονάδες.

KyR-X
26-08-04, 09:34
στο site της η vivodi δεν το έχει;

lazar: Δεν γινεται να υπαρχει pc σε καθε τηλεφωνικη γραμμη ¨-)

iron_gr: Νομιζω ναι αν και ακουσα οτι χρεωνει 5 μοναδες ο πΟΤΕ σε καθε τηλεφωνημα στο 131, συνολο 20 μοναδες και μιση ωρα χαμενη στη δικη μου περιπτωση.

Το περιστατικο μπορει να μοιαζει ασημαντο αλλα αν καποιος το κοιταξει προσεκτικα καταλαβαινει ποσο επικινδυνος αρχισε να γινετε ο ΟΤΕ για τους πελατες του.

Αυτο που μου προξενει εντυπωση ειναι το με ποση ευκολια ο Τηλεπικοινωνιακος φορεας της χωρας των Ολυμπιακων αγωνων δινει ψευδεις πληροφοριες και πιθανων εν γνωση του παραπλανει τους πελατες του προσπαθωντας με τη κλασσικη νεοεεληνικη κουτοπονηρια του να δημιουργησει προβλημα στους ανταγωνιστες του.
Σε αναλογες καταστασεις Προφανως ο πελατης δικαιουται να κανει ως και μυνηση.

Tony_Ts
26-08-04, 09:36
Ναι, πράγματι! Πέφτουν μαζεμένες μονάδες! 1000 φορές καλύτερα και με περισσότερη αξιοπιστία τα βρίσκεις στο Internet!

gadgetakias
26-08-04, 10:14
Να ρωτήσω κάτι;

Γιατί ΠΟΤΕ δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω τον Ονομαστικό κατάλογο του ΟΤΕ στο internet; Οτι και να βάζω στην φόρμα αναζήτησης με ξαναπετάει σε άδεια φόρμα.
http://whitepages.oteshop.gr/gr/index.jsp :|

thama
26-08-04, 10:49
Υπάρχουν 3 προβλήματα στο site
1ον Δεν συνεργάζεται με browser εκτός απο αυτούς που έχουν ώς βάση τον ΙΕ (MSIE, opera, myIE). Στο Mozilla στο σπίτι, δεν έχει δουλεψει ποτέ. Στον υπολογιστή που είμαι τώρα με firefox, πότε δουλεύει, πότε όχι.

2ον Κάτι συμβαίνει με τα firewall. Συνήθως στο σπίτι κλείνω πρώτα τον Norton IS για να δουλεύψει

3oν ειναι δημιούργημα (μάλλον τερατούργημα) του πΟΤΕ...... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

arcanum
26-08-04, 13:54
Ο Opera _ΔΕΝ_ είναι βασισμένος στον IE.

sdikr
26-08-04, 14:03
Πάντως τηλέφωνο αθήνας σου δώσανε, γιατί δεν ρώτησες στην αθήνα ποίο είναι το τηλέφωνο της vivodi εδώ στην θεσσαλονίκη,
Μήπως δηλάδη δεν φταίνε στο 131;

lazar
26-08-04, 14:05
lazar: Δεν γινεται να υπαρχει pc σε καθε τηλεφωνικη γραμμη ¨-)


Εννοούσα να το κοιτάξεις στο internet από το pc με το οποίο έκανες αυτό το post.

thama
26-08-04, 14:07
Ρε παιδιά τηλεφωνικό νούμερο 13880, της εταιρείας δεν σας κάνει ?
ή, μήπως, αν πάρετε σ'αυτό το νούμερο, δεν θα σας δώσουν το τηλέφωνο που θέλετε ?

EvilHawk
26-08-04, 14:38
Το περιστατικο μπορει να μοιαζει ασημαντο αλλα αν καποιος το κοιταξει προσεκτικα καταλαβαινει ποσο επικινδυνος αρχισε να γινετε ο ΟΤΕ για τους πελατες του.

Αυτο που μου προξενει εντυπωση ειναι το με ποση ευκολια ο Τηλεπικοινωνιακος φορεας της χωρας των Ολυμπιακων αγωνων δινει ψευδεις πληροφοριες και πιθανων εν γνωση του παραπλανει τους πελατες του προσπαθωντας με τη κλασσικη νεοεεληνικη κουτοπονηρια του να δημιουργησει προβλημα στους ανταγωνιστες του.
Σε αναλογες καταστασεις Προφανως ο πελατης δικαιουται να κανει ως και μυνηση

Μια ακόμα Ελληνική συνομωσία σε εξέλιξη !!!
:lol: :lol: :lol:

kubiak
26-08-04, 14:40
2ον Κάτι συμβαίνει με τα firewall. Συνήθως στο σπίτι κλείνω πρώτα τον Norton IS για να δουλεύψει

και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα μέχρι που έκανα ειδικό rule για αυτό το site (allow JS, VBS, ActiveX, Session Cookie, Referer) και δουλεύει μια χαρά και με IE και με NS...

φιλικά...

Gothic
26-08-04, 15:51
Υπάρχουν 3 προβλήματα στο site
1ον Δεν συνεργάζεται με browser εκτός απο αυτούς που έχουν ώς βάση τον ΙΕ (MSIE, opera, myIE).
Ο Opera έχει ως βάση τον IE; Μήπως και ο Firefox έχει ως βάση τον Voyager της Amiga; :shock:

thama
26-08-04, 16:00
Υπάρχουν 3 προβλήματα στο site
1ον Δεν συνεργάζεται με browser εκτός απο αυτούς που έχουν ώς βάση τον ΙΕ (MSIE, opera, myIE).
Ο Opera έχει ως βάση τον IE; Μήπως και ο Firefox έχει ως βάση τον Voyager της Amiga; :shock:

Γράψε Λάθος...
Πάντως την ειχα αυτήν την εντύπωση όταν τον πρωτοέβαλα πριν από 2 περίπου χρόνια. Δεν μου άρεσε και δεν τον ξαναχρησιμοποιησα. Βολεύτηκα μια χαρά με το Mozilla.

Gothic
26-08-04, 18:59
Ξανακάνε μια δοκιμή με τον 7.5Χ. Η διαφορά απο τον 5 στον 6 και μετέπειτα στον 7 (αλλα κυρίως απο 5 σε 6) είναι φοβερή. :wink: :wink:

KyR-X
05-09-04, 12:12
Οχι ρε σεις παιδια, ο θειος μου κι η θεια μου δεν εχουν Internet δε χρειαζετε πχ να δουν τις τιμες τις λαικης απο το site του υπουργειου πανε και τις βλεπουν, απο την αλλη ο παπους μου δε γνωριζει το 13380 ουτε κι εγω οταν ειμαι στη δουλεια παταω σπιτι ολο κι ολο 8 ωρες τη μερα για να κοιμηθω και το 131 του κρατικου φορεα (με το ζορι ανευ δικης επιλογης) υποτιθεται υπαρχει για να με βοηθα, οχι για να αποκληει πλυθησμιακες ομαδες απο τους ανταγωνιστες του. Γκε γκε η κανουμε πως δε καταλαβαινουμε γιατι ο μπαμπας δουλευει στο δημοσιο?

stavpal
05-09-04, 12:52
από Mozilla 1.7.2 είναι οκ

@ ADSLgr.com All rights reserved.